Mateusz Morawiecki odwiedził Białystok. Na spotkaniu z mieszkańcami w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim bronił Łupaszki, obiecał S8

szach
Premier Mateusz Morawiecki nie stronił od robienia selfie z uczestnikami spotkania szach
Nowe obwodnice w Podlaskiem, starania o klasyczną ekspresówkę z Białegostoku do Augustowa – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki w Białymstoku. Podziękował wojewodzie za przywrócenie nazwy ul. Łupaszki.

- Czuję się w tych murach jak u siebie w domu, bo kolejny raz spotykam się tu z Państwem – rozpoczął swoje wystąpienie premier w głównej sali Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Na spotkanie z szefem rządu przyszli mieszkańcy, w tym posłowie, samorządowcy i podlascy działacze PiS.

I to im i wszystkim tym, którzy przyczynili się do październikowego zwycięstwa PiS, podziękował na wstępie Mateusz Morawiecki.
- To wielka sprawa, że możemy dalej zmieniać Polskę – mówił szef rządu.

Przyrównał nasz kraj do wielkiego tankowca, który płynie przez ocean.

- By zmienić jego kurs o kilka stopni, trzeba się nieźle nakręcić.

- A co dopiero państwo polskie, które było w bardzo słabych, źle skonstruowanych koleinach – podkreślał premier. - Dzisiaj mamy ten przywilej, by Rzeczpospolitą naprawiać.

Piątka rządu
Zapowiedział, że w pierwszej kolejności jego rząd będzie realizował obietnice z ostatnich tygodni przed wyborami. - One świadczą nie tylko o naszej wiarygodności, która jest oczywiście naszym znakiem firmowym – dodawał Mateusz Morawiecki. - Ale o naszej sprawności i o tym, że poprawa losu Polaków jest z jednej strony tym, co ma wyznaczać ramy prowadzonej przez nas polityki, a z drugiej strony jest ambitnym planem zmiany Polski, oczekiwanym przez pokolenia.

Na plan pierwszy szef rządu wysunął budowę obwodnic, w tym w naszym regionie. - W sto dni od zaprzysiężenia naszego rządu przedstawimy plan co najmniej 100 obwodnic – zapowiedział Mateusz Morawiecki.

Przy ich wyborze zastosowane maja być obiektywne kryteria: natężenie ruchu, potencjał gospodarczy, koszty budowy.
- Nie będzie jakiegoś przeciągania liny, które później może zostać uznane za niesprawiedliwe – zadeklarował premier.

Sprawdź:Podwójna piątka rządu

Kolejnym programem realizowanym przez rząd PiS będzie ten dotyczący profilaktyki zdrowia. - Lepiej zapobiegać niż leczyć – powiedział Mateusz Morawiecki.

Jako sukces PiS w ochronie zdrowia podał elektronizację systemu opieki zdrowotnej: e-recepty, internetowe konto pacjenta, e-L4. - Gdy wprowadziliśmy elektroniczne zwolnienia, nagle okazało się, że dużo Polaków przestało chorować – podkreślał premier.

Premier Mateusz Morawiecki w Białymstoku. Zobacz, co działo ...

Kolejny sztandarowym zadaniem rządu będzie realizacja małego ZUS. - Jest to szczególnie ważne na takich terenach jak Podlaskie, gdzie nie ma dużych firm, a mali przedsiębiorcy w pocie czoła wypracowują swój kawałek chleba i dla swoich pracowników – podkreślał premier. - Dlatego zaproponowaliśmy wzrost płacy minimalnej, ale i mały ZUS dla przedsiębiorców. Jeżeli mają przychody do 7 tys. zł i dochody co najmniej 3 tys. zł, to mogą mieć 500 zł ulgę w płatności na ZUS.

Kolejny punkt to trzynasta emerytura. - Została pierwszy raz wypłacona w maju tego roku i w maju przyszłego, a może jeszcze w kwietniu, zostanie wypłacona kolejna – zapowiedział prezes rady ministrów. - To jest zredukowanie deficytów solidarności, bo jesteśmy spadkobiercami Solidarności z roku 1980. Żeby seniorzy mogli godnie żyć.

Pakiet zamyka zrównanie dopłat dla rolników. Ma to zapewnić teka komisarza rolnictwa, którą dzierży Janusz Wojciechowski.

Podlaskie jak otwarte okiennice
Premier nawiązał też do punktów piątkowej wizyty w Podlaskiem, krainie otwartych okiennic. Objazd zaczął od Szczuczyna, gdzie budowana jest S-61, czyli Via Baltica.

- Nam się zakodowało, że są to inwestycje realizowane głównie z pieniędzy unijnych. Tymczasem połowa pieniędzy wyłożonych na tę drogę pochodzi z budżetu państwa – mówił premier. - Było to możliwe dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego i pogonieniu mafii vatowskich.

