Memoriał Władysława Pytlasińskiego w zapasach. Srebrny medal Mairbeka Salimowa

Na drugim stopniu podium Mairbek Salimow.
Na drugim stopniu podium Mairbek Salimow. pzz przemysław kaliski
W Warszawie rozegrany został Memoriał Władysława Pytlasińskiego w zapasach w stylu klasycznym, w którym wzięło udział stu dziewiętnastu zapaśników reprezentujących siedemnaście krajów. Srebrny medal w kategorii 63 kg zdobył Mairbek Salimov z KS Wschód Białystok.

W Warszawie odbył się 66. Międzynarodowy Memoriał Pytlasińskiego w zapasach w stylu klasycznym. Startowało w nim 119 zawodników z 17 krajów z całego świata m.in. Chile, Kanady, Serbii, Niemiec, Norwegii, Ukrainy, Bułgarii, Chorwacji, Szwecji, Włoch, Israela, Szwajcarii, Czech, Estonii, Litwy, Danii oraz Polski.

Bardzo dobrze wypadł w memoriale zapaśnik KS Wschód Białystok Mairbek Salimow. W kategorii 63 kg wywalczył srebrny medal. Salimow najpierw pokonał przez przewagę techniczną 11:3 Ukraińca Andrija Semenczuka. A w walce o złoty medal przegrał przez przewagę techniczną 0:9 z reprezentantem Bułgarii Amaevem Abu Muslimem Aptiewiczem.

Zapaśnicy KS Wschód Białystok z medalami na Litwie i w Polsce

Reprezentacja Polski wygrała klasyfikację drużynową Memoriału Władysława Pytlasińskiego zdobywając 112 punktów. Na drugim miejscu uplasowali się Ukraińcy z dorobkiem 104 punktów, a na trzecim ekipa z Niemiec z 66 punktami.