Na polskich boiskach padła pierwsza bramka

Niespełna dwie minuty czekali kibice Cracovii na obejrzenie pierwszej bramki w 2011 roku! Zaraz na początku Treningu Noworocznego Piotr Giza strzałem z kilku metrów skierował piłkę do siatki.

Trening Noworoczny, to kontynuacja blisko dziewięćdziesięcioletniej tradycji. W 2011 był wydarzeniem historycznym. Dwie drużyny Cracovii - pierwsza i młodzieżowa - zmierzyły się ze sobą na nowym stadionie Pasów, oddanym do użytku zaledwie kilka miesięcy temu.

Pierwsi kibice Cracovii pojawili się na trybunach już na godzinę przed pierwszym gwizdkiem, a z każdą minutą przybywało ich coraz więcej. Gdy kierownik Maciej Madeja składał w imieniu Zarządu Klubu noworoczne życzenia, fanów było już kilka tysięcy.

Dwie minuty później było już 1:0 dla pierwszej drużyny - Tomasz Moskała zagrał do Piotra Gizy, a ten strelając gola zaliczył efektowny powrót do Cracovii. Była wtedy godzina 12.02. W pierwszej połowie (grano 2x25 minut) podopieczni trenera Jurija Szatałowa zdobyli jeszcze dwie bramki - najpierw Bartosz Dudzic wykorzystał rzut karny, a następnie Marcina Skrzeszewskiego pokonał Sławomir Szeliga. Po zmianie stron wynik nie uległ zmianie i Trening Noworoczny zakończył się zwycięstwem pierwszego zespołu 3:0.

Cracovia - Cracovia (Młoda Ekstraklasa) 3:0 (3:0)
Bramki: 1:0 - Giza 2, 2:0 - Dudzic 20, 3:0 - Szeliga 24.
Cracovia: Merda - Janus, Jarabica, Polczak, Wasiluk, Sasin, Radomski, Giza (26. Klich), Szeliga (26. Łuczak), Moskała, Dudzic (26. Krzywicki).
Młoda Cracovia: Skrzeszewski - Soprych, Grzesiak, Biernat, Wieczorek, Pytel, Romanek, Żołądź, Rupa, Połomski, Florek oraz Sarga, Starowicz, Gajda, Nawrocki, Szkotak, Darowski, Piszczek.
Widzów: 4155.