Tradycyjnie zapowiedział budowę S-19. Zadeklarował też, że rząd zrobi wszystko, by droga Białystok-Augustów była w klasycznym standardzie ekspresówki 2x2. - Dwanaście lat temu na Podlasiu nie było żadnego kilometra drogi ekspresowej, dziś jest ich 100, za kilka lat będzie 300 – prognozował lider PiS-u.

Zobacz:Premier i Via Baltica

Cytat z Ojca Chrzestnego
Nawiązał też do wizyty na przejściu granicznym w Kuźnicy.

- Tam uniemożliwiamy gigantyczny przemyt, ale też zwiększamy ruch turystyczny, gospodarczy, kulturalny. Powinniśmy pamiętać o naszych białoruskich sąsiadach. Chcemy, by kiedyś dołączyli do Zachodu. By żyli w zgodzie z Polakami. My chcemy tej zgody, ale naszych interesów, naszej kultury, naszej polskości będziemy bronić – zadeklarował premier.

Podziękował też pracownikom administracji skarbowej, za przyczynienie się do powstrzymania mafii vatowskich. Posiłkował się przy tym zdaniem Maria Puzo, autora powieści „Ojciec Chrzestny”.

- Prawnik z teczką jest wstanie okraść społeczeństwo na większe sumy niż tysiąc facetów z pistoletami – cytował Mateusz Morawiecki. - I my się za nich zabraliśmy. To złodziejstwo w czasach PO-PSL przekraczało wszelkie granice.

Czytaj też:Tam, gdzie mafię pogonili

Premier: Łupaszka to nasz bohater

Nawiązał też do wizyty w Kopnej Górze, gdzie oddał hołd powstańcom listopadowym. Przytaczał zapiski kronikarzy z pierwszej połowy XIX wieku, którzy opisywali reakcje warszawiaków na zryw podchorążych pod wodzą Piotra Wysockiego.
- Wiele okiennic się wówczas zamykało – przypomniał premier. - Ale tak już bywa, że to garstka Polaków walczy o lepszą Polskę.

Zobacz: Hołd w Kopnej Górze

W tym kontekście wyraził podziękowanie wojewodzie podlaskiemu, który przywrócił nazwę ulicy Łupaszki w Białymstoku. - Nasi bohaterowie muszą być uczczeni – mówił Mateusz Morawiecki murem stojąc za pamięcią o dowódcy V Brygady Wileńskiej.

Z uznaniem mówił, że rozwija się Białystok i inne pobliskie gminy. I że rząd ma w tym swój udział. Jako przykład podał budowę węzła Porosły i wsparcie od rządu na rozwój samorządów, w tym takich miast jak Białystok, a które przekracza znacznie to, co w poprzednich ośmiu latach w wyniku wzrostu podatków PiT i CiT trafiało do samorządów.

Na zakończenie premier zapowiedział obronę konstytucji przed anarchią ze strony części wymiaru sprawiedliwości nieprzychylnemu zmianom forsowanym przez PiS.
- Robimy tylko to, doczego mamy prawo – podparł się premier ubiegłotygodniowym wyrokiem TSUE.

Zobacz:Przypadki wiceministra

Po wystąpieniu zebrani mogli zadać premierowi klika pytań. Dotyczyły one spraw krajowych (walka z ASF, sprawy przekształceń gruntów), ale też spraw lokalnych. Jedna z mieszkanek ze łzami w oczach prosiła o pomoc, bo czuje się ofiarą uciążliwości związanych z budową drogi w gminie Supraśl. Inny mieszkaniec pytał, dlaczego PKP zamierza budować północną obwodnicę kolejową Białegostoku przez osiedla domków jednorodzinnych. Tę pierwszą sprawę premier przyjął do wiadomości, a co do drugiej zapowiedział wieczorny kontakt z ministrem infrastruktury.

Jednak największy ostrzał słowny w stronę premiera padł, gdy były funkcjonariusz służb państwowych zapytał dlaczego premier wychwalał na spotkaniu posła Jarosława Zielińskiego, do niedawna odpowiedzialnego za służby mundurowe. Z żalem wypowiadał się o tym, do czego doprowadziły rządy byłego już wiceministra. - Zgłaszanie nieprawidłowości kończyło się tym, że to zgłaszający patologię musiał potem tłumaczyć się dyscyplinarnie i przed prokuratorem – mówił rozgoryczony mieszkaniec.

Radził premierowi, by poczytał co się pisze na forach mundurowych. Szef rządu nie odniósł się do tego, a emocje próbował studzić minister edukacji Dariusz Piontkowski wskazując na dobre rzeczy w działalności byłego wiceministra.

