Lekkoatletyka: Mistrzostwa Polski. Wspaniały start młodzieżowców z Podlasia Białystok

Mariusz Klimaszewski [email protected]
Damian Czykier w biegu na 110 metrów przez płotki zdobył jeden z pięciu złotych medali dla Podlasia Białystok. Archiwum
Dziesięć medali lekkoatletów Podlasia Białystok w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców - to rekordowe osiągnięcie zawodników tego klubu w historii.

Wczoraj pisaliśmy o pięciu medalach zawodników Podlasia Białystok w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce, które rozegrane zostały w Bydgoszczy. Drugiego dnia imprezy utalentowani sportowcy białostockiego klubu dołożyli kolejne pięć krążków. Takiego wyniku nie osiągnęli jeszcze nigdy w historii tej imprezy.

Przypomnijmy w sobotę złoto wywalczyli: Damian Czykier (110 m ppł.) oraz Damian Roszko (1500 m), srebro: Karolina Markiewicz (skok w dal), Paulina Mikiewicz (1500 m) i brąz Krzysztof Szalecki (oszczep).

Roszko w niedzielę dorzucił jeszcze drugi złoty medal w biegu na 5000 metrów. Jego rezultat 14:09.95 jest rekordem życiowym zawodnika.

Tytuł mistrzowski wywalczył też skoczek wzwyż Piotr Milewski. Podopieczny trenera Roberta Nazarkiewicza uzyskał 215 cm.

Złote medale odebrali sprinterzy sztafety Podlasia Paweł Skubina, Kamil Bijowski, Kamil Supiński, Grzegorz Kossakowski, którzy wygrali bieg w czasie 40,72.

Brąz w biegu na 800 metrów zdobyła Paulina Mikiewicz. Także trzecie miejsce zajęła sztafeta Podlasia Białystok w biegu 4x100 metrów kobiet. Nasza drużyna pobiegła w składzie Ewelina Popowska, Monika Dmochowska, Martyna Rutkowska, Karolina Markiewicz uzyskując czas 47,72.

Świetnie zaprezentowały się także sprinterki z UKS Bojary Białystok. Sztafeta w składzie Klaudia Konopko, Magda Malinoska, Katarzyna Sokólska, Ayla Kisiel zdobyła złoto wynikiem 45, 84.

Ponadto Klaudia Konopko dwukrotnie przybiegła na drugim miejscu w biegach na 100 i 200 metrów. Brązową medalistką na "setkę" została Magda Malinowska.

To nie były wszystkie medale Podlasian. Niezrzeszeni Sebastian Dobkowski w młocie i Magdalena Żebrowska w pchnięciu kula stanęli na najniższym stopniu podium.

Sandra Malinowska z Atletic Białystok w młocie była druga (59,42), a Izabela Dziedziech (Prefbet Śnbiadowo) trzecia w biegu na 5000 m.