MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus - Białystok i woj. podlaskie - RAPORT. 3 nowe przypadki zakażenia w regionie. W kraju jest już 14 ofiar wirusa - 21 - 26.03.2020

red
Mamy już 10 przypadków choroby potwierdzonej testami w województwie podlaskim. W całym kraju zakażonych jest już 1085 osób, kilka w stanie ciężkim. 14 pacjentów zmarło. W Polsce trwa stan epidemii. Rząd zamknął granice, międzynarodowy transport lotniczy został wstrzymany. Zostały zamknięte restauracje, puby, bary, większość sklepów w galeriach handlowych, szkoły i uczelnie. Szkoły będą zamknięte co najmniej do Wielkanocy. Prezydent Białegostoku odwołał wszystkie imprezy kulturalne. Zamknął też m.in. baseny, a komunikacja jeździ jak w soboty. Śledź nasz raport dotyczący koronawirusa w Białymstoku, woj. podlaskim a także w Polsce i na świecie. Aktualizujemy go na bieżąco.

UWAGA: Zaktualizowany raport w woj. podlaskiego: Koronawirus - Białystok i woj. podlaskie - RAPORT AKTUALIZACJA

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 25 MARCA 2020

21:32 Uwaga! Wojewoda podlaski przesuwa termin wyborów uzupełniających do rad gmin

Wojewoda w związku z ograniczeniami, wynikającymi z wprowadzonego przez Ministra Zdrowia zakazu przemieszczania się na terenie kraju, podjął decyzję o przesunięciu daty głosowania w wyborach uzupełniających do rad gmin Turośl, Czeremcha i Rudka na 19 kwietnia 2020 roku.

20:50 Ministerstwo Zdrowia: Nowe obostrzenia dotyczące swobodnego przemieszczania się obowiązują do 11 kwietnia 2020 r.

20:40 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

20:35 Nowy przypadek osoby zakażonej koronawirusem w woj. podlaskim

To kobieta w sile wieku z powiatu łomżyńskiego, która przebywa na kwarantannie domowej

20:05 W województwie podlaskim tylko dziś z różnych form pomocy skorzystały 23 osoby będące w kwarantannie

Jeżeli osoba objęta kwarantanną, szczególnie starsza, samotna lub niepełnosprawna, nie jest w stanie sama zapewnić sobie posiłku, powinna zadbać o to gmina. Szczególnie ważne jest również wsparcie dla osób bezdomnych. O zwracanie uwagi na potrzeby grup znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji apeluje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

19:45 BKM oznacza miejsca w autobusach, których nie można zajmować

Plakaty zostały zainstalowane już w pierwszych autobusach.

18:30 Raport o koronawirusie w Podlaskiem

18:20 Dzienny raport o koronawirusie w Polsce

18:00 Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Podlaskiem. W sumie mamy 9 potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19 w regionie.

Pierwszy to młody mężczyzna z powiatu białostockiego, jest w kwarantannie domowej. Drugi to mężczyzna w sile wieku z powiatu łomżyńskiego, który również przebywa w kwarantannie domowej.

Zobacz więcej:Koronawirus w Podlaskiem. Dwa nowe przypadki zakażenia COVID-19. W powiecie białostockim i łomżyńskim

17:50 74 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce, dwa nowe w Podlaskiem

Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego,2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podlaskiego i po jednej osobie z woj. zachodniopomorskiego, woj. opolskiego i woj. małopolskiego.

17:20 W poniedziałek, 30 marca odbędzie się nadzwyczajna sesja rady miasta Białystok. Podobnie jak radni powiatu białostockiego uczestnicy nałożą maseczki ochronne.

17:00 Od dzisiaj wszedł obowiązek zdalnego nauczania. Sprawdziliśmy, jak przygotowane do tego są białostockie szkoły. Okazuje się, że pojawiły się już pierwsze trudności.

