ŁKS 1926 Łomża - Jagiellonia II Białystok 2:0. Puchar Polski w rękach piłkarzy ŁKS 1926 Łomża

(mark)
ŁKS 1926 Łomża po raz trzeci w tym sezonie pokonał Jagiellonię II
ŁKS 1926 Łomża po raz trzeci w tym sezonie pokonał Jagiellonię II Anatol Chomicz
Drużyna ŁKS 1926 Łomża w środę sięgnęła po Puchar Polski na szczeblu okręgu. Łomżanie pokonali Jagiellonię II Białystok 2:0.

Faworytem spotkania rozegranego na Stadionie Miejskim w Łomży byli gospodarze. Biało-czerwoni dwukrotnie pokonali rezerwy Jagiellonii w trzecioligowych rozgrywkach 3:0 i 2:1.

W środę także byli lepsi od białostoczan wygrywając 2:0. ŁKS sięgnął więc po czwarty puchar zdobyty w ostatnich pięciu latach. Wcześniej biało-czerwoni zdobyli to trofeum w 2011, 2012 i 2013 roku.

Łomżanie w finałowej konfrontacji z ŁKS-em byli drużyną lepszą, która stworzyła więcej groźniejszych sytuacji pod bramką rywala. Na gola kibice czekali do 38. minuty. Wtedy to Alex Rodier zagrał do Krystiana Pomorskiego, który pewnie umieścił piłkę w siatce rezerw Jagi.

W drugiej połowie spotkania, w 54. minucie, po stałym fragmencie gry, Kamil Stankiewicz głową skierowł piłkę po raz drugi do bramki żółto-czerwonych.

Dogodnych sytuacji nie wykorzystali jeszcze Rafał Maćkowski, Michał Sadowski czy Rodier.

ŁKS 1926 Łomża mecz w rundzie wstępnej Pucharu Polski rozegra 18-19 lipca.

Przed rozpoczęciem finałowego spotkania władze Podlaskiego Związku Piłki Nożnej na czele z prezesem Witoldem Dawidowskim podziękowali kończącemu sędziowską karierę Markowi Bilminowi oraz obserwatorowi Bogdanowi Liniewskiemu.

ŁKS 1926 Łomża - Jagiellonia II Białystok 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Krystian Pomorski 38, Kamil Stankiewicz 54.

ŁKS: Lipka - Maćkowski, Stankiewicz, Cardoso, Przysowa, Maciej Malinowski, Rydzewski (76. Brzozowski), Pomorski (84. Kacprzyk), Rodier (80. Kraska), Sadowski (60. Kamiński), Olesiński.

Jagiellonia II: Karpieszuk - Malinowski, Pajnowski, Łupiński, Maliszewski, Kaczmarczyk, Gajko, Charkiewicz, Piechniak, Buzun, Kaczyński.