Sprawdź:Wiceminister i policja

Tu zobacz: Andrzej Duda, prezydent Polski odwiedził Kulesze Kościelne, Bielsk Podlaski i Wysokie Mazowieckie

Wideo

Materiał oryginalny: Mateusz Morawiecki odwiedził Białystok. Na spotkaniu z mieszkańcami w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim bronił Łupaszki, obiecał S8 - Kurier Poranny

Komentarze 170

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
nie wiem kto jest bardziej obrzydliwy,

bandyta czy jego obrońca ?
c
cryo
30 listopada, 22:30, Gość:

Po bitwie pod Monte Cassino Marokańczycy we francuskich mundurach masowo gwałcili Włoszki. Ich ofiarą padło 20 tys. kobiet

W regionie Ciociary (część Lacjum znajdująca się na południowy wschód od Rzymu) wspomnienie tego, co wydarzyło się tu w maju 1944 roku, nigdy się nie zatarło. Przez dwa tygodnie ludność cywilna pozostawała na łasce i niełasce „diabłów", którzy – zszedłszy z afrykańskich gór Rif – zostali wcieleni do Francuskiego Korpusu Ekspedycyjnego generała Alphonsa Juina. Nic nie mogło stanąć na drodze tej dzikiej hordzie, nie przeszkadzał jej nawet wiek ofiar. Praktycznie żadnej kobiecie nie udało się uniknąć brutalnego traktowania i gwałtów – od nieletnich dziewczynek niemających nawet 10 lat, do ponad 80-letnich staruszek. Również wielu mężczyzn padło ofiarą okrucieństwa marokańskich „goumiers", którzy nie mieli żadnych skrupułów. Gwałty, znęcanie się, morderstwa na każdym kroku. W końcu kradzieże i zniszczenia, które jako takie byłyby same śmieszną ceną w czasie wojny w porównaniu z tą, jaką zapłaciła ludność Lacjum.

co w tym czasie robił osławiony gen.Anders na Białym koniu?

1 grudnia, 01:17, Gość:

https://natemat.pl/78717,kontrowersyjna-rzezba-gwalciciela-ma-swoich-zwolennikow-powinna-trafic-do-kazdej-galerii-sztuki

nie to co ruskie wyzwoliciele

1 grudnia, 07:42, Gość:

wszędzie gdzie weszli brudasy czerwono armiejcy tak się działo, świat o tym pamięta, jak gwałcili małe dziewczynki ale tez i chłopców. A rzezba powinna stanąć w każdym państwie, żeby młodzi wiedzieli co to było za bydło - wyzwolicieli

Na tym forrum w Adwent grasuje

poosrany lokalny Gollum

sepleni "my precioussss anusss"

istny z niego imbecilus et beanus

choć jest Rafallus

bolszewickim najmitą

zyeb uważa , że ukryje się

pod incognito

kto Psich@@ja Fetora

na forum po mordzie klepie

temu anioły klaskają w niebie

bo to poosraniec jakich mało

bez tego gnoya w Ojczyźnie

lepiej się będzie działo

Psich@@j nie jest zoofilem

jest samotnym zwierząt katem

nieustannie wali konia

i popędza jego batem ...

prawą rękę nazwie Ada

hexa,Polka lub dziewczyna*

wtedy sądzi , że jest hetero

taką cwaną jest przecherą...

lewą rękę zwie Lewactwo

w doopie grzebie nieustannie

PO co ? Nie wiem ....

takie Psich@@j ma dziwactwo

choć Rachoniem** się podnieca

jęczy , stęka i zazdrości

gejem nie jest , ach Broń Boże

wszak wieczorem Ada gości....

w międzyczasie forum nęka

swym bełkotem g@@wno wartym

kadzi kłamcom i oszustom

trollem innym jest zażartym...

*oryginalne kobiece nicki Psich@@ja Rafallusa

**cyt"Ale ten red. Michał Rachoń to przystojniak, no i red. Michał Adamczyk. Tak wyglądają prawdziwi faceci i tak zachowują prawdziwi mężczyzni. Tez im zazdroszczę, szczególnie tego wspaniałego wzrostu 2 metry, to jest TO."

"Rachoń nie wydaje się piekny, On jest piękny wizualnie i jest mądrym , prawdziwym dziennikarzem."

"Cu[wulgaryzm]. Polski dziennikarz, o pięknej aparycji, inteligentna twarz i boski wzrost 2 metry. Sama przyjemność na niego patrzeć i słuchac - TVPINFO - 'no to jedziemy' Panie Michale."

J
Jarek

Bankster znow wygaduje bzdury. Kolnierewicza niech odznaczy za zaslugi dla Jarka Zielinskiego. Zolnierzy przekletych niech nie rusza,to byla zwykla bandyterka.

