DW
Lucyna Nenow / Polska Press
Nice 1 Liga. Długo wyczekiwane i dwukrotnie przekładane spotkanie w końcu się odbyło. Piłkarze Stomilu Olsztyn nie wykorzystali sznasy na kontakt ze strefą barażową, przegrywając z Wigrami Suwałki 1:2. Oba gole dla rywali zdobył urodzony 1998 roku Patryk Klimala. Najpierw wykorzystał podanie ze skrzydła i sprzed pola karnego pokonał Leszczyńskiego, a następnie zachował się jak lis pola karnego i dał swojej drużynie prowadzenie. Te dwa trafienia dają napastnikowi trzecią pozycję w klasyfikacji strzelców 1. ligi. Łącznie ma ich już bowiem dziewięć.

Choć spotkanie toczyło się w niezłym tempie, przez długi czas zawodnikom brakowało skuteczności. Na pierwszą okazję musieliśmy czekać do 12. minuty, kiedy to Artur Siemaszko wbiegł w pole karne, jednak zabrakło mu wykończenia. Po czterech minutach zawodnik Stomilu znów chciał zostać bohaterem, ale jego podanie do Abbotta zostało przejęte przez Spychałę.

Fatalnie w tym spotkaniu zagrała defensywa "gospodarzy". Skrzydłowa akcja zawodników Wigier, wycofanie przed pole karne, skąd Patryk Klimala pokonał Leszczyńskiego. Znakomite podanie do pokazującego się zawodnika "gości". Urodzony w 1998 roku napastnik dał jeszcze o sobie znać.

Zanim jednak piłkarze zeszli na przerwę do szatni, Stomil wyrównał. W 37. minucie olsztynianie wymienili na lewej stronie boiska kilkanaście podań, Siemaszko zdecydował się zagrać do Ramirez, który znakomicie ujrzał w polu karnym Grzegorza Lecha. Ten uderzył w lewy dolny róg bramki Zocha i dał nadzieje na zdobycz punktową.

Po przerwie znów na pierwszym planie znalazł się Klimala. Prosty błąd w obronie Stomilu napędził kontratak Wigier, który zakończył się golem Klimali. Tym samym napastnik z Suwałk zrównał się w klasyfikacji strzelców z Wojciechem Kędziorą i Marcinem Wodeckim. Wszyscy mają po dziewięć trafień w Nice 1 Lidze i zajmują ex aequo 3. miejsce.

Wigry wskoczyły dzięki tej wygranej na trzecie miejsce w tabeli i poważnie zgłaszają chęć na awans do Lotto Ekstraklasy.

Atrakcyjność meczu: 7/10
Piłkarz meczu: Patryk Klimala
Widzów: ok. 1 500

1. LIGA w GOL24

Materiał oryginalny: Nice 1 Liga. Młody Klimala zapewnia Wigrom ważne zwycięstwo. Stomil znów bez punktu - Gol24