Słoneczni ponieśli porażkę, która mocno skomplikowała ich sytuację
Słoneczni ponieśli porażkę, która mocno skomplikowała ich sytuację Łukasz Matel
Bolesnej porażki we własnej hali doznał walczący o utrzymanie się w ekstraklasie MOKS Słoneczny Stok Białystok, ulegając 3:4 z Futsalowi Leszno.

Początkowo wszystko przebiegało zgodnie z planem, a Słoneczni objęli prowadzenie, po golu Kolumbijczyka Helvera Tachacka. Katastrofa nastąpiła między 13. a 15. minutą, kiedy gospodarze stracili trzy bramki.

- Trzy razy rywale nas skontrowali i można powiedzieć, że sprezentowaliśmy im te gole - mówi grający trener białostoczan Adrian Citko.

Na początku drugiej odsłony ekipa z Leszna podwyższyła prowadzenie na 4:1 i sytuacja białostoczan zrobiła się fatalna. Mimo to nasza drużyna nie rezygnowała. Dwa gole strzelił Kolumbijczyk Cristian Neme, ale w dramatycznej końcówce nie udało się doprowadzić do wyrównania.

- Szkoda, bo były okazje przynajmniej do wyrównania i żal straconych punktów. Tego już nie zmienimy i musimy walczyć dalej - dodaje Citko.

WYNIKI 21. KOLEJKI
MOKS Słoneczny Stok Białystok - Futsal Leszno 3:4 (1:3).
Bramki: 1:0 - Tachack (7), 1:1 - Molicki (13), 1:2 - Kąkol (14), 1:3 - Firańczyk (15), 1:4 - Siecla (23), 2:4 - Neme (33), 3:4 - Neme (37).

Legia Warszawa - Constract Lubawa 3:6,Red Dragons Pniewy - Red Devils Chojnice 1:2,Futsal Team Brzeg - AZS UW Wilanów Warszawa 3:1, Clearex Chorzów - LSSS Lębork 4:1, Rekord Bielsko-Biała - Dreman Opole Komprachcice 5:7, AZS UG Gdańsk - Górnik Polkowice 3:5.

1.. Piast Gliwice 20 51 93-47
2. Constract Lubawa 20 50 106-48
3. Rekord Bielsko-Biała 20 49 109-43
4. Dreman Opole 21 46 84-57
5. FC Toruń 20 34 66-65
6. Futsal Leszno 21 33 87-64
7. AZS UW Wilanów 20 27 70-64
8. Legia Warszawa 21 26 61-66