G
Gość
30 listopada, 22:30, Gość:

Po bitwie pod Monte Cassino Marokańczycy we francuskich mundurach masowo gwałcili Włoszki. Ich ofiarą padło 20 tys. kobiet

W regionie Ciociary (część Lacjum znajdująca się na południowy wschód od Rzymu) wspomnienie tego, co wydarzyło się tu w maju 1944 roku, nigdy się nie zatarło. Przez dwa tygodnie ludność cywilna pozostawała na łasce i niełasce „diabłów", którzy – zszedłszy z afrykańskich gór Rif – zostali wcieleni do Francuskiego Korpusu Ekspedycyjnego generała Alphonsa Juina. Nic nie mogło stanąć na drodze tej dzikiej hordzie, nie przeszkadzał jej nawet wiek ofiar. Praktycznie żadnej kobiecie nie udało się uniknąć brutalnego traktowania i gwałtów – od nieletnich dziewczynek niemających nawet 10 lat, do ponad 80-letnich staruszek. Również wielu mężczyzn padło ofiarą okrucieństwa marokańskich „goumiers", którzy nie mieli żadnych skrupułów. Gwałty, znęcanie się, morderstwa na każdym kroku. W końcu kradzieże i zniszczenia, które jako takie byłyby same śmieszną ceną w czasie wojny w porównaniu z tą, jaką zapłaciła ludność Lacjum.

co w tym czasie robił osławiony gen.Anders na Białym koniu?

1 grudnia, 01:17, Gość:

https://natemat.pl/78717,kontrowersyjna-rzezba-gwalciciela-ma-swoich-zwolennikow-powinna-trafic-do-kazdej-galerii-sztuki

nie to co ruskie wyzwoliciele

wszędzie gdzie weszli brudasy czerwono armiejcy tak się działo, świat o tym pamięta, jak gwałcili małe dziewczynki ale tez i chłopców. A rzezba powinna stanąć w każdym państwie, żeby młodzi wiedzieli co to było za bydło - wyzwolicieli

G
Gość
30 listopada, 22:30, Gość:

Po bitwie pod Monte Cassino Marokańczycy we francuskich mundurach masowo gwałcili Włoszki. Ich ofiarą padło 20 tys. kobiet

W regionie Ciociary (część Lacjum znajdująca się na południowy wschód od Rzymu) wspomnienie tego, co wydarzyło się tu w maju 1944 roku, nigdy się nie zatarło. Przez dwa tygodnie ludność cywilna pozostawała na łasce i niełasce „diabłów", którzy – zszedłszy z afrykańskich gór Rif – zostali wcieleni do Francuskiego Korpusu Ekspedycyjnego generała Alphonsa Juina. Nic nie mogło stanąć na drodze tej dzikiej hordzie, nie przeszkadzał jej nawet wiek ofiar. Praktycznie żadnej kobiecie nie udało się uniknąć brutalnego traktowania i gwałtów – od nieletnich dziewczynek niemających nawet 10 lat, do ponad 80-letnich staruszek. Również wielu mężczyzn padło ofiarą okrucieństwa marokańskich „goumiers", którzy nie mieli żadnych skrupułów. Gwałty, znęcanie się, morderstwa na każdym kroku. W końcu kradzieże i zniszczenia, które jako takie byłyby same śmieszną ceną w czasie wojny w porównaniu z tą, jaką zapłaciła ludność Lacjum.

co w tym czasie robił osławiony gen.Anders na Białym koniu?

1 grudnia, 01:17, Gość:

https://natemat.pl/78717,kontrowersyjna-rzezba-gwalciciela-ma-swoich-zwolennikow-powinna-trafic-do-kazdej-galerii-sztuki

nie to co ruskie wyzwoliciele

Tak, i ruskie okrzyknęli się, że są wyzwolicielami.

G
Gość
30 listopada, 23:30, Gość:

Po bitwie pod Monte Cassino Marokańczycy we francuskich mundurach masowo gwałcili Włoszki. Ich ofiarą padło 20 tys. kobiet

W regionie Ciociary (część Lacjum znajdująca się na południowy wschód od Rzymu) wspomnienie tego, co wydarzyło się tu w maju 1944 roku, nigdy się nie zatarło. Przez dwa tygodnie ludność cywilna pozostawała na łasce i niełasce „diabłów", którzy – zszedłszy z afrykańskich gór Rif – zostali wcieleni do Francuskiego Korpusu Ekspedycyjnego generała Alphonsa Juina. Nic nie mogło stanąć na drodze tej dzikiej hordzie, nie przeszkadzał jej nawet wiek ofiar. Praktycznie żadnej kobiecie nie udało się uniknąć brutalnego traktowania i gwałtów – od nieletnich dziewczynek niemających nawet 10 lat, do ponad 80-letnich staruszek. Również wielu mężczyzn padło ofiarą okrucieństwa marokańskich „goumiers", którzy nie mieli żadnych skrupułów. Gwałty, znęcanie się, morderstwa na każdym kroku. W końcu kradzieże i zniszczenia, które jako takie byłyby same śmieszną ceną w czasie wojny w porównaniu z tą, jaką zapłaciła ludność Lacjum.

co w tym czasie robił osławiony gen.Anders na Białym koniu?

