Kolejne medale zapaśników KS Wschód Białystok. Srebro i brąz w mistrzostwach Polski szkół podstawowych

Pierwszy z prawej brązowy medalista Szymon Guziejko
Pierwszy z prawej brązowy medalista Szymon Guziejko KS Wschód Białystok
Reprezentanci KS Wschód Białystok dorzucili kolejne medale do swojego dorobku. Po sukcesach w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Zachodniopomorskie 2023 białostoczanie stanęli na podium mistrzostw Polski szkół podstawowych, które rozegrane zostały w Woli Krzysztoporskiej.

Zapaśnicy KS Wschód Białystok po dwóch medalach zdobytych w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży dorzucili kolejne krążki w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w zapasach w stylu klasycznym.

Przypomnijmy, że w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Zachodniopomorskie 2023 srebro zdobyli: Amir Mintulajew w kategorii 60 kg, a brązowy medal wywalczył Szymon Godun w kategorii 51 kg.

Godun także stanął na podium w mistrzostwach szkół podstawowych, które odbyły się w dniach 12–14 maja br. w Woli Krzysztoporskiej. Zawodnik KS Wschód Białystok, uczeń SP 14 w Białymstoku zdobył srebrny medal w kategorii 52 kg.

Natomiast brązowy medal zdobył w kategorii 75 kg wywalczył jego klubowy kolega, uczeń SP 10 w Białymstoku Szymon Guziejko.
W mistrzostwach Polski szkół podstawowych w zapasach w stylu klasycznym stoczono 290 pojedynków, a startowało 170 zawodników z 42 klubów z całej Polski.