16:20 Wirtualny asystent ds. koronawirusa - http://pacjent.gov.pl

Rewolucyjny projekt Ministerstwa Zdrowia z firmą IBM. Od teraz pytania dotyczące koronawirusa można zadać wirtualnemu asystentowi na http://pacjent.gov.pl.

15:00 Ministerstwo Zdrowia informuje, że w ciągu doby przebadano ponad 3,3 tys. próbek w Polsce.

14:40 Pracownicy podlaskiego pogotowia wzięli sprawy w swoje ręce. Chcą zaopatrzyć magazyn stacji w kombinezony ochronne, bo zapotrzebowanie rośnie z dnia na dzień.

14:14 Białostoccy radni spotkają się na sesji jeszcze w tym miesiącu. Będą zapewnione maseczki

Sesję zwołał przewodniczący rady na wniosek prezydenta. Ma się odbyć 30 marca. "Mając na względzie ogłoszony przez ministra zdrowia stan epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 przewodniczący rady wyznaczył miejsca na sali obrad zachowując zasady bezpieczeństwa. Uczestnikom sesji i osobom z publiczności zostaną zapewnione jednorazowe środki ostrożności tj.: maski ochronne, rękawiczki lateksowe, płyn dezynfekujący".
Sesja odbędzie się w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania przy ul. Ciepłej 40 w Białymstoku. Początek o godz. 10.

13:42 Zmarła 13. osoba zakażona koronawirusem. Przybyło też chorych

Jest 31 nowych przypadków zakażenia koronawirusem (łącznie 957), potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. śląskiego oraz po 1 osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego.

13:06 Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej przeniesiony na wrzesień

Wyznaczono już daty. Przesłuchania odbędą się od 14 do 19 września. Tak zdecydowali przedstawiciele organizatora w trosce o zdrowie chórzystów oraz wszystkich słuchaczy. Proszą też - na swojej stronie internetowej - o niezwłoczne potwierdzenie chęci udziału w przesłuchaniach konkursowych.

12:58 Już 17 osób hospitalizowanych z podejrzeniem koronawirusa na Podlasiu

Takie dane ujawnił Podlaski Urząd Wojewódzki. 2932 osoby zostały objęte kwarantanną.

12:30 Czy [straż miejska](https://dolnyslask.naszemiasto.pl/tag/straz-miejska#utm_medium=alz&utm_source=polskatimes.pl&utm_campaign=artykul) \- w związku z nowymi rządowymi obostrzeniami - będzie pytać na ulicach, gdzie ktoś idzie?

Prezydent Tadeusz Truskolaski uważa, że w przypadku, gdy będzie szła jedna osoba, takie interwencje byłyby bezcelowe. Według niego mogłoby to wręcz zwiększyć zagrożenie niż je zmniejszyć. Bo strażnicy miejscy musieliby wejść z kimś w bezpośrednią interakcję - przeprowadzić rozmowę, sprawdzić dokumenty itd.

12:20 Obostrzenia w miejskich autobusach

Kierowca będzie mógł nie wpuścić pasażera do autobusu jeśli stwierdzi, że wewnątrz jest więcej osób niż 50 proc. liczby miejsc siedzących. Miasto uruchamia też od czwartku (26 marca) zdublowane linie w godzinach szczytu. Oznacza to, że zamiast jednego, wyjadą dwa autobusy tej samej linii. Dotyczy to linii 4,5,6,7,16,17,19,21,100. W każdym autobusie będę też wywieszone plakaty z informacją, ile maksymalnie osób będzie przewożonych.

12:18 Dni Bielska zostają odwołane. Burmistrz chce pomóc szpitalowi

Tegoroczne Dni Bielska Podlaskiego nie odbędą się z powodu panującej epidemii. Burmistrz zaproponuje radzie miasta przeznaczenie niewykorzystanych funduszy na potrzeby bielskiego szpitala, związane z walką z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2.