1 grudnia, 00:09, `:

oj, stiopa, co jeszcze wymyślisz, by dokopać znienawidzonym Polakom?

Identycznie jak sowiet...dzicz zawsze była i jest dziczą. Tam był potrzebny BURY z oddziałem i zrobiłby z sowietami co trzeba.

c
cryo
30 listopada, 08:50, Gość:

To mało obiecał za słabo go podpuścili :P Czemu nie obiecał lotniska i bezpośrednich lotów do Honolulu :P Morawiecki obieca wszystko to kłamca i oszust podobnie jak cały PiS ;P

30 listopada, 9:12, Gość:

ale z ciebie dureń, albo wnuk esbecki, bo tacy najwięcej pluja na PiS i my wiemy dlaczego

30 listopada, 09:30, obywatel:

Posłuchaj PiS-iurku darłeś ryja na Tuska że okrada Ciebie z OFE? To trzeba było wczoraj tak samo krzyczeć na swojego Morawieckiego że jako Premier RP kieruje Zorganizowaną Grupą Przestępczą o charakterze zbrojnym który robi dokładnie to samo. Dlaczego siedziałeś cicho? Bo na kolanach robiłeś laskę swemu Panu a z pełnymi ustami się nie da krzyczeć. Co do obiecanek to przypomnę ci Morawieckiego "Ludzie są tacy głupi ….." tak wiec wychodzi na to że wczoraj same głupki były na spotkaniu.

30 listopada, 17:37, Gość:

Neuman, jak też ci z Białego o takich jak ty maja jedno zdanie: '''to są tylko poyeby, które jak zwykle gówno wiedzą''. O widzisz jak ciebie zkwalifikowano, to zaszczyt dla ciebie poyebie. I skąd takie imbecyle pozbawione rozumu sie biorą? Pluja na imbecyla, a on jest zadowolony hahaha

30 listopada, 18:48, obywatel:

Cyt. Mateusz Morawiecki "ludzie są tacy głupi…." tak wiec wczoraj było spotkanie głupków

30 listopada, 21:50, Gość:

Słabo, nie spotkanie glupkow a raczej idotow którzy z klapkami na oczach we wszystko wierzą...

30 listopada, 22:02, Gość:

a POyeby tylko gówno wiedzą rzekł Żyd Neuman, a reszta mu zawtórowała, i to się zgadza. CZuwaj POyebie dalej, może ocalisz resztki rozumu hahaha

30 listopada, 22:53, Gość:

Zmień już te swoje głupie teksty, powtarzasz się cymbale jak dziecko w przedszkolu.

no to Psich@@j do późna w amoku dewiacji (Wchodzili do domu i zmuszali kobiety do seksu, a jak któraś nie chciała to ja zabijali i gwałcili jej trupa".) ... niewykluczone że i w erekcji opisywał swoim zwyczajem gwałty , morderstwa na forum KP ... i oczywiście nie jest to związane z tematem .... byle trollować , byle ob[wulgaryzm] temat niewygodny dla Agenta PiS Da

z drogi śledzie

pisiorg jedzie

z drogi chamy

wór dukatów

waszych mamy

pisiorg mistrzem hipokryzji

to dla niego bardzo leży

nic go już nie nauczy

bo mu wszystko się należy

kogo opluć , kogo spławić

komu w trzos nasypać mamy

pisiorg tym się nie turbuje

na usługach ma psich@@je

wszelkie szwindle i geszefty

skryją trolli hejty liczne

chamskie łgarstwa nieetyczne....

samolocik czy aniołki

czy burdele czy kręciołki

rydzykowe czy getbacki

nic to w erze populizmu

niech panuje tu dulszczyzna

niech zadłuża się Ojczyzna...

G
Gość
30 listopada, 20:22, Gość:

Każdego ruskiego, który grozi Polakom śmiercią wywalać z Polski w trybie pilnym. Oni zawsze są niebezpieczni.

To polowe pisowcow jest ruskich. Jestem za, trza ich wywalic.

Trzeba zadzwonic do Banasia.

