Mateusz Pietras
Magda Linette i Japonka Moyuka Uchijima w drugiej rundzie gry deblowej w Kantonie CP/ABACA/Abaca/East News
Magda Linette i Japonka Moyuka Uchijima wygrały z niemiecko-grecką parą Tamarą Korpatsch i Despiną Papamichail 6:4, 6:3 w pierwszej rundzie gry deblowej. W chińskim Kantonie Polka i Japonka są rozstawione z numerem czwartym. Jutro poznanianka rozegra mecz drugiej rundy gry singlowej z Australijką Darią Saville.

Awans do drugiej rundy chińskiego turnieju

Ostatnie dni dla tenisistki[ b]Magdy Linette[/b] były bardzo intensywne. W poniedziałek przystąpiła to gry pojedynczej w turnieju WTA 250 w Kantonie. W pierwszej rundzie pokonała Brytyjkę Jodie Burrage. Zwyciężczynię musiał wyłonić trzeci set. Po pierwszej przegranej partii w tie-breaku, Linette weszła na odpowiednie obroty. W kolejnych odsłonach meczu straciła zaledwie dwa gemy. Podczas jednej z wymian Polka popisała się wyśmienitą akcją, która zakończyła się ,,smeczem''. Drugi mecz rozstawiona z numerem pierwszym zagra przeciwko Australijce Darii Saville.

Dobra passa w Państwie Środka

Dziś poznanianka mierzyła się w grze deblowej, a partnerowała jej Japonka Moyuka Uchijima. W pierwszej rundzie polsko-japońska para podejmowała Niemkę Tamarę Korpatsch i Greczynkę Despinę Papamichail.

Od piątego gema, returnujące znalazły sposób na podające. Trzy gemy z rzędu toczyły się pod dyktando odbierających. Od stanu 4:3, Linette i Uchijima nie oddały prowadzenia. Set zakończył się po dziesięciu gemach.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczął polsko-japoński duet. Z każda minutą przewagę na korcie twardym znacząco się zarysowywała. Od stanu 0:1, dla Korpatsch i Papamichail, pięć gemów padło łupem Polki i Japonki. Rywalki potrafiły zmniejszyć przewagę, jednak to na niewiele się zdało. W dziewiątym gemie prowadzące przypieczętowały zwycięstwo przełamując konkurentki.

Rozstawione z numerem czwartym zagrają z chińską parą Guo/Jiang, bądź z francusko-holenderskim duetem Ponchet/Schoofs.