Ministranci noszą znaki szatana

Hubert Bar, P.O. [email protected]
Ks. Roman w drodze do wikariatu. Schronił się tam przed dziennikarzami.
Ks. Roman w drodze do wikariatu. Schronił się tam przed dziennikarzami.
Udostępnij:
Łomża. Jednym rozdaje różańce, innych karci za noszenie koszulek z napisem "66" sugerując, że to znak szatana. Ksiądz Roman, który właśnie pojawił się w diecezji łomżyńskiej, budzi mieszane uczucia: wśród dorosłych - zachwyt lub niechęć, wśród młodzieży - jedynie ciekawość.

Parafianie jeszcze dobrze nie poznali nowego wikarego jako księdza. Dopiero parę razy odprawiał mszę świętą. Ksiądz Roman w Długosiodle jest od 25 sierpnia.

Fakt, iż nowy wikary jest tym samym księdzem, którego rok temu wyprowadzano w kajdankach z klasztoru betanek w Kazimierzu, nie jest w tej miejscowości żadną tajemnicą. Wiadomo, że w lubelskiej Prokuraturze Okręgowej i Prokuraturze Rejonowej w Puławach toczą się dwa śledztwa dotyczące byłych betanek.

A mimo to, związany z nimi nowy wikary został oficjalnie przedstawiony. Co więcej, pełni on jeszcze dodatkowe funkcje: opiekuje się ministrantami i jest katechetą w szkole.

Dał po różańcu, a szóstki potępił

- Ksiądz Roman jest fajny. Dał każdemu po różańcu - mówią jedni z zadowoleniem.
Inni natomiast komentują niezwykłe zachowania nowego księdza, które ich bardzo zaskoczyło,

- Na pierwszym spotkaniu ksiądz zaczął przyglądać się dokładnie naszym ubraniom - opowiada piętnastoletni Przemek. - Kolega był ubrany w koszulkę z symbolem słynnej amerykańskiej autostrady "Route 66". Ksiądz przyjrzał się jej bacznie i stwierdził, że szóstki to znak satanistów. Powiedział, że chodzenie w czymś takim to zło. Potem szukał dalej - opowiada z przekąsem.

- U drugiego z kolegów ksiądz dostrzegł logo jakiejś firmy w kształcie czarnego kogutka na koszuli - dopowiada Dawid, drugi z ministrantów. - Zaraz wyjaśnił nam, że sataniści zarzynają czarne koguty w trakcie swoich rytuałów i też odradził chodzenie w tej koszuli - młodzieniec kręci głową z niedowierzaniem.

- Inny kolega był w bluzie z napisem "Destroyer" - kontynuuje Aleksander, kolega Przemka i Dawida. - Ksiądz nam bardzo poważnie wyjaśnił, że "Destroyer" to po angielsku "Niszczyciel". Oczywiście zaraz dodał, że nie chce żebyśmy nosili na sobie takie rzeczy.

Nowy wikariusz pochwalił strój tylko jednego z młodzieńców. Chłopak przyszedł na spotkanie ubrany w bluzę z błękitnym kapturem.

- Jedyne co dobre w tym stroju to kolor kaptura. Bo błękitny to kolor Matki Boskiej - chłopcy cytują słowa budzącego kontrowersje księdza.

Nie będzie uczył mego syna religii!

Ministranci opowiedzieli rodzicom o dziwacznym zainteresowaniu księdza szczegółami ich strojów. Część rodziców poradziła, by na wszelki wypadek, nie spotykali się już z tym księdzem.

- Nie chodzę do kościoła, więc nie interesuje mnie czego on tam naucza. Jednak nigdy nie zgodzę się na to, by uczył moje dziecko religii - komentuje oburzona mieszkanka Długosiodła.

- Nie mamy religii z nowym księdzem, a szkoda... - mówią z uśmiechem Daniel i Piotrek, uczniowie Zespołu Szkół w Długosiodle. - Bardzo jesteśmy ciekawi tej postaci. Zaintrygowani historiami usłyszanymi od kolegów zapytaliśmy czy to jakiś dziwak naszą siostrę-katechetkę. Ta powiedziała tylko, żeby nie rozmawiać na temat księdza wikarego z dziennikarzami. Nic konkretnego niestety nie chciała nam powiedzieć - dodają zawiedzeni.

Dorota Stadnik, dyrektor Zespołu Szkół w Długosiodle jest bardzo ostrożna w komentarzach:

- Ksiądz jest nowym katechetą - mówi. - Dopiero zaczął prowadzić zajęcia. Nie dotarły do mnie jeszcze od rodziców żadne informacje o zastrzeżeniach wobec osoby księdza. Ksiądz został tu skierowany przez biskupa, toteż należy o niego pytać Kurię - wyjaśnia.

Duchowni zgodnie milczą

Do Kurii odsyła również spytany o postać kontrowersyjnego duchownego ksiądz Marek Soliwoda, drugi wikariusz parafii. Kuria jednak konsekwentnie odmawia komentarza. Chcieliśmy się tam dowiedzieć, czy ksiądz Roman jako osoba formalnie podejrzana (zarzut naruszenia miru domowego) może i powinien pełnić posługę jako kapłan, opiekun ministrantów, czy też katecheta.