G
Gość
30 listopada, 22:30, Gość:

Po bitwie pod Monte Cassino Marokańczycy we francuskich mundurach masowo gwałcili Włoszki. Ich ofiarą padło 20 tys. kobiet

W regionie Ciociary (część Lacjum znajdująca się na południowy wschód od Rzymu) wspomnienie tego, co wydarzyło się tu w maju 1944 roku, nigdy się nie zatarło. Przez dwa tygodnie ludność cywilna pozostawała na łasce i niełasce „diabłów", którzy – zszedłszy z afrykańskich gór Rif – zostali wcieleni do Francuskiego Korpusu Ekspedycyjnego generała Alphonsa Juina. Nic nie mogło stanąć na drodze tej dzikiej hordzie, nie przeszkadzał jej nawet wiek ofiar. Praktycznie żadnej kobiecie nie udało się uniknąć brutalnego traktowania i gwałtów – od nieletnich dziewczynek niemających nawet 10 lat, do ponad 80-letnich staruszek. Również wielu mężczyzn padło ofiarą okrucieństwa marokańskich „goumiers", którzy nie mieli żadnych skrupułów. Gwałty, znęcanie się, morderstwa na każdym kroku. W końcu kradzieże i zniszczenia, które jako takie byłyby same śmieszną ceną w czasie wojny w porównaniu z tą, jaką zapłaciła ludność Lacjum.

co w tym czasie robił osławiony gen.Anders na Białym koniu?

https://natemat.pl/78717,kontrowersyjna-rzezba-gwalciciela-ma-swoich-zwolennikow-powinna-trafic-do-kazdej-galerii-sztuki

nie to co ruskie wyzwoliciele

`
30 listopada, 23:30, Gość:

Po bitwie pod Monte Cassino Marokańczycy we francuskich mundurach masowo gwałcili Włoszki. Ich ofiarą padło 20 tys. kobiet

W regionie Ciociary (część Lacjum znajdująca się na południowy wschód od Rzymu) wspomnienie tego, co wydarzyło się tu w maju 1944 roku, nigdy się nie zatarło. Przez dwa tygodnie ludność cywilna pozostawała na łasce i niełasce „diabłów", którzy – zszedłszy z afrykańskich gór Rif – zostali wcieleni do Francuskiego Korpusu Ekspedycyjnego generała Alphonsa Juina. Nic nie mogło stanąć na drodze tej dzikiej hordzie, nie przeszkadzał jej nawet wiek ofiar. Praktycznie żadnej kobiecie nie udało się uniknąć brutalnego traktowania i gwałtów – od nieletnich dziewczynek niemających nawet 10 lat, do ponad 80-letnich staruszek. Również wielu mężczyzn padło ofiarą okrucieństwa marokańskich „goumiers", którzy nie mieli żadnych skrupułów. Gwałty, znęcanie się, morderstwa na każdym kroku. W końcu kradzieże i zniszczenia, które jako takie byłyby same śmieszną ceną w czasie wojny w porównaniu z tą, jaką zapłaciła ludność Lacjum.

co w tym czasie robił osławiony gen.Anders na Białym koniu?

oj, stiopa, co jeszcze wymyślisz, by dokopać znienawidzonym Polakom?

G
Gość

Po bitwie pod Monte Cassino Marokańczycy we francuskich mundurach masowo gwałcili Włoszki. Ich ofiarą padło 20 tys. kobiet

W regionie Ciociary (część Lacjum znajdująca się na południowy wschód od Rzymu) wspomnienie tego, co wydarzyło się tu w maju 1944 roku, nigdy się nie zatarło. Przez dwa tygodnie ludność cywilna pozostawała na łasce i niełasce „diabłów", którzy – zszedłszy z afrykańskich gór Rif – zostali wcieleni do Francuskiego Korpusu Ekspedycyjnego generała Alphonsa Juina. Nic nie mogło stanąć na drodze tej dzikiej hordzie, nie przeszkadzał jej nawet wiek ofiar. Praktycznie żadnej kobiecie nie udało się uniknąć brutalnego traktowania i gwałtów – od nieletnich dziewczynek niemających nawet 10 lat, do ponad 80-letnich staruszek. Również wielu mężczyzn padło ofiarą okrucieństwa marokańskich „goumiers", którzy nie mieli żadnych skrupułów. Gwałty, znęcanie się, morderstwa na każdym kroku. W końcu kradzieże i zniszczenia, które jako takie byłyby same śmieszną ceną w czasie wojny w porównaniu z tą, jaką zapłaciła ludność Lacjum.

co w tym czasie robił osławiony gen.Anders na Białym koniu?

