Komplet wygranych siatkarzy BAS w rundzie zasadniczej...

Komplet wygranych siatkarzy BAS w rundzie zasadniczej (zdjęcia, wideo)

Aktualizacja:

Na zakończenie rundy zasadniczej BAS Białystok wygrał 3:0 u siebie z Czołg AZS Warszawa i bez porażki zakończył tę część sezonu.
    Mecz BAS Białystok - Czołg Uniwersytet Warszawa
    1/16
    przejdź do galerii

Mecz BAS Białystok - Czołg Uniwersytet Warszawa ©Wojciech Wojtkielewicz

- To nie było porywające widowisko. Mieliśmy problem z koncentracją. Ale to co najbardziej nas cieszy to wynik - tłumaczy szkoleniowiec BAS Marcin Śliwa. Jego drużyna dokonała bardzo spektakularnej rzeczy, bo za taką trzeba uznać 16 zwycięstw w rundzie zasadniczej.

Teraz przed BAS dwa tygodnie przerwy. Po niej białostoczanie przystąpią do fazy play-off, którą rozpoczną starciem z Huraganem Wołomin, który uplasował się na ósmym miejscu.

W fazie play-off zagra również zespół Centrum Augustów, który w ostatniej kolejce rundy zasadniczej podejmował Huragana Międzyrzec Podlaski. Gospodarze już przegrywali 0:2, ale nie poddali się. Augustowianie wzięli się do odrabiania strat i nie pozwolili rywalom na przekroczenie 20 punktów w dwóch kolejnych setach. Również w tie-breaku nie było większych emocji i Centrum zwyciężyło do 11 i w całym meczu 3:2.

Rywalem Centrum w play-off będzie Legia Warszawa.

BAS Białystok - Czołg AZS Warszawa 3:0 (25:15, 25:20, 25:11)
    BAS
    : Walasek, Wojtkowski, Tokajuk, Ociepski, Stanisławajtys, Śliż, Obrębski (libero) oraz Tomczak, Grzybek, Micewicz, Łozewicz.

Centrum Augustów - Huragan Międzyrzec Podlaski 3:2 (22:25, 20:25, 25:17, 25:10, 15:11).
    Centrum:
    Szlejter, Filipow, Haraburda, Iwanowicz, Kowalski, Gołkowski, Jeleniewski (libero) oraz Januszko, Głowacki.

Inne wyniki 18. kolejki: Legia Warszawa - Huragan Wołomin 3:1, Metro Warszawa - AZS UWM Olsztyn 3:1. Pauzował: MOS Wola Warszawa.