Koszykarki Gimbasketu lepsze o jeden kosz

Małgorzata Misiuk staje się silnym punktem białostockiej drużyny
Małgorzata Misiuk staje się silnym punktem białostockiej drużyny A. Zgiet
Białystok. Pierwszoligowe koszykarki Gimbasketu 15 Białystok pokonały w sobotę AZS Politechnikę Warszawa 68:66.

Koszykarki Gimbasketu 15 Białystok powinny ten mecz wygrać kilkunastoma punktami. Były wyraźnie lepsze od swoich starszych rywalek z AZS Politechniki Warszawa. A potwierdziła to chociażby pierwsza kwarta, wygrana przez podopieczne trenera Eugeniusza Hałaburdy 20:13. Jednakże młode białostoczanki nie umieją jeszcze utrzymać stałej formy przez cały mecz i w kilka minut potrafią całą swoją przewagę z łatwością roztrwonić. W 14 minucie było 23:16, ale już w 19 min 29:29, w 26 min 43:38 dla Gimbasketu i pod koniec trzeciej kwarty kolejny remis 47:47. Nie inaczej było w ostatniej, czwartej kwarcie. Na 4 minuty przed końcem spotkania białostoczanki prowadziły 60:53 i nic nie zapowiadało, że może dojść do nerwowej końcówki. W dodatku, rywalki grały już bez swoich dwóch podstawowych koszykarek, które opuściły parkiet za 5 przewinień.
A jednak. Dosłownie w ciągu 60 sekund akademiczki, po trafieniu za trzy punkty, po raz kolejny doprowadziły do remisu 60:60, a w 38 minucie nawet wygrywały 63:62. Na całe szczęście w decydujących akcjach najlepsze białostoczanki nie myliły się. Najpierw trafiła Ewelina Miezianko, później za trzy punkty Pogorzelska, a przy akcji rywalek fantastycznym blokiem popisała się Małgorzata Misiuk, gdy było tylko 67:66. Na sekundę przed końcem spotkania jeden rzut wolny wykorzystała Sylwia Zawadzka, przypieczętowując wygraną Gimbasketu 68:66.

Wyniki i tabela

Gimbasket 15 Białystok - AZS PW Warszawa 68:66
Gimbasket: Konończuk 8 (2x3), Zawadzka 18, Pogorzelska 10 (1x3), Praczuk 6, Misiuk 16 (1x3) oraz Miezianko 8, Dębowska 2, Misiewicz, Karpowicz.
AZS PW: Grudzińska 11, Rytel 10, Paulinek 8 (1x3), Prokop 7 (1x3), Dobrodziej 9 (1x3) oraz Cieślak 8, Abramczyk 4, Szarlik 9.
Sędziowali: Tomasz Tomaszewski, Michał Fedorowicz (Białystok). Widzów: 50.

Pozostałe wyniki: KS Piaseczno - AZS UW Warszawa 59:78, MUKS Widzew Łódź - PTS Lider Pruszków 68:57, UKS La Basket Warszawa - MKK OSiR Żyrardów 50:120.

1. Lider 9 16 707-494
2. Widzew Łódź 8 15 655-452
3. Żyrardów 8 14 645-544
4. UW Warszawa 7 13 579-381
5. Huragan 8 13 646-492
6. PW Warszawa 9 12 552-513
7. KS Piaseczno 9 12 622-606
8. Gimbasket 15 8 11 524-559