MP w Bydgoszczy. Mamy złoto i rekord Polski

Od lewej: Damian Czykier, Kamil Supiński, Kamil Bijowski, Paweł Skubina. Ich rekord Polski juniorów z tablicy już jest nieaktualny, bo poprawili go prawie o 0,1 sekundy. Archiwum
Po pierwszym, udanym dniu lekkoatletycznych mistrzostw Polski, drugi był jeszcze lepszy!

Dorobek sportowców województwa podlaskiego urósł z trzech do siedmiu medali. Zapowiadaliśmy, że liczba krążków może być dwucyfrowa i w sobotę, ostatniego dnia zawodów ten scenariusz może doczekać się realizacji.

Co najważniejsze - mamy pierwsze złoto! Tytuł mistrzów Polski obroniła męska sztafeta 4x100 metrów Podlasia Białystok. Nasza ekipa biegła w składzie Grzegorz Kossakowski, Kamil Kryński, Jacek Roszko, Karol Sienkiewicz, w czasie 40.48. Ale to nie wszystko jeśli chodzi o ten sam finał. Na 3., znakomitej pozycji wyścig ukończyli juniorzy startujący jako Podlasie II. Kamil Bijowski, Damian Czykier, Paweł Skubina i Kamil Supiński osiągnęli czas 40.85. To nowy klubowy rekord Polsi juniorów. Ich drugi w tym roku! Wcześniej podczas krajowego czempionatu juniorów 4x100 m pobiegli w czasie 40.94.

Srebrny medal na 400 metrów przez płotki wywalczyła Anna Jesień. Doświadczona zawodniczka reprezentująca Prefbet Śniadowo Łomża uzyskała czas 57.00.

Brąz zdobył Wojciech Nowicki z Podlasia w młocie. Uzyskał wynik 70.32. Nie było szans na więcej bo o złoto walczyli Szymon Ziółkowski (wygrał) i młodzieżowy mistrz Europy Paweł Fajdek.

To nie koniec medalowych szans. W sobotę m. in. złota na 200 metrów broni Kamil Kryński i jest faworytem finału. Na razie woj, podlaskie wywalczyło 1 złoty, 2 srebrne i 4 brązowe medale. Rok temu były 2 złote i 2 srebrne.

Pozostałe starty naszych zawodników w piątkowych konkurencjach

Kobiety
Dysk: 8. Aldona Magdalena Żebrowska (Podlasie Białystok) 42.85.
4x100 m: 6. UKS 19 Bojary Białystok (Sylwia Kasjanowicz, Klaudia Konopko, Magda Malinowska, Katarzyna Sokólska) 47.27
200 m (eliminacje) - 2. bieg: 5. Konopko 24.89 - odpadła.

Mężczyźni
Młot: 7. Damian Wesołowski (Podlasie) 62.13.
Oszczep: 5. Krzysztof Szalecki (Podlasie) 73.32.
200 m (eliminacje) - 1. bieg: 1. Kamil Kryński (Podlasie) 21.03 - awans do finału.