Żubry Chorten Białystok (żółte stroje) przegrały oba mecze z Sokołem Ostrów Mazowiecka i odpadły z walki o I ligę Wojciech Wojtkielewicz
Z pary naszych drużyn w II lidze mężczyzn w walce o awans jest już tylko Tur Basket Bielsk Podlaski. Odpadły z niej Żubry Chorten Białystok.

Bielszczanie odrobili w rewanżu pięciopunktową stratę w starciu z Hutnikiem Warszawa, wygrywając u siebie 81:65. Żubry po raz drugi musiały uznać wyższość Sokoła Ostrów Mazowiecka, ulegając mu na wyjeździe 67:83.

Wpadka na wyjeździe z Hutnikiem 85:91 była dla ekipy z Bielska Podlaskiego przykrą niespodzianką i w rewanżu nasz zespół od początku robił wszystko, by pokazać wyższość nad niżej notowanymi po fazie zasadniczej rywalami.

Goście prowadzili tylko na początku spotkania (6:4), a bielszczanie już po pierwszej kwarcie odrobili straty z pierwszego meczu, prowadząc 18:13. Hutnicy nie rezygnowali i w połowie trzeciej odsłonie przegrywali tylko 48:52. Końcówka tej kwarty i decydujące 10 minut należały jednak do Tura, który prowadzony przez Łukasza Kuczyńskiego ze sporym zapasem sięgnął po awans do dalszej fazy walki o I ligę.

Białostoczanie, którzy przegrali u siebie wyraźnie (65:79) nie wybrali się do hali Sokoła na wycieczkę i ambitnie starali się odrobić spore straty. Na początku trzeciej kwarty i celnym rzucie Macieja Bębeńca prowadzili 38:31 i wszystko jeszcze było możliwe.

Niestety gospodarze złapali właściwy rytm i zaczęli przechylać szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 28. minucie Żubry prowadziły po raz ostatni po trójce Andrzeja Misiewcza (51:49), ale od tego momentu dominacja Sokoła była już wyraźna. Przed decydującą kwartą miejscowi wygrywali 62:54 i sprawa awansu została rozstrzygnięta.

WYNIKI PLAY-OFF
Tur Basket Bielsk Podlaski - Hutnik Warszawa 81:65 (18:13, 23:21, 24:20, 16:11).
Punkty dla Tura: Kuczyński - 24, Maciej Bębeniec - 19, Marczuk - 8, Wróblewski - 8, Zygmunciak - 7, Giżyński - 6, Weres - 6, Tradecki - 3, Szwedo - 0, Lewandowski - 0. Awans: Tur.

Sokół Ostrów Mazowiecka - Żubry Chorten Białystok 83:67 (15:16, 16:20, 31:18, 21:13). Punkty dla Żubrów: Zabielski - 22, Misiewicz - 15, Maciej Bębeniec - 12, Andruk - 8, Trypus - 3, Rapucha - 2, Kosobudzki - 2, Monach - 2, Bielski - 1, Sulima-Dolina - 0, Więcko - 0. Awans: Sokół.