MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mecenas Wiedzy. Gdy więcej wiesz, więcej znaczysz

Maryla Pawlak-Żalikowska [email protected]
Metal-Technik wspiera Publiczne Gimnazjum w Śniadowie
Metal-Technik wspiera Publiczne Gimnazjum w Śniadowie sxc.hu
Łomżyński Metal-Technik jest coraz nowocześniejszą firmą. Cieszy nas, że takie, stawiające na innowacje, przedsiębiorstwo włącza się w naszą akcję. Metal-Technik wspiera Publiczne Gimnazjum w Śniadowie

Obecność takiej firmy jak Metal-Technik w gronie naszych Mecenasów Wiedzy cieszy, bo kampania "Czytam, więc wiem", którą prowadzimy już trzeci rok, ma za zadanie promowanie wiedzy. Czerpanej nie tylko z internetu i nośników elektronicznych, ale też wydawnictw papierowych. Czyli źródeł wszelkich, jakie dostępne są w naszych czasach.

Jest to niezbędne nie tylko dla treningu umysłu, ale również dla budowania sobie pozycji w życiu, która - jak nieustannie wierzymy - jest zależna od naszej konkurencyjności, a więc też wiedzy i umiejętności właściwego z niej korzystania.

Gdy do grona Mecenasów Wiedzy dołączają tak innowacyjne firmy jak właśnie Metal- Technik, to mamy dwie korzyści w jednym: firma funduje nasze wydawnictwa związane z kampania "Czytam, więc wiem" wybranej przez siebie szkole, a jej uczniowie mają stały dostęp do zawartych tam informacji z regionu i świata. Z drugiej strony - udział przedsiębiorstwa w akcji służy promocji jego samego: a więc nowoczesności świadczonych usług, rozwoju przez innowacje, umacniania się na trudnym rynku, umiejętności brania spraw w swoje ręce.

Tak jak w poprzedniej edycji akcji "Czytam, więc wiem" Metal-Technik ufundował prenumeratę wybranej przez siebie szkole aż na cały rok - do końca czerwca 2015 r. Właściciele tej firmy - produkującej maszyny, wspierające pracę rolników oraz służb drogowych - pochodzą ze Śniadowa i pomagają gimnazjum publicznemu w tej właśnie miejscowości.

Historia tej firmy jest świetnym przykładem, jak dzięki wspomnianym już umiejętnościom i priorytetom można zbudować coś wartościowego. Przypomnijmy, że przedsiębiorstwo rozpoczynało swoją historię w branży metalowej w 2001 r., zatrudniając zaledwie kilka osób. Przez cztery lata Metal-Technik był czołowym producentem mebli metalowych, kotew montażowych do okien oraz wyposażenia sklepów renomowanych firm polskich i zachodnich. Dziś firma zatrudnia 150 osób, a jej oferta poszerzyła się o sprzęt do ładowarek teleskopowych i miniładowarek, pługi do odśnieżania (hydrauliczne), zamiatarki.

Rok w rok prezentacja firmy na prestiżowych targach Agro Show w Bednarach wzbudza ogromne zainteresowanie. W ubiegłym roku uwagę gości targów przykuły ładowacze czołowe do wszystkich rodzajów ciągników do 150 KM. Furorę robiły też chwastowniki - spulchniacze do mechanicznego niszczenia chwastów w uprawach, a także włóki łąkowo-polowe, czyli narzędzia do wyrównywania powierzchni gleby. W tym roku firma zaprezentowała z kolei takie nowości jak mieszalnik do betonu czy nowoczesna zgrabiarka.

A 30 października kolejny raz pokazała, że stawia na innowacje, wzbogacając swój park maszynowy przez uruchomienie nowej wycinarki laserowej Mitsubishi Ex 3015. To już drugie takie urządzenie w zasobach Metal-Technika, dzięki któremu jeszcze powiększyły się możliwości produkcyjne firmy.
Jej główną siedzibą, w której znajduje się dział zarządzania i produkcji, jest miejscowość Gałkówka w gminie Miastkowo. Natomiast część działu produkcji usytuowana jest w otwartej w ubiegłym roku potężnej hali w Parku Przemysłowym Zambrów.

Metal-Technik ma własny dział konstrukcyjno-technologiczny, a hale w Gałkówce i Zambrowie wyposażone są w specjalistyczne maszyny CNC. To dzięki nim i umiejętnościom swojej załogi firma jest w stanie produkować wysokiej jakości, bardzo zaawansowane technologicznie produkty.

Czytaj e-wydanie »
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

NBP nowy do 14.07

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna