Bilans otwarcia Turośnianki to pięć zwycięstw, bramki 29:0.
Bilans otwarcia Turośnianki to pięć zwycięstw, bramki 29:0. Wojciech Wojtkielewicz
Już tylko Turośnianka Turośń Kościelna ma w klasie okręgowej komplet zwycięstw. Beniaminek pokonał w Łapach MKS Pogoń 4:0 i lideruje bez straty nie tylko nawet oczka, ale i gola. Dotrzymujący jej do tej pory kroku Piast Białystok przegrał wyraźnie w Zabłudowie z Rudnią 1:4.

Turośnianka gra na razie według schematu: u siebie wygrywamy 7:0, a na wyjazdach 4:0. W Łapach bezbramkowy remis utrzymywał się jednak aż do 42. minuty, kiedy sprytnym strzałem w polu karnym popisał się Norbert Niegowski. Po zmianie stron na 2:0 dla Turośnianki podwyższył uderzeniem zza pola karnego Jakub Czaczkowski, a Pogoń dobili Niegowski - po fatalnym błędzie defensywy gospodarzy - oraz Maciej Kondracki.

Klasa okręgowa. Miłe złego początki Piasta w Zabłudowie

Serię zwycięstw Piasta Białystok przerwała Rudnia, chociaż mecz rozpoczął się znakomicie dla białostoczan, którzy już w 3. minucie objęli prowadzenie. Potem było jednak już tylko gorzej dla gości.

- Popełniliśmy prosty błąd w rozegraniu i Piast to wykorzystał. Cieszę się, że zespół dobrze zareagował i jeszcze przed przerwą strzeliliśmy dwa gole, po uderzeniach głową Mariusza Michajłowa - opisuje trener Rudni Radosław Klepacki. - Początek drugiej odsłony był dla nas ciężki, ale przetrwaliśmy trudne chwile, potem podwyższyliśmy na 3:1, a w końcówce ustaliliśmy wynik po błędzie w wyprowadzaniu piłki jednego z obrońców rywali - dodaje.

Rudnia ma w dorobku trzy zwycięstwa i dwa remisy i jest jedynym obok Turośnianki niepokonanym zespołem w okręgówce.

Klasa okręgowa. Sparta wraca na dobre tory, pierwszy triumf Kory

Po falstarcie na początku sezonu rozpędza się Sparta Augustów, który wygrała drugi z rzędu trudny mecz. Po pokonaniu w Kolnie Orła 2:1, ekipa znad Netty w takim samym stosunku uporała się u siebie z GKS-m Gródek. Znów cenny komplet punktów zapewnił Sparcie golem Kacper Prostko.

- Odeszło od nas sporo zawodników i mamy teraz bardzo młody zespół, dlatego byliśmy przygotowani na ciężką rundę. Na pewno wygrane z Orłem i Gródkiem spowodują, że morale podniosą się, ale każdy kolejny mecz będzie dla nas dużym wyzwaniem - uważa szkoleniowiec Sparty Rafał Harasim.

Po czterech porażkach z rzędu wreszcie zapunktował zespół z Korycina. Piłkarze Konaru-Kory wygrali na wyjeździe z Biebrzą Goniądz 2:1. Dla beniaminka była to pierwsza w tym sezonie porażka na własnym boisku. Jedyną ekipą z zerowym kontem punktowym jest teraz Puszcza Hajnówka, która tym razem uległa u siebie 1:2 Pionierowi Brańsk.

WYNIKI 5. KOLEJKI

• MKS Mielnik - Orzeł Kolno 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Koc (18), 0:2 - Brzeziński (74), 1:2 - Weremijewicz (82).
  • Biebrza Goniądz - Konar-Kora Korycin 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Burnewicz (39), 0:2 - Wynimko (70), 1:2 - Wędołowski (90).
  • MKS Pogoń Łapy - Turośnianka Turośń Kościelna 0:4 (0:1). Bramki: 0:1 - Niegowski (42), 0:2 - Czaczkowski (71), 0:3 - Niegowski (78), 0:4 - Kondracki (84).
  • Puszcza Hajnówka - Pionier Brańsk 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Nakielski (31), 1:1 - Langa (54), 1:2 - Nakielski (62).
  • GKS Stawiski - LZS Krynki 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Deryng (79), 0:2 - Szymanowicz (86).
  • Sparta Augustów - GKS Gródek 2:1 (1:1). Bramki: 0:1 - Laskowski (9), 1:1 - Masłow (34), 2:1 - Prostko (55).
  • Rudnia Zabłudów - Piast Białystok 4:1 (2:1). Bramki: 0:1 - Niewiński (3), 1:1 - Michajłow (21), 2:1 - Michajłow (31), 3:1 - Giesko (64), 4:1 - Bańkowski (88).
  • Sokół 1946 Sokółka - Pomorzanka Sejny 2:3 (1:2). Bramki: 0:1 - Mickiewicz (11), 0:2 - Forencewicz (27), 1:2 - Tochwin (32), 2:2 - Dudzik (49), 2:3 - Bil (69).

1. Turośnianka Turośń Kościelna 5 15 29-0
2. Orzeł Kolno 5 12 15-9
3. Piast Białystok 5 12 12-10
4. Rudnia Zabłudów 5 11 12-6
5. Sokół 1946 Sokółka 5 9 11-7
6. LZS Krynki 5 9 10-9
7. Pionier Brańsk 5 8 6-8
8. Sparta Augustów 5 7 7-10