Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Od 8 lutego ruszają nowe poradnie

(luk)
sxc.hu
Podlaski oddział NFZ rozstrzygnął dodatkowe konkursy na świadczenia.

Ponad dwadzieścia nowych poradni, na umowę z NFZ, zacznie działać w województwie podlaskim od 8 lutego. To efekt rozstrzygnięcia dodatkowych konkursów z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej przez podlaski oddział NFZ.

I tak w Białymstoku w konkursie zostały wyłonione trzy nowe poradnie kardiologiczne: NZOZ E-VITA, w Szpitalu Miejskim oraz Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Ich brak w tych dwóch ostatnich szpitalach budził w ostatnich tygodniach wiele emocji.

- Bardzo się cieszymy z tej umowy, udało się ją zawrzeć dzięki dużej pomocy marszałka województwa - mówi Urszula Łapińska, dyrektor WSZ w Białymstoku. - Ruszamy 8 lutego, poradnia czynna będzie codziennie, w poniedziałki także po południu, do godz. 18.
Zyskają też mali pacjenci, bo NFZ zakontraktował dwie poradnie: onkologiczną i ginekologiczną dla dziewcząt w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym. Tu też trwała walka o to, aby szpital dostał kontrakt z NFZ.

To nie koniec dobrych wieści.
- Kolejne gabinety ginekologiczne będą przyjmowały pacjentki ubezpieczone w NFZ: cztery Białymstoku, trzy w powiecie zambrowskim oraz po jednym w Suwałkach i Grajewie - dodaje Adam Dębski, rzecznik podlaskiego oddziału NFZ. - Szpital Wojewódzki w Łomży będzie mógł realizować kontrakt w poradniach: endokrynologicznej, kardiologicznej, nefrologicznej, reumatologicznej i urologicznej oraz wykonywać badania rezonansu magnetycznego.

W powiecie sokólskim wybrano dwa gabinety okulistyczne, natomiast unieważniony został konkurs na okulistykę w powiecie suwalskim, gdzie nie wpłynęła żadna oferta. Nowi świadczeniodawcy będą również realizować usługi: kardiologiczne w Augustowie oraz neurologiczne w Dąbrowie Białostockiej i Suwałkach.

Dodatkowo, kontrakt na badania echokardiograficzne płodu uzyskał NZOZ Mastermed w Białymstoku.
- Rozstrzygnięte 31 stycznia konkursy uzupełniające zostały ogłoszone w pierwszych dniach stycznia - mówi rzecznik Dębski. - Dotyczyły one zakresów, w których fundusz kupił mniej świadczeń niż pierwotnie planował, ze względu na wadliwie złożone oferty, niedostateczną liczbę specjalistów lub zbyt wysoką cenę.

Adam Dębski dodaje, że trwają jeszcze inne konkursy, w zakresie neurologii dziecięcej, logopedii, reumatologii, badań gastroskopowych oraz rezonansu magnetycznego (dotyczą różnych regionów). Ich rozstrzygnięcie nastąpi 21 lutego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna