MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Numerologia skrywa tajemnice życia, zaklęte w liczbach. Zobacz, jaka jest twoja liczba i o czym ona świadczy

Aneta Redzik
Dzięki numerologii można poznać ważne informacje na temat siebie czy też życiowego partnera.
Dzięki numerologii można poznać ważne informacje na temat siebie czy też życiowego partnera. Dzhulbee/ Getty Images
Numerologia zakłada, że nasze życie, przyszłość i relacje partnerskie zapisane są w liczbach. Dzięki niej możemy się więcej dowiedzieć na swój temat, na temat innych czy też odczytać przyszłość. Numerologia także ułatwia realizację życiowych decyzji dzięki podaniu odpowiedniej daty, na przykład na wzięcie ślubu. Zobacz, jak sprawdzić swoją liczbę i dzięki temu poznać swoje losy.

Spis treści

Numerologia to prognozowanie, które uwzględnia wibracje ukryte w konkretnych liczbach. Na podstawie daty urodzin oraz liczb przypisanych do liter imienia i nazwiska możemy określić przypisaną nam liczbę numerologiczną. Każda z nich charakteryzuje się określonym zestawem cech, który determinuje podobno nasz sposób myślenia i zachowania.

Co to jest numerologia?

Numerologia zakłada, że świat materialny i duchowy można opisać, wykorzystując do tego energię zawartą w liczbach – każda z nich posiada przypisane sobie cechy. Jest jedną z dziedzin wróżbiarstwa, jednak opiera się na twierdzeniu, że za nasze życie odpowiadają prawa matematyczne.

Czytaj też: Czy jesteś jedną z liczb mistrzowskich, czyli starą duszą? Sprawdź: weź kartkę, długopis i zapisz datę urodzenia

Prognozowanie z liczb umożliwia poznanie swoich możliwości i ewentualnych problemów, jakie mogą pojawić się z połączenia dwóch osób o określonych liczbach numerologicznych. Dzięki znajomości numerologii możemy zagłębić się w podstawy naszego zachowania i motywacji oraz prognozować wydarzenia, jakie potencjalnie czekają na nas w przyszłości.

Numerologia wykorzystuje dziewięć głównych liczb, którym odpowiadają cyfry od 1 do 9. W niektórych przypadkach uwzględnia się także liczby nadrzędne charakteryzujące wibracje o większej intensywności, tak zwane wibracje mistrzowskie (11, 22, 33, 44).

Horoskop numerologiczny, czyli jak sprawdzić swoją liczbę?

Numerologia wymaga znajomości charakteru poszczególnych liczb oraz jednoczesnej umiejętności interpretowania innych wibracji numerologicznych obecnych w naszym życiu. Ukryte znaczenie liczb można poznać z pomocą wyspecjalizowanego numerologa, który ma doświadczenie niezbędne do poprawnego zinterpretowania wszystkich niuansów albo samodzielnie obliczając przypisaną nam liczbę numerologiczną.

Aby wyliczyć przypisaną sobie liczbę, nazywaną "liczbą urodzenia" lub liczbą drogi życia, wystarczy zsumować datę urodzenia aż do uzyskania jednej cyfry. Przykładowo osoba urodzona 3 maja 2002 roku jest trójką, ponieważ 3+5+2+0+0+2=12, a następnie 1+2=3.

Numerologia często korzysta również z wibracji energetycznych zawartych w literach – do kolejnych liter alfabetu przypisano kolejne cyfry od 1 do 9 (A-I, J-R i tak dalej, czyli A=1, a I=9). Wibracje energetyczne liczb pozwalają na wskazanie celów życiowych danej osoby, jej wnętrza oraz tego, jak jest postrzegana przez swoje otoczenie.

Znaczenie cyfr w numerologii

Każda cyfra ma nadane inne znaczenie.

  • Numerologia 1 uznawana jest za liczbę stworzenia łączoną z niezależnością, odwagą, siłą i przywództwem.
  • Numerologia 2 określa relacje międzyludzkie, dobroć, życzliwość, takt oraz zdolność do unikania konfliktów.
  • Numerologia 3 oznacza optymizm, wiarę, ufność i pomysłowość. Związana jest z elokwencją i działaniem.
  • Numerologia 4 kojarzona jest ze stabilnością, odpowiedzialnością oraz racjonalizmem.
  • Numerologia 5 to odpowiednik zdolności twórczych, wyobraźni, inteligencji oraz przenikliwego umysłu. Numerologiczna piątka jest zmienna i ruchliwa.
  • Numerologia 6 cechuje się harmonią i równowagą oraz wysoką emocjonalnością – szóstki to idealiści wierzący w szczytne ideały.
  • Numerologia 7 to liczba magiczna określająca niezależność, oryginalność i intuicję.
  • Numerologia 8 cechuje się jedną z największych wibracji odpowiadającą za pewność siebie, sprawiedliwość oraz wytrwałość. Ósemki są ambitne i pracowite.
  • Numerologia 9 oznacza dojrzałość duchową wyrażającą się w intuicji, altruizmie i wrażliwości na drugiego człowieka. Numerologiczna dziewiątka jest szlachetna i gotowa do poświęceń.

Warto przeczytać

Numerologia partnerska

Numerologia partnerska skupia się na analizie związku. Ze względu na możliwość określenia karmiczności związku oraz ewentualnych problemów, na jakie jest narażony, wykorzystuje się ją przede wszystkim do zbadania aktualnych relacji partnerskich.

Sprawdź, ile będziesz miała dzieci. Zdradzi ci to twoja data urodzenia

Numerologia związku poprzez porównanie liczb przypisanych do obojga partnerów pozwala na szczegółowe wskazanie odpowiedniej daty na podejmowanie ważnych decyzji, takich jak na przykład data ślubu czy starania o dziecko. Wibracje energetyczne danego roku, miesiąca lub dnia mogą określić dokładny czas, w którym podjęte działania będą przebiegały po naszej myśli.

Warto przeczytać

Czym jest i na czym polega horoskop numerologiczny

Horoskop numerologiczny tworzony jest na bazie określonych działań matematycznych, które uwzględniają wibracje energetyczne poszczególnych liczb. Do stworzenia tego typu horoskopu niezbędna jest znajomość zasad odczytywania szeregu wibracji przeplatających się w życiu codziennym. Dopiero uwzględnienie wszelkich związków wibracji daje pełen obraz opisu osobowości oraz motywacji postępowania.

Horoskop numerologiczny tworzony jest po to, aby móc przygotować się na istotne wydarzenia, które mogą wystąpić w naszym życiu na przestrzeni tygodnia, miesiąca, a nawet roku. Jest odpowiednikiem horoskopu bazującego na znakach zodiaku.

Masz okazję na szczęście

od 7 lat
Wideo

Kim jest Michelle Obama?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Numerologia skrywa tajemnice życia, zaklęte w liczbach. Zobacz, jaka jest twoja liczba i o czym ona świadczy - Strona Kobiet

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna