Lotto Ekstraliga. SKB Litpol Malow Suwałki lideruje z kompletem punktów

Badmintoniści SKB Litpol-Malow Suwałki z szóstym zwycięstwem bez straty punktu
Badmintoniści SKB Litpol-Malow Suwałki z szóstym zwycięstwem bez straty punktu materiały prasowe
W szóstym spotkaniu badmintonowej Lotto Ekstraligi SKB Litpol Malow Suwałki sięgnął po szósty komplet punktów i pewnie przewodzi w tabeli. Suwalczanie pokonali WWL Badminton Marcovia Marki 7:0. Hubal Białystok także wygrał, ale stracił punkt wygrywając 4:3 z AZS Uniwersytet Medyczny Łódź.

Badmintoniści SKB Litpol Malow Suwałki byli faworytem spotkania z Marcovią Marki i w stu procentach wywiązali się z tej roli nie tracąc nawet seta w meczach z rywalami.

Bardzo szybkie były mecze deblowe. Już po 23 minutach od rozpoczęcia obydwu spotkań znaliśmy zwycięzców. Adam Szolc grając w parze z Przemysławem Szydłowskim pokonali parę Mateusz Danielak/Mykola Shkliaiev 15:8, 15:9. Podobnym wynikiem skończył się również mecz debla kobiet, w którym Karolina Szubert wraz z Wei Xu również szybko uporały się z parą Anastasia Alymova/Ida Wiśniewska wynikiem 15:6, 15:7.

W meczach mężczyzn w grze pojedynczej po 23 minutach dobrej gry Andrzej Niczyporuk pokonał Michała Walentka, a Mikołaj Szymanowski wygrał z Mateuszem Danielakiem i było już 4:0 dla SKB Litpol-Malow Suwałki.

W grach kobiet SKB Litpol – Malow reprezentowały Wei Xu oraz Ulyana Volskaya i także zakończyły one swoje mecze zwycięstwami. Kropkę nad i postawiła para mieszana Mikołaj Szymanowski z Karoliną Szubert.

Zakończyliśmy 6 rundę spotkań Lotto Ekstraligi wygrywając 7 do 0. Do meczu przystępowaliśmy z lekkim niepokojem, ze względu na nieobecność dwóch zawodników (Roberta Cybulskiego oraz Anastasii Khomich – Oboje grają w turnieju Orleans Masters Badminton BWF SUPER 300). Reszta zawodników spisała się bardzo dobrze potwierdzając swoją dobrą dyspozycję. Trzy punkty oraz wynik 7:0 przybliża nas do zdobycia 20 tytułu w Lotto Ekstralidze Badmintona – mówił po meczu trener SKB Litpol–Malow Suwałki Jerzy Dołhan.

Badmintoniści Hubala Białystok pokonał AZS Uniwersytet Medyczny Łódź 4:3 zdobywając dwa punkty.

SKB Litpol-Malow Suwałki – WWL Badminton Marcovia Marki 7:0

• Adam Szolc/Przemysław Szydłowski – Mateusz Danielak/Mykola Shkliaiev 15:8, 15:9
  • Karolina Szubert/Wei Xu – Anastasia Alymova/Ida Wiśniewska 15:6, 15:7
  • Andrzej Niczyporuk – Michał Walentek 15:11, 15:6
  • Mikołaj Szymanowski – Mateusz Danielak 15:13, 15:12
  • Wei Xu – Anastasia Volkova 15:4, 15:6
  • Ulyana Volskaya – Anastasia Alymova 15:13, 15:5
  • Mikołaj Szymanowski/Karolina Szubert – Mykola Shkliaiev/Ida Wiśniewska 15:4, 15:9