MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Minister Finansów, Tadeusz Kościński: Cieszy mnie pozytywna ocena dotycząca stanu polskiej gospodarki

Maciej Badowski
Opracowanie:
- Fundusz dobrze ocenia rządowe działania antykryzysowe- skomentował minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.
- Fundusz dobrze ocenia rządowe działania antykryzysowe- skomentował minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński. Adam Jankowski/ Polska Press
Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje, że polska gospodarka wzrośnie w tym roku o 2,7 procent. Natomiast w przyszłym roku wzrost ma osiągnąć 5,1 procent. - MFW pozytywnie ocenia stan polskiej gospodarki oraz reakcję rządu na pandemię COVID-19- podano w komunikacie.

MFW pozytywnie ocenia stan polskiej gospodarki oraz reakcję rządu na pandemię COVID-19- podaje Ministerstwo Finansów. Ponadto zdaniem MFW zmniejszenie długu publicznego w relacji do PKB w ostatnich latach, umożliwiło polskiemu rządowi przygotowanie skutecznej odpowiedzi na kryzys.

- Cieszy mnie pozytywna ocena dotycząca stanu polskiej gospodarki, a w szczególności ta dotycząca stanu finansów publicznych i wysiłku związanego z redukcją długu publicznego w ostatnich latach. Co ważne, Fundusz dobrze ocenia rządowe działania antykryzysowe oraz potwierdza naszą zdolność fiskalną do dalszego wspierania firm i gospodarstw domowych oraz wzrostu wydatków na cele zdrowotne– powiedział minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński, cytowany w komunikacie.

Jak podkreśla resort finansów, w ocenie MFW dotychczasowe działania władz w związku z pandemią uchroniły gospodarkę i wiele firm przed masowymi bankructwami i wzrostem bezrobocia. - Polska dysponuje przestrzenią fiskalną, aby zapewnić wsparcie firmom i gospodarstwom domowym oraz finansować ochronę zdrowia- czytamy.

Jak również, zdaniem MFW "Polska jest dobrze przygotowana do okresu ożywienia. Realizacja programów wsparcia przebiegała zasadniczo szybko i skutecznie, co powinno pomóc w ograniczeniu długoterminowych skutków pandemii dla gospodarki".

- MFW przewiduje, że dług publiczny pozostanie stabilny w średnim okresie, a wydatki związane z kryzysem zwiększyły deficyt budżetowy do 8,4 proc, PKB w 2020 r. W perspektywie średniookresowej Fundusz przewiduje jego spadek do ok. 3,2 proc. PKB- napisano.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: W Polsce drastycznie wzrosną podatki? Winna demografia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna