red
Anatol Chomicz
Dublet Karola Świderskiego umożliwił Jagiellonii wygrać na gdyńskim terenie. Wicemistrzowie Polski wrócili do stylu z poprzedniego sezonu i pewnie pokonali Arkę 2:0. "Jaga" musi jednak zachować świeżość, aby myśleć o awansie do III rundy eliminacji do Ligi Europy. Zwycięstwo nad Arką pomogło drużynie Ireneusza Mamrota wskoczyć do środka tabeli.

Ireneusz Mamrot przygotował kilka niespodzianek, aby dać odpocząć swoim zawodnikom przed rewanżem z Rio Ave. W pierwszym składzie zobaczyliśmy m.in Bodvara Bodvarssona, Karola Świderskiego czy Romana Bezjaka, którzy nie są filarami Jagiellonii w tym sezonie. Białostoczanom w akcjach ofensywnych brakowało przede wszystkim dokładności. W 30. minucie Rafał Grzyb minął rywala, uderzył na bramkę i niewiele zabrakło, aby mógł cieszyć się ze zdobytej bramki.

Po sześciu minutach mieliśmy już na tablicy świetlnej wynik 0:1. Karol Świderski zebrał piłkę przed polem karnym i bez zastanowienia oddał strzał na bramkę. Pavels Steinbors był bez szans. Po chwili mógł być remis, ale Marian Kelemen odbił potężny strzał rywala. Pod koniec dnia Słowak już wiedział, że zakończy spotkanie z czystym kontem.

Jagiellonia miała kilka okazji, ale prowadzenie gry należało do Arki. Goście byli jednak nieco bardziej konkretni w swoich poczynaniach. W 67. minucie Martin Pospisil bardzo dobrze obsłużył Karola Świderskiego, który wślizgiem dobił piłkę do bramki Steinborsa. Tym samym napastnik Jagiellonii zanotował dublet.

Jagiellonia zagrała w tym meczu bardzo skutecznie i tym samym kontynuuje dobrą serię naszych europejskich reprezentantów.

Atrakcyjność meczu: 6/10
Piłkarz meczu: Karol Świderski

EKSTRAKLASA w GOL24

Materiał oryginalny: Lotto Ekstraklasa. Jagiellonia rozkręciła się na dobre? Arka nie miała szans w starciu z wicemistrzem Polski - Gol24