MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Konwencja wyborcza PiS w Białymstoku. Znani są już kandydaci PiS do sejmiku województwa podlaskiego oraz rady miasta i na prezydenta

Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
Podczas niedzielnej (3.03) konwencji wyborczej PiS w Operze i Filharmonii Podlaskiej poznaliśmy m.in. kandydatów PiS do sejmiku województwa podlaskiego
Podczas niedzielnej (3.03) konwencji wyborczej PiS w Operze i Filharmonii Podlaskiej poznaliśmy m.in. kandydatów PiS do sejmiku województwa podlaskiego Urszula Łobaczewska
Znamy już kandydatów PiS do nowego sejmiku województwa w kwietniowych wyborach samorządowych. Wśród nich jest m.in. Artur Kosicki, obecny marszałek województwa podlaskiego. Został on "jedynką" w jednym z okręgów. Oprócz niego na listach znajdziemy też m.in. byłego wicewojewodę podlaskiego Tomasza Madrasa, wicemarszałka Marka Olbrysia, członka zarządu województwa Marka Malinowskiego, byłego rzeczniczkę prasową marszałka Izabelę Smaczną-Jórczykowską czy piłkarza - Marka Citko.

Regionalna konwencja wyborcza w Białymstoku odbyła się w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej w niedzielę (3.03) od odśpiewania hymnu. Chwilę później na scenę wkroczył Jacek Sasin, przewodniczący zarządu PiS w Podlaskiem. Mówił m.in. o tym jak w ostatnich latach, za sprawą realizowanych przez rząd PiS i samorządy inwestycji zmieniało się nasze województwo. I, że nie można dopuścić do tego, by nagle tej pomocy zabrakło. Że trzeba doprowadzić do tego, żeby inwestycje nadal były realizowane dla poprawy poziomu życia mieszkańców.

Podlasie zmieniło się w ciągu ostatnich kilku lat - zapewnił Jacek Sasin. - Zmieniło się na lepsze. Zmieniło się dzięki inwestycjom, które były realizowane zarówno przez samorząd wojewódzki, samorządy powiatowe i gminne, ale również przez rząd i ze wsparciem naszego rządu, rządu Prawa i Sprawiedliwości. Dzięki temu możemy dzisiaj powiedzieć, że Podlasie jest piękniejsze, nowocześniejsze, że żyje się tutaj lepiej. Podlasie ma swoje nadzieje, Podlasie ma swoje oczekiwania, Podlasie chce aby te inwestycje były realizowane dalej, aby mieszkańcom tego wspaniałego, pięknego regionu dalej żyło się lepiej, żeby ten poziom życia wzrastał. To jest możliwe (...) ta polityka może być kontynuowana. Ta dobrze naoliwiona, dobrze działająca maszyna, która spowodowała, że dzisiaj oblicze wielu miejscowości, miast, miasteczek na Podlasiu tak bardzo zmieniło się na lepsze, ta maszyna może dalej działać bez zarzutu. Mimo, że są tacy, którzy rzucają piasek w te tryby, bo chcą ten rozwój zatrzymać. Są tacy, którzy chcą niejako cofnąć nas dzisiaj z tej drogi rozwoju, z tej drogi którą tak skutecznie idziemy.

Jesteśmy na tak - zapewnił Jacek Sasin

Sasin dodał, że możemy wpłynąć na to, że inwestycje będą wciąż realizowane wybierając dobre samorządy. I, że dzisiaj to one będą musiały zastępować rząd w tych miejscach, gdzie ten chce się wycofać i gdzie chce likwidować dobre programy.

My jesteśmy na tak, my nie chcemy likwidacji - zapewnił Sasin. - Nie chcemy zawrócenia z tej drogi rozwoju. Jesteśmy na tak dla wzrastającego poziomu życia, jesteśmy na tak dla inwestycji - zarówno tych wielkich, jak i tych lokalnych. Jesteśmy na tak dla realizacji naszych aspiracji. Jesteśmy na tak dla dobrej edukacji pozbawionej ideologicznych wpływów. Jesteśmy na tak dla rozwoju naszej kultury, dla zachowania naszej tradycji, tego co nas ukształtowało. Jesteśmy na tak we wszystkich tych inicjatywach, które mają służyć ludziom. Nie chcemy niczego likwidować, nie chcemy z niczego się wycofywać, nie chcemy oszczędzać tam, gdzie dobrze wydane pieniądze służą ludziom. Chcemy by Polska się dalej rozwijała. Chcemy pozytywnego programu, chcemy współpracy. Bo zgoda buduje i my chcemy dzisiaj współpracować z różnymi środowiskami, które myślą podobnie jak my. Które niekoniecznie muszą się zgadzać z nami we wszystkich sprawach, ale myślą o Polsce i myślą o Podlasiu, tak samo jak my.

Nie mamy się czego wstydzić

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki podsumował też, co udało się zrobić przez czas dotychczasowego urzędowania - wspominał o budżecie, wydatkach na drogi (w tym remonty), na kulturę, na Ochotnicze Straże Pożarne, sport, czy różnego rodzaju projekty. Wspomniał o tym, że przy marszałku powstała Rada Kobiet, czy pełnomocnik ds. osób z niepełnosprawnościami. Podziękował też wszystkim radnym sejmiku województwa podlaskiego za dotychczasową współpracę.

Nasze województwo stać na ambitne projekty - zapewnił marszałek województwa Artur Kosicki. - Dlatego 5 lat temu podjęliśmy takie przedsięwzięcie jak "Ambitne Podlaskie". Przedsięwzięcie, które ma na celu pokazać, że my nie jesteśmy na końcu stawki, że my chcemy być liderem (...) potrzeba jest tu tego, żebyśmy to my mogli z pokorą i ciężką pracą kontynuować to co przyjęliśmy 5 lat temu. Bo myśmy nie tylko obiecywali, ale myśmy te obietnice zrealizowali. I dlatego proszę was o to, żebyście pracowali, żebyście mówili wszystkim naszym mieszkańcom o tym, co udało się zrobić. Bo my nie mamy się tutaj, w województwie podlaskim, czego wstydzić.

I to właśnie "Ambitne Podlaskie" stało się hasłem wyborczym PiS, jeśli chodzi o wybory do sejmiku. Poznaliśmy też w końcu kandydatów do sejmiku województwa podlaskiego. Wśród nich są m.in.:

  • były wicewojewoda podlaski Tomasz Madras,
  • wicemarszałek Marek Olbryś,
  • członek zarządu województwa podlaskiego Marek Malinowski
  • członkini zarządu województwa podlaskiego Wiesława Burnos
  • obecny przewodniczący sejmiku Bogusław Dębski.
  • były wicewojewoda Tomasz Madras,
  • były piłkarz Marek Citko,
  • czy też rzeczniczka prasowa marszałka Izabela Smaczna-Jórczykowska.

Podczas niedzielnej konwencji poznaliśmy też nazwiska kandydatów do Rady Miasta Białystok oraz nazwisko kandydata na prezydenta Białegostoku z ramienia PiS. Został nim Henryk Dębowski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna