Matura 2017 język polski podstawowy. Matura z polskiego odpowiedzi, test, arkusz CKE

dd
Matura 2017 język polski podstawowy. Matura z polskiego odpowiedzi, test, arkusz CKE
Matura 2017 język polski podstawowy. Matura z polskiego odpowiedzi, test, arkusz CKE Archiwum
Udostępnij:
Matura 2017. Język polski już w czwartek (4 maja). Przecieki, odpowiedzi, testy, arkusze CKE i rozwiązania już wkrótce w Internecie. Znajdziesz je na naszym portalu.

Matura 2017 język polski. Matura z polskiego odpowiedzi, test, arkusz CKE.**Matury** rozpoczną się już w czwartek, 4 maja 2017. Pierwszym egzaminem będzie oczywiście język polski w formie pisemnej. W piątek absolwenci będą zdawać egzamin z matematyki, a w poniedziałek z języka angielskiego.

Matura 2017 język polski. Matura z polskiego odpowiedzi, test, arkusz CKE

Wyniki egzaminu maturalnego poznamy 30 czerwca 2017 roku. Jeśli komuś podwinie się noga, będzie mógł zdawać egzamin poprawkowy 22 sierpnia (część pisemna) lub w dniach 23-25 sierpnia (część ustna). Dotyczy to abiturientów, którzy nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemnej.

Matura 2017 język polski. Prawidłowe odpowiedzi, test, arkusz CKE, rozwiązania

Co może mieć przy sobie zdający podczas egzaminu maturalnego. Na pewno długopis z czarnym tuszem. Podczas egzaminu z języka polskiego szkoła zapewnia również słownik ortograficzny i słownik poprawnej polszczyzny (nie mniej niż 1 na 25 osób). Na salę można również wnieść butelkę wody.

Zabronione jest wnoszenie na egzamin smartfonów, czy komórek. Trzeba za to zabrać ze sobą dokument tożsamości z aktualnym zdjęciem.

MATURA 2017. JĘZYK POLSKI - odpowiedzi, test, arkusz CKE, przecieki, rozwiązania

W ubiegłym roku do egzaminu maturalnego przystąpiło ponad 261 tys osób. Wśród nich najwięcej było uczniów z liceów ogólnokształcących (171 tys.). Co ciekawe, więcej przystąpiło do zdawania matury kobiet niż mężczyzn. Z egzaminu zwolniono 145 uczniów − laureatów i finalistów Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

W 2016 roku tylko jedna osoba została przyłapana na ściąganiu podczas egzaminu. Niestety, egzaminatorzy podczas prac zdecydowali, że 23 rozwiązywano niesamodzielnie. 46 osób wcale nie przystąpiło do rozwiązywania zadań.

W ubiegłym roku egzamin maturalny zdało 85 procent zdających. Absolwentom techników poszło nieco gorzej niż absolwentom liceów. Z tych pierwszych oblało 24 proc, a absolwentów liceów nie zdało 11 proc.

Zobacz także:Matura 2017. Język polski - odpowiedzi, test, arkusz CKE, rozwiązania

Maturę z języka polskiego zdało w ubiegłym roku aż 98 procent abiturientów (chodzi o poziom podstawowy).

Podstawowym pytaniem, które zadają sobie tegoroczni maturzyści jest: co będzie na egzaminie? W ubiegłym roku były Dziady część IV, wiersz Zbigniewa Herberta i Lalka Bolesława Prusa, a więc maturalna klasyka.

Z „Lalką” zdający musieli się zmierzyć także w roku 2015, czy autorzy arkuszy zaskoczą i zaproponują dzieło Prusa po raz trzeci z rzędu?

Każdy absolwent może przystąpić do egzaminu maturalnego z maksymalnie kolejnych pięciu przedmiotów dodatkowych. Oczywiście znakomita większość wybiera jeden przedmiot (45.6 proc.). Dwa przedmioty wybrało w tym roku prawie 30 proc. zdających. Sześć przedmiotów będzie zdawać 0,01 uczniów.

Zobacz tutaj: Matura 2017. Język polski, matematyka - odpowiedzi, test, arkusz CKE, rozwiązania

W tym roku największą popularnością wśród dodatkowych przedmiotów na poziomie rozszerzonym cieszy się język angielski. Zdawać go będą 138 974 osoby. Numer dwa to geografia, a miejsce trzecie zajmuje matematyka. Najmniej popularna jest fizyka.

Matura 2017. Język polski - odpowiedzi, test, arkusz CKE, rozwiązania

Arkusze egzaminacyjne wykorzystane podczas Matury 2017 będą dostępne na stronach CKE w dniu egzaminu o godz. 14 (w przypadku egzaminów, które rozpoczną się o godz. 9).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie