Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Niech te obrączki połączą Was na całe życie…

Redakcja
Jednym z najważniejszych momentów zawierania związku małżeńskiego jest uroczyste założenie obrączki na serdeczny palec wybranki/wybranka.

Zanim jednak ślub i sakramentalne "tak". Należy wszystko przygotować. Zakup obrączek nie wymaga długich i żmudnych przygotowań, ale warto odpowiednio wcześnie pomyśleć o ich wyborze. Mając więcej czasu nie musimy podejmować pochopnych decyzji. Najlepiej jest odebrać obrączki jakiś miesiąc przed ślubem. Jeśli ktoś chce kupić obrączkę zrobioną wg oryginalnego projektu warto wybrać się do jubilera jeszcze wcześniej. Same przyszykowanie obrączek nie trwa długo. W zależności od czasochłonności pracy, około kilku tygodni. Nie zaszkodzi, jednak, zostawić sobie zapasu czasu na ewentualne poprawki. Później ten czas można wykorzystać na dopięcie innych szczegółów związanych z ceremonia ślubu.

Jakie obrączki kupić?

Na rynku jest, z czego wybierać. Jubilerzy i złotnicy proponują bardzo szeroki asortyment tego towaru. Kupić możemy obrączki tradycyjne z żółtego złota, nieco droższe z białego. Możliwe są również różnego rodzaju kombinacje obu stopów. Najdroższe są oczywiście obrączki platynowe. Nie musimy wcale wydawać fortuny. Zakłady jubilerskie proponują wiele bardziej przystępnych projektów obrączek: z wygrawerowanym imieniem partnerki/partnera i datą ślubu (na wewnętrznej stronie obrączki), z ozdobnymi motywami na (na zewnętrznych krawędziach); obrączki o nieregularnym kształcie; z elementami ruchomymi. - Najpopularniejsze są jednak obrączki tradycyjne, czasem u pań w ramach ozdoby wbudowywany jest diament. Wielu klientów stara się kupowane obrączki dopasować do biżuterii. Jeśli ktoś nosi złote zegarki lub bransoletki wybiera żółte złoto, miłośnicy srebrnych ozdób - wolą złoto białe lub połączenie obu. Są one niedrogie i łatwo później zmienić ich rozmiar. Możemy również zlecić wykonanie obrączki z przez nas przyniesionego złota (np. 32-karatowego) - wtedy jednak płacimy więcej za robociznę. Popularne są również obrączki z grawerunkami.

Co za ile?

Koszt standardowej pary obrączek powinien zamknąć się w 1000 zł. - O ile zwykłe, tradycyjne obrączki (z czternastokaratowego żółtego złota) kosztuje od 850 zł za parę, to odpowiednik takich samych z platyny kosztuje już ponad trzy tysiące. - Wizualnie platyna jest bardzo podobna do białego złota, jest dużo cięższa i trwalsza, ale przez to też sporo droższa … i mniej popularna - tłumaczy Jakub Śliwowski właściciel zakładu jubilerskiego przy ul. Bema. - Wiadomo narzeczeni to zazwyczaj młodzi ludzie, którzy się jeszcze nie "dorobili" mają dużo ważniejszych wydatków niż drogie obrączki. Często obrączki takie kupuje się na np. 10 czy dwudziestą rocznicę ślubu - dodaje pan Jakub.

O czym warto pamiętać

- Przy zakupie należy pomyśleć o tym by później można było zmniejszyć lub zwiększyć rozmiar obrączek - radzi Jakub Śliwowski - Wiadomo palec może zgrubieć np. podczas ciąży. Wiele kobiet zdejmuje wtedy obrączkę. Można jednak ją dopasować. Najłatwiej, kiedy jest ona tradycyjnie prosta. Można ją wtedy "rozwalcować i powiększyć lub bez problemu wyciąć kawałek. Jeśli składa się z kilku elementów w skomplikowany sposób połączonych pojawia się problem. Często zmiana rozmiaru takiej obrączki jest praktycznie niemożliwa lub bardzo kosztowna - dodaje fachowo jubiler.

Pamiętajmy obrączka tak jak i małżeństwo to zobowiązanie na długie lata.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna