Medale suwalskich badmintonistów w Grand Prix Polski

SKB Suwałki
Dwa złota medale, dwa srebra i jeden brązowy krążek wywalczyli młodzi badmintoniści z Suwałk w Grand Prix Młodzieżowców, Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych - Imielin 2022.

W Imielinie w Grand Prix Polski wystartowało 166 młodych badmintonistów, a wśród nich podopieczni Jerzego Dołhana z SKB Suwałki. Najlepiej spisali się wywalczając złote medale Aleksandra Wilczewska w grze mieszanej oraz Oliwia Niedźwiedzka z Natalią Lenczewską w grze deblowej.

Finał gry podwójnej dziewczat do lat 17 był wewnętrzną sprawą suwalczanek. Rozstawione z numerem 2 Natalia Lenczewska/Oliwia Niedźwiedzka pokonały w finale 2:1 (15-21, 21-18, 21-18) klubowe koleżanki Viktoriya Pletsiukhova/Veranika Stankevich.

Drugie miejsce w grze pojedynczej wywalczyła Alekandra Wasilewska. Chociaż rozstawiona była z numerem jeden tego turnieju, to musiała uznać wyższość Wiktorii Kaletki i zadowolić się srebrnym medalem. W finale suwalczanka przegrała 0:2 (11-21 18-21).

Ponadto brązowy medal zdobyła Oliwia Niedźwiedzka w grze pojedynczej do lat 17. Suwalczanka w półfinale przegrała ze zwyciężczynią tej kategorii Gabrielą Skórkowską (ABRM Warszawa) - w trzech setach 23-21, 20-22 i 11-21. O strefę medalową walczyła także Viktoriya Pletsiukhova, ale rywalizację zakończyła na ćwierćfinale.

Wspomniane złoto w grze mieszanej do lat 13 Aleksandra Wasilewska wywalczyła grając w parze z Jakubem Dulemba (MKS Orlicz Suchedniów). W finale pokonali oni 2:0 (21-19, 21-15) parę Bronisław Skóra/Weronika Hoszowska (UKS AB Kraków/UKS GOKIS Kąty Wrocławskie).