G
Gość
30 listopada, 08:50, Gość:

To mało obiecał za słabo go podpuścili :P Czemu nie obiecał lotniska i bezpośrednich lotów do Honolulu :P Morawiecki obieca wszystko to kłamca i oszust podobnie jak cały PiS ;P

30 listopada, 9:12, Gość:

ale z ciebie dureń, albo wnuk esbecki, bo tacy najwięcej pluja na PiS i my wiemy dlaczego

30 listopada, 09:30, obywatel:

Posłuchaj PiS-iurku darłeś ryja na Tuska że okrada Ciebie z OFE? To trzeba było wczoraj tak samo krzyczeć na swojego Morawieckiego że jako Premier RP kieruje Zorganizowaną Grupą Przestępczą o charakterze zbrojnym który robi dokładnie to samo. Dlaczego siedziałeś cicho? Bo na kolanach robiłeś laskę swemu Panu a z pełnymi ustami się nie da krzyczeć. Co do obiecanek to przypomnę ci Morawieckiego "Ludzie są tacy głupi ….." tak wiec wychodzi na to że wczoraj same głupki były na spotkaniu.

30 listopada, 17:37, Gość:

Neuman, jak też ci z Białego o takich jak ty maja jedno zdanie: '''to są tylko poyeby, które jak zwykle gówno wiedzą''. O widzisz jak ciebie zkwalifikowano, to zaszczyt dla ciebie poyebie. I skąd takie imbecyle pozbawione rozumu sie biorą? Pluja na imbecyla, a on jest zadowolony hahaha

30 listopada, 18:48, obywatel:

Cyt. Mateusz Morawiecki "ludzie są tacy głupi…." tak wiec wczoraj było spotkanie głupków

30 listopada, 21:50, Gość:

Słabo, nie spotkanie glupkow a raczej idotow którzy z klapkami na oczach we wszystko wierzą...

30 listopada, 22:02, Gość:

a POyeby tylko gówno wiedzą rzekł Żyd Neuman, a reszta mu zawtórowała, i to się zgadza. CZuwaj POyebie dalej, może ocalisz resztki rozumu hahaha

Idź dzieciaku już spać ale zmień pampersa wcześniej.....

G
Gość
30 listopada, 08:50, Gość:

To mało obiecał za słabo go podpuścili :P Czemu nie obiecał lotniska i bezpośrednich lotów do Honolulu :P Morawiecki obieca wszystko to kłamca i oszust podobnie jak cały PiS ;P

30 listopada, 9:12, Gość:

ale z ciebie dureń, albo wnuk esbecki, bo tacy najwięcej pluja na PiS i my wiemy dlaczego

30 listopada, 09:30, obywatel:

Posłuchaj PiS-iurku darłeś ryja na Tuska że okrada Ciebie z OFE? To trzeba było wczoraj tak samo krzyczeć na swojego Morawieckiego że jako Premier RP kieruje Zorganizowaną Grupą Przestępczą o charakterze zbrojnym który robi dokładnie to samo. Dlaczego siedziałeś cicho? Bo na kolanach robiłeś laskę swemu Panu a z pełnymi ustami się nie da krzyczeć. Co do obiecanek to przypomnę ci Morawieckiego "Ludzie są tacy głupi ….." tak wiec wychodzi na to że wczoraj same głupki były na spotkaniu.

30 listopada, 17:37, Gość:

Neuman, jak też ci z Białego o takich jak ty maja jedno zdanie: '''to są tylko poyeby, które jak zwykle gówno wiedzą''. O widzisz jak ciebie zkwalifikowano, to zaszczyt dla ciebie poyebie. I skąd takie imbecyle pozbawione rozumu sie biorą? Pluja na imbecyla, a on jest zadowolony hahaha

30 listopada, 18:48, obywatel:

Cyt. Mateusz Morawiecki "ludzie są tacy głupi…." tak wiec wczoraj było spotkanie głupków

30 listopada, 21:50, Gość:

Słabo, nie spotkanie glupkow a raczej idotow którzy z klapkami na oczach we wszystko wierzą...

30 listopada, 22:02, Gość:

a POyeby tylko gówno wiedzą rzekł Żyd Neuman, a reszta mu zawtórowała, i to się zgadza. CZuwaj POyebie dalej, może ocalisz resztki rozumu hahaha

Zmień już te swoje głupie teksty, powtarzasz się cymbale jak dziecko w przedszkolu.

G
Gość
30 listopada, 19:49, Gość:

""Sowiecka armia gwałcicieli i morderców.

Banda sowiecka w dużej grupie wyskakuje z aut i biegnie nago do

zebranych kobiet - starych, młodych i dziewczynek i zaczynają je

gwałcić - opowiadają Francuzki.... "Jacy to wyzwoliciele? kiedy chcieli

to wchodzili do domów, gwałcili małe dzieci... Lekarz z Gdańska: stale

przywożono małe dziewczynki, które trzeba było operować, miały

porozrywane krocza...były skatowane... To nie wyzwoliciele, to

zdziczałe bydło sowieckie..."