- Ja Pana na rozmowy nie prosiłem. Czy to wystarczy? - do takiego chłodnego i lakonicznego komentarza ograniczył się Stanisław Marzec, obecny proboszcz parafii w Długosiodle.

Również ksiądz prałat Czesław Głowicki, były proboszcz, będący od czterech lat na emeryturze, nie chciał rozmawiać na temat nowego wikariusza.

Poszukiwany, ale nie ścigany

- Roman K. był poszukiwany przez naszą prokuraturę w celu ustalenia miejsca aktualnego pobytu - przyznaje Beata Syk-Jankowska, rzecznik prasowy PO w Lublinie. Podkreśla przy tym, że nie był ścigany listem gończym. Te poszukiwania to działania administracyjne prokuratury wobec osoby, która występuje w śledztwie.

Z księdzem Romanem wiążą się dwa śledztwa. W jednym z nich ma już postawiony zarzut: naruszenia miru domowego w trakcie słynnej eksmisji betanek z Kazimierza w zeszłym roku. Drugie śledztwo dotyczy domniemanego molestowania seksualnego i aktów przemocy jakie miały mieć miejsce w zakonie betanek w Kazimierzu.

- Śledztwo jest prowadzone "w sprawie", a nie przeciw komukolwiek - zaznacza Syk-Jankowska. - Zostało wszczęte po tym jak "Fakt" opublikował rzekomy list jednej z byłych betanek.

Jak ustalili śledczy, list okazał się fałszywy. A z 63 przesłuchanych w śledztwie byłych betanek aż 62 zaprzeczyły jakoby doświadczyły jakiejkolwiek przemocy. Tylko jedna złożyła zeznania, z których może to wynikać. Ale nawet jakby powiedziała to wprost, prokuratura nie ścigałaby nikogo.

- Jeśli chodzi o przestępstwo molestowania to może ono być ścigane tylko na wniosek osoby pokrzywdzonej. A owa kobieta takiego wniosku złożyć nie chciała - tłumaczy prokurator z Lublina.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

V
Viki
Kościoł zawsze był atakowany i będzie atakowany bo mówi prawdę, a prawda boli. Jeśli chodzi o tego kapłana, chciałabym, żeby uczył moje dzieci, ponieważ ludzie nie są świadomi znaków satanistycznych, które między innymi są na produktach np. spożywczych. Ostatnio w supermarkecie w Anglii widziałam na kawie rozpuszczalnej. Gdyby nie moja śwadomość zapewne bym tą kawę kupiła. A jeszcze pytanie. Czy nie zastanawialiście się, dlaczego osoba, która mówi prawdę jest atakowana przez masmedia itp. komu tak naprawdę na tym zależy? Czy istnieje szatan? Tak. Jest dobro jak i zło. Dobre i złe duchy.
s
sekretny
Ten ksiądz ,to sekta zgorszenia chrzecijańskiego. Takich Chrystusów mamy w polsce dużo.Jest to wynik podpisanego konkordatu. Ja nie mam nic do tego księdza.Ale milczą biskupi hierarchowie i inni czarni wyznawcy chrystusa -którym wycierają sobie gęby.Ci chrystusowi posłańcy powinni być odseperowani od ......społeczeństwa. Jest to trudny problem. wpadliśmy w dogmat .......nie wiadomo jakiej wiary( sekciarskiej)...amen....!
G
Gatek
Rozumiem te ataki na kościół dziennikarzy nie wsadza sie za kłamstwa.A propos Hitler zrobił porzadek z Żydami i ich bajkami o Chrystusie w które sami nie wierza a innym sprzedali.
w
www.zieloni-bialystok.w.pl
CIEKAWE GDYBY DZISIAJ ZNOWU POJAWIŁ SIE JEZUS ZOSTAŁBY UZNANY CZY PONOWNIE UKRZYZOWANY ? WTEDY UKRZYŻOWANO GO ZA HEREZEJE Z WOLI WIERZĄCYCH I KAPŁANÓW

