Nice 1 liga. Zagłębie nie dało szans Wigrom! Sosnowiec w Ekstraklasie?

Tomasz Kuczyński, pi
Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Zagłębie Sosnowiec wygrało 3:0 z Wigrami Suwałki i wskoczyło na fotel wicelidera Nice 1 ligi. Jeśli podopieczni Dariusza Banasika wygrają wszystkie mecze do końca sezonu awansują do Lotto Ekstraklasy.

Zagłębie przerwało serię Wigier, które nie przegrały czterech poprzednich spotkań. Sosnowiczanie pokonali bezpośredniego rywala w walce o awans do Lotto Ekstraklasy i są za plecami Sandecji Nowy Sącz, która już awansowała do Lotto Ekstraklasy.

Drużyna trenera Dariusza Banasika w drodze do Suwałk zatrzymała się w Warszawie, gdzie została ugoszczona przez Legię. Trenowała na obiektach mistrza kraju i ruszyła do „polskiego bieguna zimna”.

Goście z Sosnowca objęli prowadzenie po rzucie karnym. Faulowany był Tomasz Nowak, który podszedł do piłki i pokonał Hieronima Zocha. Jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do przerwy.

Na początku drugiej połowy Wigry ruszyły do odrabiania strat. Efektem ataków gospodarzy były rzuty rożne, przy których Jakub Szumski miał trochę roboty. Bramkarz Zagłębia, zmagający się wcześniej z problemami zdrowotnymi, zagrał pierwszy raz od 11 marca (porażka w 21. kolejce z Sandecją w Nowym Sączu 0:5). Dziś zachował czyste konto.

Zagłębie odpowiedziało na ataki gospodarzy, najlepiej jak mogło, czyli drugim golem. Autorem bramki był Martin Pribula, zaliczając czwarte wiosenne trafienie (w sumie ma już 10 bramek w tym sezonie).

Kiedy Wojciech Łuczak wykorzystał dobre podanie Roberta Bartczaka i podwyższył na 3:0 mieliśmy już praktycznie po meczu, choć była dopiero 63. minuta. W 80. minucie bramkarz Wigier uchronił gospodarzy od wyższej porażki, gdy Michał Fidziukiewicz główkował z bliska.

Pod Ostrzałem GOL24

1. LIGA w GOL24

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Nice 1 liga. Zagłębie nie dało szans Wigrom! Sosnowiec w Ekstraklasie? - Gol24