30 listopada, 19:55, Gość:

"Najwięcej potomków tych sowieckich zbrodniarzy i gwałcicieli mieszka na wschodzie Polski, są bezczelni i ich trzeba się bać. Najlepiej, gdyby w ogóle opuścili Polskę"

30 listopada, 20:05, Gość:

I wzorem swoich pradziadków zaczynaja tu w Białym grozić Polakom..... jest ich tu kilka, sa ich wpisy i najwyższy czas aby zabrać się za tych bandziorów ruskich. Tu zyja i nazywaja Polskę 'kraj morderców'', co za podłe kreatury, ludzie z różnych krajów jednym głosem mówią o sowietach 'to mordercy, złodzieje, gwałciciele dzieci i grabieżcy'' , ale sowiecki potomek ma swoją prawdę radziecką. DEPORTOWAĆ KAŻDEGO RUSKIEGO BANDZIORA, TEGO TRZEBA DOMAGAĆ SIĘ OD RZĄDU, PROKURATURY I SĄDÓW.

30 listopada, 20:19, Gość:

Trzeba z nimi zrobic porządek, sami sie ujawnili na forach internetowych porannego. Bydlak nie bedzie nazywał Polski krajem morderców, a inny nie będzie groził: zayebie ciebie polski [wulgaryzm]u', ''będę ukręcał łby Polakom". Problemu nie bedzie z ich namierzeniem.

30 listopada, 22:00, Gość:

Francuzki, Holenderki, Niemki, Czeszki, Litwinki, Niemki opowiadały o czerwonoarmiejcach gwałcicielach, okrutnych zbrodniarzach, mordercach.

30 listopada, 22:41, Daj czadu syjonisto:

Co z Japonkami,Chinkami bo tam też byli.Byli na Cubie,w Afryce,Afganistanie,Iraku,Egipcie.

30 listopada, 22:44, Gość:

a ciebie kto gwałci Iwanie?

Ruski sam siebie gwałci. Europa mówi jednym głosem - 'czerwonoarmiejcy to gwałciciele i mordercy. Wchodzili do domu i zmuszali kobiety do seksu, a jak któraś nie chciała to ja zabijali i gwałcili jej trupa".

G
Gość
30 listopada, 19:49, Gość:

""Sowiecka armia gwałcicieli i morderców.

Banda sowiecka w dużej grupie wyskakuje z aut i biegnie nago do

zebranych kobiet - starych, młodych i dziewczynek i zaczynają je

gwałcić - opowiadają Francuzki.... "Jacy to wyzwoliciele? kiedy chcieli

to wchodzili do domów, gwałcili małe dzieci... Lekarz z Gdańska: stale

przywożono małe dziewczynki, które trzeba było operować, miały

porozrywane krocza...były skatowane... To nie wyzwoliciele, to

zdziczałe bydło sowieckie..."

30 listopada, 19:55, Gość:

"Najwięcej potomków tych sowieckich zbrodniarzy i gwałcicieli mieszka na wschodzie Polski, są bezczelni i ich trzeba się bać. Najlepiej, gdyby w ogóle opuścili Polskę"

30 listopada, 20:05, Gość:

I wzorem swoich pradziadków zaczynaja tu w Białym grozić Polakom..... jest ich tu kilka, sa ich wpisy i najwyższy czas aby zabrać się za tych bandziorów ruskich. Tu zyja i nazywaja Polskę 'kraj morderców'', co za podłe kreatury, ludzie z różnych krajów jednym głosem mówią o sowietach 'to mordercy, złodzieje, gwałciciele dzieci i grabieżcy'' , ale sowiecki potomek ma swoją prawdę radziecką. DEPORTOWAĆ KAŻDEGO RUSKIEGO BANDZIORA, TEGO TRZEBA DOMAGAĆ SIĘ OD RZĄDU, PROKURATURY I SĄDÓW.

30 listopada, 20:19, Gość:

Trzeba z nimi zrobic porządek, sami sie ujawnili na forach internetowych porannego. Bydlak nie bedzie nazywał Polski krajem morderców, a inny nie będzie groził: zayebie ciebie polski [wulgaryzm]u', ''będę ukręcał łby Polakom". Problemu nie bedzie z ich namierzeniem.

30 listopada, 22:00, Gość:

Francuzki, Holenderki, Niemki, Czeszki, Litwinki, Niemki opowiadały o czerwonoarmiejcach gwałcicielach, okrutnych zbrodniarzach, mordercach.

30 listopada, 22:41, Daj czadu syjonisto:

Co z Japonkami,Chinkami bo tam też byli.Byli na Cubie,w Afryce,Afganistanie,Iraku,Egipcie.

a ciebie kto gwałci Iwanie?

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3