Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mundurowi wrócą do Ogrodnik?

(hel)
Anatol Chomicz
Centrum Ekonomii Społecznej, a także siedziby tzw. grup mobilnych pograniczników mają znaleźć się w budynkach na byłym przejściu granicznym w Ogrodnikach.

Starostwo podjęło rozmowy w tej sprawie z władzami Straży Granicznej oraz Urzędu Celnego. Jeśli porozumienie zostanie zawarte, to budynki na byłym przejściu będą zagospodarowane.

Aktualnie władze powiatu, jak pisaliśmy, zarządzają majątkiem, ale chcą go kupić od wojewody za tzw. symboliczną złotówkę. Jak informował Romuald Witkowski, wicestarosta sejneński rozmowy w tej sprawie prowadzone są od kilku miesięcy i wszystko wskazuje na to, że zakończą się transakcją. Powiat musi więc myśleć, jak zagospodarować obiekty. W jednym z nich, do niedawna funkcjonował market, ale jego właściciel zrezygnował z prowadzenia dalszej działalności. Pomysł, że zakupy w sklepie będą robili Litwini okazał się chybionym.

Władze powiatu zdecydowały, że część pomieszczeń zajmie centrum ekonomii społecznej, w ramach którego będą działać mikoroprzedsiębiorstwa zajmujące się czyszczeniem lasów, utrzymaniem zieleni, czy pracami budowlanymi. Będą to miejsca zatrudnienia przede wszystkim dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Natomiast w drugim budynku, jeśli uda się porozumieć w tej kwestii z mundurowymi mogliby funkcjonować tzw. mobilni.

Czytaj e-wydanie »

Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna