Niezbyt udany drugi dzień kwalifikacji olimpijskich w short tracku

A. Zgiet
W sobotę w Turynie nasi łyżwiarze nie błyszczeli. Przyzwoicie wypadła jedynie Paula Bzura.

Zawodniczka Juvenii Białystok zajęła 24. miejsce na 1000 metrów. Miłej niespodzianki nie sprawiła sztafeta pań, która skończyła udział w zawodach w I rundzie.

W ten sposób, po dwóch dniach eliminacji, w rywalizacji została tylko Patrycja Maliszewska. Liderka Juvenii i reprezentacji Polski w sobotę wystartuje w ćwierćfinałach na dystansie 500 m.

O uzyskaniu kwalifikacji decydują wyniki dwóch zawodów Pucharu Świata - trwających w Turynie oraz następnych w rosyjskiej Kołomnie.

Poniżej dokumentacja piątkowych startów Polaków:

Kobiety
1000 metrów
Paula Bzura (Juvenia Białystok) przeszła dwie rundy eliminacji, odpadła w trzeciej i zajęła 24. miejsce
Patrycja Maliszewska (Juvenia) - odpadła w II rundzie eliminacji (36. w klasyfikacji generalnej)
Marta Wójcik (AZS Politechnika Opolska) - odpadła w I rundzie

Sztafeta 3000 m
Bzura, Natalia Maliszewska (Juvenia), P. Maliszewska, Wójcik w eliminacjach ścigały się z Japonią i Koreą Południową. Przegrały z obiema ekipami, odpadły i zajęły 11. miejsce.

Mężczyźni
1000 m
Szymon Wilczyk i Jakub Jaworski (obaj Juvenia) odpadli w II rundzie eliminacji zajmując odpowiednio: 57. i 54. miejsce
Sebastian Kłosiński (Orzeł Elbląg) dotarł do III rundy i ostatecznie zajął 38. pozycję.

Sztafeta 5000 metrów
Adam Filipowicz (AZS Politechnika Lubelska), Kłosiński, Dawid Rzemieniecki (Juvenia), Wilczyk w eliminacjach zajęli 3. miejsce w swoim biegu. Wyprzedzili Ukrainę, a przegrali z Rosją i Chinami. Czas był za słaby i nie wystarczył do awansu do ćwierćfinału. Polacy zajęli 13. miejsce.