PRAWDZIWI CHRZEŚCIJANIE JAK JEZUS: BEZ MIĘSA CELIBATU CZCZCI OBRAZÓW POSĄGÓW:(1) Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa: (2) Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. (3) Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! (4) Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! (5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, (...) (Ks. Wyjścia 20:1-6, Biblia Tysiąclecia)
Jezus zniósł wszelkie ofiary ze zwierząt w żydowskich świątyniach = Podczas ostatniej wieczerzy zrezygnował z żydowskiej tradycji ofiar ze zwierząt - zamiast zarżnięcia baranka mięso zastąpił chlebem , a krew - winem, co nakazał też czynić uczniom na swoją pamiątkę!!!
Pierwsi chrześcijanie BYLI WEGETARIANIAMI-w odróżnieniu od Rzymian nie jedli mięsa,unikali alkoholu:,,Jak mówi apostoł(Rzym. 14,21):Będzie lepiej,jeśli nie zjesz mięsa i nie napijesz się wina.Gdyż używanie wina zaczęło się ze spożywaniem mięsa,po Potopie...".św. Hieronim. św. Paweł w I Liście do Rzymian rozdział 14 21 "Dobrą jest rzeczą nie jeść mięsa i nie pić wina, i nie czynić niczego, co twego brata razi"
Ludzie w Raju byli wegetarianami:Biblia podaje,że na początku, tuż po akcie stworzenia BÓG oznajmił ludziom iż wolno spożywać im tylko żywność roślinną.,,I przemówił BÓG: OTO DAŁEM WAM WSZELKĄ ROŚLINNOŚĆ WYDAJĄCĄ NASIENIE, KTÓRA JEST NA POWIERZCHNI CAŁEJ ZIEMI I WSZELKIE DRZEWO, NA KTÓRYM JEST OWOC DRZEWA WYDAJĄCY NASIENIE. NIECH WAM SŁUŻY ZA POKARM. Biblia Ks.Rodzaju 1:3,,I WSZELKIEMU DZIKIEMU ZWIERZĘCIU ZIEMI,I WSZELKIEMU LATAJĄCEMU STWORZENIU NIEBIOS ORAZ WSZYSTKIEMU,CO SIĘ PORUSZA PO ZIEMI,W CZYM JEST ŻYCIE JAKO DUSZA,DAŁEM NA POKARM WSZELKĄ ZIELONĄ ROŚLINNOŚĆ.I TAK SIĘ STAŁO." Biblia Ks.Rodzaju 1:29 Następnie jednak nadchodzi czas wielu lat upadku człowieczeństwa,gdy ludzie niewolą innych ludzi,prowadzą wojny,zjadają zwierzęta oraz dopuszczają się wielu innych okrutnych czynów.(STARY TESTAMENT) Jednak i wtedy Bóg przestrzega przed mięsem: "Nie wolno wam tylko jeść mięsa z krwią życia" BIBLIA KS.RODZAJU 9:4.

PRAWDZIWI CHRZEŚCIJANIE:BEZ MIĘSA,CELIBATU,CZCZCI OBRAZÓW,POSĄGÓW=JEZUS,APOSTOŁOWIE, PIERWSI CHRZEŚCIJANIE NIE JEDLI MIĘSA=V PRZYKAZANIE:”NIE ZABIJAJ”.NIE DOPISUJCIE "NIE ZABIJAJ LUDZI","NIE ZABIJAJ LUDZI TEGO SAMEGO WYZNANIA,PRZYJACIÓŁ" ITP. INNYCH OKRESLEŃ USPRAWIEDLIWIAJAYCH ZABIJANIE WROGÓW,LUDZI INNYCH RELIGII,ZWIERZĄT ITP.W BIBLII LUDZIE ŻYLI OD 120 DO KILKUSET LAT!
BIBLIA ZABRANIA CELIBATU:"Biskup więc powinien być nienaganny,mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, nieprzebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? KATOLICKA Biblia Tysiąclecia 1 List Tymoteusza 3:1
1 LIST DO KORYNTIAN 7:5 (2) Ze względu jednak na niebezpieczeństwo rozpusty niech każdy ma swoją żonę, a każda swojego męża. (3) Mąż niech oddaje powinność żonie, podobnie też żona mężowi. (5) Nie unikajcie jedno drugiego, chyba że na pewien czas, za obopólną zgodą, by oddać się modlitwie; potem znów wróćcie do siebie, aby - wskutek niewstrzemięźliwości waszej - nie kusił was szatan. (6) To, co mówię, pochodzi z wyrozumiałości, a nie z nakazu. (9) Lecz jeśli nie potrafiliby zapanować nad sobą, niech wstępują w związki małżeńskie. Lepiej jest bowiem żyć w małżeństwie, niż płonąc. (10)
- jeśli chodzi o dietę bezmięsną przestrzegają jej bodajże jedynie Adwentyści, i jak wskazują badania statystycznie są o wiele zdrowsi niż ludzie jedzących mięso.

Wzmianki o spożywaniu ryb przez Jezusa - cudowne rozmnożenie chleba i ryb oraz spożywanie posiłku z uczniami po zmartwychstaniu (co wskazywałoby że unikał mięsa ale nie ryb - był wiec jaroszem) w dzisiejszych przekładach Biblii to skutek złego tłumaczenia słowa oznaczającego gorący posiłek. Poza tym np. Jezus zabronił rybakom łowić ryby, czyniąc z nich swoich uczniów - apostołów, mówiąc , że od tej pory będą łowić ludzkie dusze. Ewangelie były spisywane około 70 lat po jego śmierci na podstawie ustnych przekazów czasem przez osoby które osobiście nie były świadkami opisywanych tych wydarzeń więc wiele szczegółów uległo zatarciu bądź nawet przekłamaniu. Oczywiście poza niewielkimi nieścisłościami w złych tłumaczeniach Ewangelii, w Biblii wskazania na bezmięsny sposób odżywiania jako polecany przez Boga są wyraźne.
Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie