Jacek Czaplewski
Identycznym wynikiem skończyły się oba mecze 1/2 finału Fortuna Pucharu Polski. Tyle że pierwszoligowa Wisła Kraków wygrała z Piastem Gliwice 2:1 w normalnym czasie, a Pogoń Szczecin do wyeliminowania Jagiellonii Białystok potrzebowała dogrywki. Polecamy obszerne skróty najciekawszych akcji z obu spotkań na jednym, zbiorczym wideo.

Skrót meczu Wisła Kraków - Piast Gliwice 2:1

Widowisko przy Reymonta przyciągnęła komplet kibiców. Białą Gwiazdę niosło dopingiem aż 33 tys. osób. I wszyscy przeżyli wielką chwilę, bo piłkarze stanęli na wysokości zadania. Przed upływem minuty padła bramka Szymona Sobczaka, potem przed przerwą podwyższył Jesus Alfaro. Gości z PKO Ekstraklasy stać było jedynie na kontaktowe trafienie autorstwa Ariela Mosóra.

Bilety dla kibiców Wisły Kraków na finał Pucharu Polski

Trwa głosowanie...

Kto wygra finał Pucharu Polski?

Skrót meczu Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 2:1 pd.

W drugim półfinale schemat był inny. Pogoń wspierana przez blisko 20 tys. fanów też objęła prowadzenie, kiedy trafił po przerwie Efthymis Koulouris. Potem jednak Bartłomiej Wdowik wyrównał i tym samym doprowadził do dogrywki. A w niej popisał dał wyłącznie Fredrik Ulvestad.

Finał Pogoń - Wisła odbędzie się 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie. Formalni gospodarze nigdy nie sięgnęli po to trofeum. Od ostatniego (czwartego) triumfu gości minęło dwadzieścia jeden lat.

Większość naszych ankietowanych (62 procent) uważa, że finał wygra Pogoń.

Bilety na finał Pucharu Polski - rusza sprzedaż. Gdzie kupić i ile trzeba zapłacić?