- Z przykrością muszę poinformować, że odwołuję zaplanowane na bieżący rok 41. Dni Bielska Podlaskiego. To trudna decyzja, ale jedyna, jaką mogę podjąć – mówi Burmistrz Bielska Podlaskiego Jarosław Borowski. – Zwracam się do mieszkańców z prośbą o zrozumienie. W sytuacji ogłoszenia epidemii na terenie całego kraju są ważniejsze sprawy, niż święto miasta. W pierwszej kolejności musimy zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie naszych mieszkańców.

11:45 Nawet kibice Jagiellonii apelują: „Zostańcie w domu!”

Stowarzyszenie Kibiców „Dzieci Białegostoku” za pośrednictwem swojego konta na Facebooku wystosowało apel do wszystkich sympatyków Jagiellonii, aby poważnie potraktowali zagrożenie związane z pandemią koronawirusa i najbliższy czas spędzili w domach. Czytaj więcej: Stowarzyszenie „Dzieci Białegostoku” apeluje do kibiców Jagiellonii: „Zostańcie w domach!”

11:34 Policja precyzuje informacje na temat wychodzenia z domów

Będziemy zwracać w szczególności uwagę na osoby grupujące się, przypominając, że obowiązuje zakaz grupowania się więcej niż 2 osób. Od razu uspokajam, że przepisy mają na celu zapobiegnięcie gromadzenia się grup osób w związku z minimalizowaniem ryzyka zarażenia się. Mamy prawo przemieszczać się do zakładu pracy, do apteki, sklepu czy odwiedzić rodzinę, nikt nie będzie za to karał. Nacisk kładziemy na edukację i informowanie, niemniej uwagę policjantów będą zwracały grupy osób i tutaj będziemy natychmiast reagować - wyjaśnia nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji.

11:03 Największy szpital w Podlaskiem prosi o pomoc

09:17 Akcja poboru krwi w Siemiatyczach odwołana

09:01 Nowi chorzy i dwie ofiary śmiertelne koronawirusa

Mamy 26 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego. Ministerstwo informuje też, że w szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby - 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące.

07:59 Władze Białegostoku sprawdzają tłok w autobusach. I proszą: nie siejcie paniki

Do BKM docierają bowiem informacje o zatłoczonych autobusów. Z wpisu na Facebooku wynika, że miasto sprawdza monitoring i liczy pasażerów niektórych kursów. I nie potwierdza, by autobusy były zatłoczone.

07:01

We wtorek podlascy policjanci sprawdzili ponad 2900 osób odbywających kwarantannę domową. Kolejne sprawdzenia przyniosły trzy kolejne nieodpowiedzialne zachowania - na terenie działania komend policji w Białymstoku, Sokółce i Wysokiem Mazowieckiem. W powiecie sokólskim podczas sprawdzenia okazało się, że mężczyzna który powinien odbywać kwarantannę, pracuje w polu. Dwa pozostałe przypadki to wyjście zakupy (Wysokie Mazowieckie) i wyjazd do innej miejscowości (Białystok).

06:54 Lekarze z onkologii będą powołani do walki z koronawirusem?

NAJNOWSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE W BIAŁYMSTOKU I WOJ. PODLASKIM - 24 MARCA 2020

21:30 Liczba zakażonych w kraju przekroczyła 900

To najgorszy dzień, jeśli chodzi o krajowy przyrost zakażonych koronawirusem. Dziś liczba zakażonych wzrosła o 152 przypadki, co oznacza, że mamy już w Polsce 901 zakażonych patogenem. We wtorek nie wykryto żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa na Podlasiu. Liczba ta wciąż wynosi siedem osób.

20.30 W kraju już 10 ofiar koronawirusa

Zmarł 71-letni mężczyzna w Cieszynie. Mamy też nowe przypadki zakażeń, łącznie w kraju jest ich już 884. W najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia nie ma na szczęście nowych zakażonych z Podlaskiego.

