Koszykówka. Katowice zdobyte. Żubry wciąż w grze

Andrzej Misiewicz był najskuteczniejszym zawodnikiem Żubrów w meczu w Katowicach. Anatol Chomicz
Żubry Białystok w trzecim meczu drugiej rundy play–off wygrały 81:73 na wyjeździe z AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice i awansowały do ćwierćfinału.

Pierwszą kwartę białostoczanie przegrali 16:24, a był to efekt przede wszystkim nieskuteczności w rzutach za trzy punkty. Gospodarze trafili trzy „trójki”, a Żubrów żadna próba z dystansu nie była udana. W drugiej kwarcie goście poprawili się w tym elemencie i od razu odbiło się to na wyniku. Aleksander Szczerbatiuk trafił dwa razy za trzy punkty, a Bartłomiej Wróblewski raz i na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy białostoczanie wyszli na prowadzenie 32:31. Niestety nie udało się go utrzymać i po dwóch kwartach Mickiewicz wygrywał 38:34.

W końcówce trzeciej kwarty Żubry miały już stratę ośmiu punktów, ale skutecznie w tej części meczu zagrał Marcin Monach. Jego pięć oczek w ostatniej minucie kwarty sprawiły, że goście przegrywali tylko 58:62 i wciąż końcowy wynik był sprawą otwartą.

Ostatnia część spotkania to już popis podopiecznych Tomasza Kujawy, a w szczególności Andrzeja Misiewicza. To właśnie on w połowie czwartej kwarty zdobył siedem punktów z rzędu i Żubry wygrywały 71:67, a do końca meczu było tylko niewiele ponad trzy minuty. Takiej przewagi nasi koszykarze już nie wypuściły i ostatecznie wygrali 81:73.

W ćwierćfinale play–off Żubry zagrają z Górnikiem Trans.eu Walbrzych. W rywalizacji zostało osiem zespołów, a awans uzyskają trzy.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice – Żubry Białystok 73:81 (24:16, 14:18, 24:24, 11:23)