Łukasz Parszczyński nie pobiegnie w finale HME w Paryżu

(miłk)
Łukasz Parszczyński pobiegł w Paryżu zbyt wolno
Łukasz Parszczyński pobiegł w Paryżu zbyt wolno Archiwum
Paryż. Nie udał się start naszemu jedynakowi w Halowych Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce.

Łukasz Parszczyński z Podlasia Białystok odpadł w eliminacjach biegu na 3000 metrów. Z czasem 8:03.14 w biegu nr 2 (w sumie były 3) zajął 5. miejsce.

Do finału kwalifikowali się zawodnicy z trzech pierwszych pozycji plus trzech z najlepszymi czasami. Jak to w eliminacjach nikt nie forsował tempa. I, choć bieg z udziałem Łukasza był najszybszy, on sam finiszował ze zbyt dużą stratą do najlepszych by wejść do finału z czasem. Zabrakło mu do tego zaledwie 0,43 sekundy.

W klasyfikacji konkurencji w eliminacjach, w gronie 26 zawodników Parszczyński uplasował się na 14. pozycji.