Magda Saad i Paulina Gajewska całe na brązowo

Magda Saad (po lewej) i Paulina Gajewska z medalami
Magda Saad (po lewej) i Paulina Gajewska z medalami WSFiZ
Kazań, Białystok. Magdalena Saad i Paulina Gajewska, na co dzień zawodniczki Pronaru Zeto Astwa AZS Białystok, zdobyły w Kazaniu brązowe medale Akademickich Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej.

W rosyjskiej stolicy Tatarstanu obie dziewczyny reprezentowały nie klub a swoją uczelnię, Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania w Białymstoku. W ciągu toczonego w upale turnieju opaliły się na brązowo i pod ten kolor "dobrały" medale.

W grupie Magda i Paulina wygrały trzy spotkania i wyszły z niej z 1. miejsca. Dopiero w półfinale zatrzymała je rosyjska para: Victoria Rastykus, Daria Yarzutkina. Po zaciętym boju triumfowały dziewczyny z moskiewskiego instytutu biznesu i prawa 2:0 (21:19, 21:18). Białostoczanki, na szczęście, nie odpuściły i na parzącym w stopy piasku, w walce o brązowy medal pokonały inne Polki, parę Kędzia/Wacławek z Politechniki Częstochowskiej 2:1.

To już drugi medal Akademickich Mistrzostw Europy zdobyty przez studentów Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania. W czerwcu Adam Cwalina i Małgorzata Kurdelska wywalczyli brąz w mikście w AME w badmintonie we Francji.