TIME: 18:54 Straż Miejska patroluje ulice Białegostoku

18.20 Kamera termowizyjna w białostockim akademiku

Kamera termowizyjna stanęła w holu jednego z Domów Studenta Politechniki Białostockiej. Każdy kto wchodzi do akademika Alfa może szybko sprawdzić temperaturę swego ciała, wystarczy zbliżyć się na odległość ok. 1 metra, a po kilku sekundach na ekranie telewizora wyświetla się wynik. Kamerę udostępnił Wydział Mechaniczny PB.

Więcej: Kamera termowizyjna w białostockich akademikach. Studenci kontrolują swoją temperaturę (zdjęcia)

16:50 Nadzwyczajna sesja rady powiatu białostockiego. Historyczna

Radni obradują w maskach. Kolejna sesja ma być już zdalna. Za zmianą w statucie rady powiatu było 20 radnych, siedmiu było nieobecnych.

18.35 Dzienny raport wojewody nt. koronawirusa w Podlaskiem

18.00 64 nowe przypadki zakażenia koronawirusem

Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj.śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubuskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i warmińsko-mazurskiego.

15:30 Selfie zastąpi wizyty policjantów

Powstała aplikacja pomagająca w kontroli osób przebywających na kwarantannie domowej

Czytaj więcej: Koronawirus. Aplikacja „Kwarantanna domowa”. Selfie zamiast wizyty policjanta

14:35 Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski uczestniczy w wideokonferencji z Premierem Mateuszem Morawieckim.

14:21 Jeszcze dziś za darmo można obejrzeć „Królestwo”, dokument o Puszczy Białowieskiej

Film dostępny jest na vod.pl. #niewychodzzdomu

14:11 Ostatniej doby wykonano ponad 2,5 tysiąca testów na obecność koronawirusa.

W sumie przebadano już ponad 17,5 tys. osób w kraju, patogen potwierdzono do tej pory u 563 osób, w tym pięciu na Podlasiu

12:50 Lasy Państwowe radzą, jak zachowywać się podczas spacerów.

12:29 Ministerstwo Zdrowia potwierdza śmierć pacjenta w Radomiu. Są nowe przypadki zakażenia koronawirusem

Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i opolskiego

12:21 W szpitalu w Radomiu zmarł 43-letni mężczyzna zakażony koronawirusem - poinformował prezydent tego miasta

Ministerstwo Zdrowia jeszcze nie potwierdziło tej informacji. Czytaj więcej: Nie żyje 43-letni mężczyzna z powiatu białobrzeskiego. Był zakażony, zmarł w radomskim szpitalu

11:50 Kontrole Straży Miejskiej

Białostocka Straż Miejska prowadzi kontrole obiektów rekreacyjnych w mieście.

11:42 strażacy z termometrami kontrolują kierowców i pasażerów

Pracują na dwóch przejściach granicznych funkcjonujących na terenie powiatu sokólskiego, tj. Międzynarodowym Drogowym i Kolejowym Przejściu Granicznym w Kuźnicy.

Czytaj: Koronawirus Kuźnica. Sokólscy strażacy z termometrami w rękach kontrolują kierowców i pasażerów przekraczających granicę

11:19 Kolejna osoba nie żyje. Już sześć ofiar koronawirusa w Polsce

To 37-latka z Poznania - informuje Ministerstwo Zdrowia

11:15 Raport wojewody nt. koronawirusa w Podlaskiem

10:13 Trwa odprawa sztabu kryzysowego

Obradują wojewoda podlaski z zastępcami oraz marszałek województwa z przedstawicielami służb.

9:38 Białostocki Teatr Lalek zaprasza na spektakle

Będzie je można zobaczyć już dziś o godzinie 11 i 18 i oczywiście online.

Więcej na fanpage'u BTL. Kliknij i sprawdź

09:08 Mamy 11 nowych przypadków zakażenia. 37-latka nie żyje

Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, po 2 osoby z woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego. Ministerstwo Zdrowia czeka na diagnozę lekarzy co do przyczyn śmierci 37-letniej kobiety.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężk

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna