Mistrzostwa Polski Seniorów i Służb Mundurowych w Koluchstylu
Mistrzostwa Polski Seniorów i Służb Mundurowych w Koluchstylu mat. pras.
W hali Zespołu Szkół w Kleosinie odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Seniorów w Koluchstyl oraz III Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Koluchstyl. Gros medali wywalczyli zawodnicy białostockich klubów.

XVI Mistrzostwa Polski Seniorów były ostatnim kwalifikacyjnym etapem dla kadry Polski przed IV Mistrzostwami Świata w Koluchstyl, które odbędą się w Mongolii. Już wiadomo, że na mistrzostwach świata nasz kraj reprezentować będą zawodnicy m.in. z takich klubów jak KS Sumo Koluch, KS Wschód, UKS Progres Warszawa, Judo Samuraj Koszalin, Terminator Wysokie Zamość.

W mistrzostwach seniorów prym wiedli zawodnicy podlaskich klubów. Reprezentanci KS Sumo Koluch wywalczyli trzy złote medale, które stały się udziałem Edwarda Kolucha w kategorii +100 kg, Pawła Zimnocha (kategoria 100 kg) i Patryka Pietrzeniaka (kategoria 92 kg). Trzy srebrne wywalczyli: Kamil Zwoliński (68 kg), Magdalena Grzymała (65 kg), Agnieszka Owczarczuk (+65 kg). Natomiast brązowe krążki zdobyli: Artur Dąbrowski (+100kg), Piotr Cwalina (92 kg), Piotr Kułakowski i Grzegorz Cwalina (83 kg), Stefan Koluch i Marek Krzywicki (75 kg) i Julia Jarosz (+65 kg).

Dla zawodników z Klubu Sportowego Wschód przypadły dwa złote medale: Dariusz Ryżykow (83 kg), Mateusz Kropiewnicki (75 kg), dwa srebrne: Bartosz Łętowski (83 kg), Karol Stasiewicz (92 kg) oraz trzy brązowe: Ewelina Cieśluk (58 kg), Martyna Tałałaj (65 kg) i Dawid Guziejko (92 kg).

W III Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych wystąpili przedstawiciele policji, wojska polskiego, straży pożarnej, straży granicznej i służb medycznych. Niewątpliwie prym wiedli przedstawiciele wojska. Tytuł najlepszej drużyny wywalczyli przedstawiciele 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.

W zawodach wyłonione zostały również tytuły najlepszej zawodniczki i zawodnika zawodów. Najlepszą zawodniczką została przedstawicielka Policji Kinga Szyłak, a najlepszym zawodnikiem Paweł Zimnoch reprezentujący Wojsko Polskie. Otrzymali oni dyplomy i puchary ufundowane przez prezydenta IPA Sekcja Polska Piotra Wójcika.