Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nagrody dla kreatywnych nauczycieli i szkół przyjaznych uczniom o indywidualnych potrzebach edukacyjnych. Jeszcze można wysyłać zgłoszenia

Barbara Wesoła
Barbara Wesoła
EduSensus Education Awards: nagrody dla nauczycieli i szkół przyjaznym uczniom o indywidualnych potrzebach edukacyjnych. Jeszcze można zgłosić kandydatów.
EduSensus Education Awards: nagrody dla nauczycieli i szkół przyjaznym uczniom o indywidualnych potrzebach edukacyjnych. Jeszcze można zgłosić kandydatów. GettyImages.com
O zawodzie nauczyciela, pedagoga czy logopedy mówi się dużo – najczęściej na temat braków kadrowych, ich frustracji czy wynagrodzeń. Organizatorzy ogólnopolskiego konkursu eduSensus Education Awards postanowili jednak skupić na się tych, którzy w swojej codziennej pracy wyróżniają się kreatywnym i nieszablonowym myśleniem. Wiemy, że jest ich wielu. Czas, aby zostali docenieni i zainspirowali innych. Tak się może stać, jeśli zgłosisz nauczyciela lub szkołę do konkursu.

Spis treści

Ogólnopolski konkurs dla nauczycieli i szkół

Z początkiem roku szkolnego 2023/24 wystartowała pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu eduSensus Education Awards, organizowanego przez Nową Erę – wydawnictwo znane chyba wszystkim rodzicom i nauczycielom. Ideą konkursu jest wyróżnienie najbardziej kreatywnych i innowacyjnych nauczycieli, pedagogów oraz dyrektorów, aktywnie włączających do swojej pracy nowe technologie, a także szkół przyjaznych uczniom o indywidualnych potrzebach edukacyjnych.

Dla organizatorów najbardziej liczy się inicjatywa, niekoniecznie wykorzystanie kosztownych sprzętów i urządzeń. „Misją Nowej Ery jest pomoc każdemu dziecku w odkrywaniu swojego potencjału. Dlatego idea konkursu eduSensus Education Awards koncentruje się wokół inkluzywności i wspierania indywidualnych, zróżnicowanych potrzeb edukacyjnych uczniów”.

W tym celu oddajemy głos nauczycielom, dyrektorom i rodzicom. Teraz mają możliwość wyróżnić i docenić specjalistów otwartych i ciekawych świata, chcących te cechy zaszczepić w swoich uczniach, gotowych dotrzeć do dzieci i młodzieży współczesnym językiem – językiem technologii – tłumaczy Karolina Kowalska-Ziółkowska, w wydawnictwie Nowa Era odpowiedzialna za organizację konkursu.

Nominuj nauczycieli i szkoły w czterech kategoriach

W pierwszej edycji konkursu zostaną przyznane nagrody w czterech kategoriach:

  • logopeda roku - znasz logopedę, który jest otwarty na nowe techologie, TIK, a swoją postawą deklaruje ciągłą gotowość rozwoju? Do tego jest kreatywny w poszukiwaniu nowych rozwiązań, łączeniu metod i technik pracy, a także wykazuje się empatią, przyjaznym podejściem i otwartością na zróżnicowane potrzeby edukacyjne uczniów oraz legitymuje się minimum 3-letnim doświadczeniem w obecnej profesji? Możesz zgłosić go do konkursu!
  • pedagog roku - pożadany jest kandydat, który również będzie otwarty na nowe technologie, TIK, chętny do rozwoju i ma gotowość do poszukiwania nowych rozwiązań, łączeniu metod i technik pracy, oraz wykazuje się empatią, przyjaznym podejściem i otwartością na zróżnicowane potrzeby edukacyjne uczniów. Co ważne musi mieć co najmniej 3-letnie doświadczenie.
  • Szkoła równych szans - to placówka, która m.in. dba o potrzeby, komfort i bezpieczeństwo wszystkich uczniów, a także wdraża ideę rzeczywistej edukacji włączającej, budując atmosferę pomocy, wsparcia i zrozumienia dla różnic, oraz przyczynia się do budowania społeczeństwa obywatelskiego.
  • VR–EDU innowator - to nauczyciel, który z odwagą wkracza w świat VR na zajęciach lekcyjnych, kółkach zainteresowań. Wykorzystują wirtualną rzeczywistość jako narzędzie edukacyjne, pobudzające wyobraźnię, rozwijające kreatywność i umożliwiające eksplorację zagadnień w nowatorski sposób.

Kto może zgłosić nauczyciela lub szkołę?

W kategoriach dla nauczycieli kandydatów może zgłosić dyrektor szkoły, inny nauczyciel lub specjalista, a także rodzic. Można także samemu zgłosić swoją kandydaturę, ale wymaga to uzyskania 3 podpisów poparcia lub podania kontaktu referencyjnego dyrektora szkoły.

W przypadku zgłaszania szkoły formularz może wypełnić dyrektor szkoły, nauczyciel lub specjalista szkolny, przedstawiciel organu prowadzącego szkołę lub organizacji współpracującej ze szkołą, np. fundacji, a także rodzic.

Ważne terminy: zgłoszenia, głosowanie i wyniki

Zgłoszenia specjalistów można dokonać za pośrednictwem formularza na stronie internetowej konkursu. Co ważne, propozycje kandydatów do nagrody można nadsyłać do 15 października 2023 roku. Następnie:

  • 16 października - odbędą się obrady komisji konkursowej i wyłonienie listy nominowanych do II etapu.
  • Od 17 października do 10 listopada - odbędą się obrady jury konkursowego i równoległe głosowanie online.
  • Do 15 listopada - nastąpi ogłoszenie listy laureatów.

Nagrody dla zwycięzców

Oprócz nagrody głównej w poszczególnych kategoriach, przyznane zostaną nagrody publiczności do każdej z kategorii. Głosowanie w formie on-line odbędzie się równolegle do obrad jury, czyli w terminie od 17 października do 10 listopada. Nagrody zostaną wręczone laureatom podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 20 listopada br. w Centralnym Domu Technologii w Warszawie.

Jak czytamy w regulaminie konkursu, każdy nagrodzony otrzymuje statuetkę, dyplom, zaproszenie na galę wręczenia nagród oraz inne nagrody ufundowane przez organizatora konkursu, markę eduSensus, oraz sponsorów i partnerów eduSensus Awards. Pula nagród może się zmieniać, dlatego warto śledzić informacje na stronie organizatora.

Partnerami tej edycji konkursu są: Samsung, VIVE HTC, Centralny Dom Technologii, VULCAN, Hotel Mercure, IT Girls, Empiriusz, Zaklamerkowani.pl, Cyfrowy Dialog, Fiorello, Amos, magazyn dla dzieci Świerszczyk, wydawnictwo Jedność oraz Greenmink.pl.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nagrody dla kreatywnych nauczycieli i szkół przyjaznych uczniom o indywidualnych potrzebach edukacyjnych. Jeszcze można wysyłać zgłoszenia - Strefa Edukacji

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna