MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łęgowski dał przykład

Krzysztof Sokólski
Marcin Łęgowski może się już szykować do kolejnego pojedynku na mistrzostwach świata A. Zgiet
Chicago. Marcin Łęgowski jako pierwszy z Polaków wyszedł na ring w Chicago, gdzie rozpoczęły się mistrzostwa świata w boksie. Pięściarz białostockiego Hetmana wygrał swoją walkę.

Łęgowski pokonał w kat. 64 kg 14:7 Dżemala Fetahovicia (Bośnia i Hercegowina). Polak wypracował sobie przewagę już w pierwszej zwycięskiej 5:0 rundzie. W kolejnych powiększał przewagę. Fetahović rzucił się w czwartym starciu do odrabiania strat, ale zdołał tylko zmniejszyć rozmiary porażki (wygrał 3:2).
W walce, której stawką będzie awans do 1/8 finału, Łęgowski zmierzy się z Gheorghe Ionutem. Rumuński pięściarz jest brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Atenach (2004) i ubiegłorocznych mistrzostw Europy w Płowdiw. Kilka miesięcy temu obaj spotkali się w finale mistrzostw Unii Europejskiej - Łęgowski przegrał wyraźnie na punkty.
W nocy z środy na czwartek polskiego czasu walczył drugi z zawodników Hetmana - Krzysztof Zimnoch (kat. 91 kg). Zimnoch nie miał szczęścia w losowaniu. Trafił na 22-letniego Amerykanina Deontaya Wildera.
Wczoraj do ringu wyszło jeszcze dwóch Polaków. Dariusz Sęk (75 kg) zmierzył się z brązowym medalistą poprzednich mistrzostw świata (Mianyang-2005) Egipcjaninem Mohamedem Hikalem. Z kolei Michał Chudecki (57 kg) skrzyżował rękawice z Kanadyjczykiem Arashem Usmaneem.
Mistrzostwa świata w Chicago są pierwszą kwalifikacją do igrzysk olimpijskich w Pekinie. Impreza ma rekordową obsadę. Do amerykańskiego turnieju zgłoszonych zostało 557 zawodników ze 120 krajów, w tym dziewięciu z Polski. Uczestników byłoby więcej, ale kubańska federacja zrezygnowała z udziału. Powodem były obawy o możliwość podpisywania zawodowych kontraktów przez pięściarzy z tego kraju.
Prawo występu w IO-2008 uzyskają ćwierćfinaliści od kategorii papierowej (48 kg) do półciężkiej (81) oraz medaliści w wagach: ciężkiej (91) i superciężkiej (+91).

Rywale Polaków

kat. 48 kg: 1/16 finału: Łukasz Maszczyk - Ferhat Pehlivan (Turcja) - walka odbędzie się 28.10
51 kg: 1/16 finału: Rafał Kaczor - Francis Oaike (Papua Nowa Gwinea) - 27.10
54 kg: 1/16 finału: Krzysztof Rogowski - Claudio Marrero (Dominikana) - 26.10
57 kg: 1/32 finału: Michał Chudecki - Arash Usmanee (Kanada) 24.10
60 kg: 1/32 finału: Krzysztof Szot - Francisco Vargas (Meksyk) 25.10
64 kg: 1/32 finału: Marcin Łęgowski - Dżemal Fetahović (Bośnia i Hercegowina) 14:7; 1/16 finału: Łęgowski - Gheorghe Ionut (Rumunia) - 26.10
69 kg: 1/32 finału: Marcin Starbała - Jhonny Ruiz Perez (Boliwia) - 25.10
75 kg: 1/32 finału: Dariusz Sęk - Mohamed Hikal (Egipt) - 24.10
91 kg: 1/32 finału: Krzysztof Zimnoch - Deontay Wilder (USA) - 24.10.