Krzysztof Krzywosz 9. w Pedros' Cup, Kamila Stepaniuk 9. w Sztokholmie

(miłk)
Archiwum
Bydgoszcz, Sztokholm. Lekkoatleci Podlasia Białystok startowali w środę w prestiżowych mityngach, ale nie osiągnęli dobrych wyników.

Krzysztof Krzywosz zajął 9. miejsce w stawce dziesięciu zawodników najmocniej obsadzonego w historii polskich konkursów kulomiotów w Pedros' Cup. Zawodnik Podlasia Białystok w pierwszej serii spalił rzut, a potem uzyskał rezultaty 18.64 (najlepszy) i 18.56. Do finału kwalifikowała się "ósemka", a więc na tym skończył swój start. Dodajmy jednak, że Krzywosz jest po ciężkim obozie w RPA i sezonu halowego nie traktuje priorytetowo.

Pedros' Cup wygrał Amerykanin Christian Cantwell. Aktualny mistrz świata uzyskał 21.36. Polski lider, Tomasz Majewski z wynikiem 20.86 zajął 4. miejsce. W tym samym mityngu, w konkursie tyczki kobiet rekord Polski pobiła mistrzyni świata Anna Rogowska skacząc 4.81.

Kamila Stepaniuk pokonała tylko wysokość 1.80 podczas mityngu GE Galan w Sztokholmie. W stawce dziewięciu skoczkiń zajęła ostatnią lokatę. Podlasianka zrzuciła poprzeczkę trzy razy na 1.85. Wygrała gwiazda lekkiej atletyki z Chorwacji Blanka Vlasić ze świetnym rezultatem 2.01.