Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 3:2. Ligowy przerywnik Jagi przed wyprawą na Cypr. Myślami przy Lidze Europy

Krzysztof Sokólski [email protected]
Rafał Augustyniak (z lewej) był jednym z lepszych graczy Jagi w niedzielnym meczu z Koroną i udowodnił, że jest w stanie powalczyć o miejsce w składzie zespołu Michała Probierza Andrzej Zgiet
Noty zawodników Jagiellonii Białystok po przegranym meczu z Koroną Kielce 2:3, inaugurującym zmagania o ligowe punkty

Każda porażka martwi, ale przegrana Jagiellonii 2:3 z Koroną Kielce nie wywołuje żadnego dramatu. To był mecz wyjątkowy. Białostoczanie zagrali rezerwowym składem, a wszystkie myśli na Podlasiu są już skupione na rewanżowym spotkaniu w eliminacjach Ligi Europy z Omonią Nikozja.

Jak zwykle w takich wypadkach, ktoś dostaje szansę i albo ją wykorzystuje, albo oddala się od podstawowej jedenastki. Po konfrontacji w Kielcach na pewno na liście Michała Probierza w dół polecą nazwiska Krzysztofa Barana i Przemysława Mystkowskiego.

Notowania podwyższył natomiast debiutant Rafał Augustyniak. Okazało się, że obawy co do jego ekstraklasowej przydatności są nieuzasadnione. Spore nadzieję wiązane były natomiast z Jackiem Góralskim, Piotrem Grzelczakiem i Łukaszem Sekulskim. Można stwierdzić, że wspomniane trio stanęło na wysokości zadania i budujące jest, że w drużynie rośnie rywalizacja.

Mecz z Koroną był ważny, ale długo rozpamiętywać go nie będziemy. Teraz liczy się tylko wyjazd na Cypr. Kielce były nawet nie etapem przygotowań, a jedynie przerywnikiem przed pojedynkiem z Omonią, wywołującym ogromne poruszenie w samym klubie i wśród kibiców Jagiellonii.

Noty zawodników Jagiellonii Białystok po meczu z Koroną Kielce

Noty piłkarzy Jagiellonii za mecz z Koroną (skala ocen 0-6):

Krzysztof Baran - nota 1,5: Katastrofalny błąd przy pierwszej straconej bramce i słabe zachowanie przy drugiej. Bardzo niepewny. Widać, że siedzenie na ławce odbiło się na formie sportowej.

Martin Baran - 3: Powrócił do składu po długiej kontuzji i jak na półroczną przerwę, w sumie grał nieźle. W końcówce spotkania zaliczył jednak kilka pomyłek.

Rafał Augustyniak - 3,5: Przez długą część meczu grał na bardzo poprawnym poziomie. Imponował niezłą motoryką i wyprowadzaniem piłki.

Michał Pawlik - 3: Twardy, nieustępliwy. Nie widać było po nim wielkiej tremy. Niestety, w drugiej połowie meczu trochę się pogubił i maczał palce przy stracie obu bramek.

Jonatan Straus - 3,5: Nie popełnił większych błędów, popisał się doskonałą asystą przy wyrównującym golu Sekulskiego. Najpewniejszy nasz obrońca w Kielcach.

Karol Świderski - 3,5: Miał sporo udanych zagrań. Oszczędzany chyba na rewanż z Omonią zmieniony w 59. minucie przez Emila Łupińskiego.

Jacek Góralski - 4: Dobry mecz. W środku pola przerywał wiele akcji rywala i świetnie czytał grę. Po jego wybiciu na rzut rożny straciliśmy trzeciego gola.

Konstantin Vassiliew - 3,5: Aktywny. Strzelał, dośrodkowywał, zaliczył asystę przy trafieniu Grzelczaka. Czasami jego zagraniom brakowało jednak dokładności.

Przemysław Mystkowski - 2,5: Nie było to występ, o którym on sam i kibice będą długo pamiętać. W 78. minucie zmieniony przez Emila Gajko.

Piotr Grzelczak - 4: Strzelił ładnego gola. Pokazywał się do gry. Udowodnił, że zespół może mieć z niego pożytek.

Łukasz Sekulski - 4: Robił, co mógł, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Jego wysiłki zostały nagrodzone bramką.

Emil Łupiński - 2: Nie był zbyt widoczny.

Emil Gajko - niesklasyfikowany: Grał za krótko, aby go oceniać.