Mistrzostwa Europy U23 w lekkiej atletyce. Dobre wyniki i lokaty dwóch zawodniczek Podlasia Białystok

Małgorzata Karpiuk zadebiutowała na międzynarodowej arenie
Małgorzata Karpiuk zadebiutowała na międzynarodowej arenie archiwum prywatne
W fińskim Espoo odbyły się ostatnio mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce do lat 23. W zawodach wzięły udział dwie zawodniczki z Podlasia Białystok: Gabriela Andrukonis w rzucie oszczepem i Małgorzata Karpiuk w biegu na 10 000 metrów.

Małgorzata Karpiuk zajęła piąte miejsce w biegu na 10 000 metrów, a Gabriela Andrukonis szóste w konkursie rzutu oszczepem podczas mistrzostw Europy do lat 23, które odbyły się ostatnio w fińskim Espoo.

Dla Małgorzaty Karpiuk start w Espoo był międzynarodowym debiutem. Reprezentantka Podlasia Białystok, podopieczna trenera Tomasza Dąbrowskiego, rywalizację zakończyła ustanawiając rekord życiowy 34.25.

- Mogę powiedzieć, że bieg ułożył mi się znakomicie, starałam się utrzymać jak najdłużej luz i robić swoje. Nie miałam konkretnej taktyki na ten bieg. Miał być luz i mądre bieganie bez przepychanek i to się udało. Teraz czas na chwile odpoczynku i kolejne starty. – powiedziała Małgorzata Karpiuk.

W rywalizacji na 10 000 metrów złoty medal zdobyła Alice Goodall z Wielkiej Brytanii - 33.16. Druga była Sara Nastola z Włoch 33.17, a na najniższym stopniu podium stanęła także Włoszka Aurora Bado uzyskując czas 34.12.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Medale podlaskich studentów. Maria Zhodzik najlepszą lekkoatletką

W konkursie rzutu oszczepem druga zawodniczka Podlasia Białystok Gabriela Andrukonis w swojej najlepszej próbie oddała rzut na odległość 55.04 metrów. Trzeba dodać, że białostoczanka oddała w konkursie tylko dwie zaliczone próby. Złoty medal zdobyła reprezentantka Grecji Elina Tzengko 60.73 m. Srebrny krążek wywalczyła Gedly Tugi z Estonii - 57.62 m, a na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka gospodarzy Finka Linea Anni Alanen 56.67.

Teraz przed podopieczną trenera Cezarego Wojna start w 99. PZLA Mistrzostwach Polski (27.07-29.07) oraz w Letniej Uniwersjadzie w chińskim Chengdu na początku sierpnia.