Koszykówka. Dwie porażki Żubrów Białystok

2016-09-04 bialystok koszykowka zubry grodno 93 sparing fot. wojciech wojtkielewicz kurier poranny / gazeta wspoczesna polska press Wojciech Wojtkielewicz
Dwie porażki w meczach kontrolnych z Grodno 93 ponieśli koszykarze Żubrów Leo-Sped Białystok.

Czołowy zespół z Białorusi w pierwszym meczu wygrał 103:83

- Praktycznie do ostatniej chwili graliśmy w ustawieniu z doświadczonymi zawodnikami, czyli Tomaszem Kujawą, Krzysztofem Kalinowski, Arkiem Zabielskim, Andrzejem Misiewiczem - opowiada Jakub Jakubiec, trener Żubrów. - Ale w sumie rywale wygrali wysoko. Moim zdaniem zabrakło trochę koncentracji.

W drugim spotkaniu Żubry tylko przez dwie kwarty grały podstawowym składem. Dobrze sobie radził z silnymi wysokimi zawodnikami gości Misiewicz, skuteczny w rzutach z dystansu był Kalinowski. W efekcie po pierwszej połowie białostoczanie przegrywali różnicą tylko trzech punktów. W drugiej połowie weterani już nie zagrali, a goście wygrali 84:66.

- W drugiej części meczu pomimo porażki młodzież mile zaskoczyła - mówi Jakubiec. - Trochę może emocjonalnie reagują na niektóre wydarzenia na boisku, ale pokazali też, że potrafią powalczyć z silnym przeciwnikiem.

Za dwa tygodnie Żubry zagrają kolejne dwa sparingi u siebie z drużyną z litewskiego Mariampola, a rozgrywki II ligi rozpoczną się 24 września.

Żubry - Grodno 83:103 (16:32, 28:23, 21:26, 18:22)
Żubry: Kujawa 17, Kalinowski 16, Zabielski 16, Misiewicz 13, Andruk 7, Monach 6, Bombrych 5, Kamiński 2, Rećko 1, Sosnowski, Małyszko, Zdrodowski.

Żubry - Grodno 66:84 (21:22, 22:24, 9:23, 14: 15)
Żubry: Misiewicz 15, Kalinowski 13, Rećko 10, Zabielski 7, Zdrodowski 7, Sosnowski 4, Kujawa 3, Bombrych 2, Monach 2, Łotowski 2, Kamiński 1, Małyszko, Andruk, Niewiński.