Magdalena Fręch w drugiej rundzie w Hobart. Porażka Magdy Linette w Adelajdzie

Zbigniew Czyż
Magda Linette
Magda Linette PAP/EPA/ZAIN MOHAMMED
Magda Linette przegrała z Rosjanką Jekatieriną Aleksandrową 6:3, 6:7 (8-10), 5:7 w pierwszej rundzie tenisowego turnieju WTA w australijskiej Adelajdzie.

To ostatni test 24. w światowym rankingu Linette przed rozpoczynającym się w niedzielę wielkoszlemowym Australian Open. W Melbourne polska tenisistka będzie bronić punktów za zeszłoroczny półfinał.

Aleksandrowa w drugiej rundzie w Adelajdzie zagra ze swoją rodaczką Weroniką Kudiermietową.

Wynik meczu 1. rundy gry pojedynczej

Jekatierina Aleksandrowa (Rosja) - Magda Linette (Polska) 3:6, 7:6 (10-8), 7:5

Magdalena Fręch awansowała do drugiej rundy tenisowego turnieju WTA w Hobart. Polka pokonała reprezentantkę Hiszpanii Sarę Sorribes Tormo 0:6, 6:1, 6:4.

Pierwszy set trwał zaledwie 36. minut. Polka została przełamana trzy razy. W drugiej partii losy rywalizacji się odwróciły. Fręch gładko rozprawiła się z klasyfikowaną na 53. miejscu w rankingu WTA Hiszpanką w 46. minut wygrywając 6:1.

Decydująca partia trwała aż godzinę i 25. minut. W końcówce meczu próbę nerwów lepiej wytrzymała łodzianka zwyciężając 6:4 a cały mecz po niespełna trzech godzinach 2-1.

Był to trzeci mecz Fręch na Tasmanii. W kwalifikacjach do turnieju Magdalena Fręch bez straty seta pokonała Czeszkę Marię Bouzkovą oraz reprezentantkę Bułgarii Wiktorię Tomową.

W 2. rundzie Fręch zagra z rozstawioną z numerem drugim Amerykanką Emmą Navarro (31.) lub z Francuzką Clarą Burel (52.). Pojedynek tych zawodniczek jeszcze się nie rozpoczął.

W 1. rundzie debla Katarzyna Piter i Białorusinka Lidia Morozawa przegrały z Anną Daniliną z Kazachstanu i Ukrainką Nadią Kiczenok 5:7, 6:7 (0-7).

Wyniki:

1. runda gry pojedynczej
Magdalena Fręch (Polska) - Sara Sorribes Tormo (Hiszpania) 0:6, 6:1, 6:4

1. runda debla
Nadia Kiczenok, Anna Danilina (Ukraina, Kazachstan, 4) - Katarzyna Piter, Lidia
Marozawa (Polska, Białoruś) 7:5, 7:6 (7-0)

W turnieju challenger w tajlandzkim Nonthaburi porażki doznał Daniel Michalski. Polak przegrał z Austriakiem Dennisem Novakiem 3:6, 0:6.