Koszykówka: Rewelacyjna trzecia kwarta bielszczan

Zbigniew Turowski
archiwum
Rewelacyjna trzecia kwarta bielszczan

Znakomita gra w trzeciej kwarcie zapewniła koszykarzom Tura zwycięstwo w sobotnim meczu z Klubem Koszykarskim Warszawa.

Spory udział w sukcesie miał nowy rozgrywający Sylwester Kus, który w całym spotkaniu zdobył 15 punktów. Bielszczanie zaczęli starcie w stolicy od prowadzenia 4:0 po rzutach Arkadiusza Zabielskiego i 7:3 po celnej „trójce” Łukasza Dmitruka. Potem jednak do głosu doszli gospodarze i powoli budowali swoją przewagę. Nowy nabytek Tura Kus początek debiutu miał fatalny. Tuż po wejściu na parkiet zaliczył aż trzy straty, złapał dwa faule i trener Andrzej Sinielnikow szybko ściągnął go na ławkę, na której cały mecz przesiedział drugi z zawodników sprowadzonych - Patryk Bajtus.

Co ciekawe, w drugiej kwarcie meczu w Warszawie w rozgrywkach II ligi zadebiutował w roli zawodnika także asystent trenera Sinielnikowa - 35-letni wychowanek Tura Mariusz Bartoszewicz, liczący dwa metry wzrostu center. W debiucie zdobył dwa punkty celnymi rzutami osobistymi.

W przerwie gospodarze prowadzili 40:30 i mieli prostą drogę do zwycięstwa. Jednak drugą połowę Tur zaczął z Kusem na rozegraniu i wtedy złapał wiatr w żagle. Sylwester trafił z dystansu, poprawił dwukrotnie spod kosza, asystował przy rzucie Łukasza Kuczyńskiego i Tur w 5 minut wyszedł na prowadzenie. Zawodnicy z Warszawy nie mogli się pozbierać, a nasi nadal punktowali. Skuteczni byli wychowankowie: Ruben Andrzejczuk oraz Mateusz Bębeniec, który celną „trójką” ustalił wynik na 81:72 dla Tura.