Narciarstwo alpejskie. Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła przejazdu. Marta Bassino triumfuje

OPRAC.: Filip Bares
epa/pap
Włoszka Marta Bassino triumfowała w supergigancie podczas mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim. Druga była Amerykanka Mikaela Shiffrin. Trzecie miejsce ex aequo zajęły Austriaczka Cornelia Huetter i Norweżka Kajsa Vickhoff Lie. Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła przejazdu.

Supergigant kobiet

Bassino triumfowała czasem 1.28,06. Shiffrin była wolniejsza o 0,11 sekundy, natomiast Huetter i Lie o 0,33.

"Jestem zadowolona z mojej jazdy. To był naprawdę perfekcyjny dzień. Wciąż to to nie wierzę, ale jestem bardzo szczęśliwa. Starałam się jechać swoje i zrobiłam to. To niesamowite. Brak mi słów. To moje pierwsze zwycięstwo w supergigancie i w dodatku w mistrzostwach świata" - powiedziała uradowana Bassino.

"Starałam się jechać bardziej agresywnie niż podczas kombinacji. Ta trasa jest trudna i zasługuje na szacunek. Trzeba ryzykować, ale jeśli przekroczy się granicę, to jest jeszcze gorzej. W pewnym momencie myślałam, że straciłam wszystko, ale udało mi się dotrzeć do mety. Po wynikach widać, że poziom rywalizacji jest bardzo wyrównany. Poziom był niezwykle wysoki" - oceniła Shiffrin.

Piąte miejsce zajęła Norweżka Ragnhild Mowinckel, a szósta była Szwajcarka Lara Gut-Behrami.

Pech Polki

Przejazd ukończyło 31 zawodniczek. Wśród nich nie znalazła się Gąsienica-Daniel, która w drugim sektorze pomiaru czasu zajmowała 25. miejsce, ale później ominęła bramkę.

Ostatnie miejsce zajęła reprezentantka Kenii - Sabrina Simader, która straciła do Bassino 6,32 s.

Supergigant kobiet był trzecią konkurencją alpejskich mistrzostw świata, odbywających się we francuskich ośrodkach narciarskich: Courchevel i Meribel.

W poniedziałek Włoszka Federica Breignone wygrała kombinację. Włosi mają w dorobku dwa złota i po trzech dniach rywalizacji prowadzą w klasyfikacji medalowej.

Wyniki supergiganta kobiet:
1. Marta Bassino (Włochy) 1.28,06
2. Mikaela Shiffrin (USA) strata 0,11
3. Cornelia Huetter (Austria) 0,33
Kajsa Vickhoff Lie (Norwegia)
5. Ragnhild Mowinckel (Norwegia) 0,36
6. Lara Gut-Behrami (Szwajcaria) 0,37
...
Maryna Gąsienica-Daniel (Polska) nie ukończyła

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

MKOL dopuszcza Rosjan do startów, są jednak warunki

Materiał oryginalny: Narciarstwo alpejskie. Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła przejazdu. Marta Bassino triumfuje - Sportowy24

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie