Olimpia Zambrów przegrała ważny mecz

kpot
Olimpia Zambrów uległa 1:3 na wyjeździe innej drużynie ze strefy spadkowej Stali Stalowa Wola

Olimpia Zambrów miała za sobą niezłą passę czterech spotkań bez porażki, a Stal chciała się odbić po niepowodzeniu 1:5 z GKS-em Bełchatów.

Początek meczu nie ułożył się po myśli gości.

- W trzeciej minucie nieodpowiedzialnie zachował się Rafał Włodarczyk, faulując napastnika rywali wychodzącego na czystą pozycję. Sędzia nie miał wątpliwości co zrobić w tej sytuacji i ukarał naszego zawodnika czerwoną kartką - mówi Piotr Rzepka, trener Olimpii.

Ten moment ustawił rywalizację. Kilka minut po czerwonej kartce dla obrońcy, spotkanie otworzył gol w 9. minucie autorstwa Mohameda Essama - to już trzecia bramka zawodnika w tym sezonie. Gospodarze - grając w przewadze - czuli się pewnie i kilka minut po przerwie podwyższyli prowadzenie na 2:0. Goście złapali kontakt z przeciwnikiem dzięki bramce Fabiana Piaseckiego, ale Stal nie dała sobie wyszarpać trzech punktów i w samej końcówce ustaliła wynik na 3:1.

Po tym spotkaniu Stal przeskoczyła Olimpię w tabeli i wydostała się ze strefy spadkowej, a zambro wianie nadal nie przywieźli zwycięstwa z wyjazdu. W przyszłym tygodniu reprezentantów Podlasia czeka spotkanie na swoim obiekcie z Kotwicą Kołobrzeg. Ich sytuacja w tabeli robi się coraz trudniejsza, dlatego - myśląc o utrzymaniu - nie mogą już sobie pozwolić na więcej wpadek.

- Jechaliśmy z nadzieją na punkty. Niestety nie mamy ani jednego, a Stal wyprzedziła nas po tym spotkaniu w tabeli - podsumowywał Piotr Rzepka, trener Olimpii. - Wynik może sugerować, że gospodarze nas zdominowali, ale my też mieliśmy swoje szanse mimo, że niemal cały mecz graliśmy w dziesięciu. Szczególnie po strzeleniu bramki na 2:1 przez Fabiana Piaseckiego. Wtedy złapaliśmy kontakt i uwierzyliśmy, że możemy wyciągnąć z tego remis. Niestety, przeciwnicy skarcili nas golem w ostatniej minucie meczu i jesteśmy bez punktów.

Stal Stalowa Wola - Olimpia Zambrów 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Mohamed Essam 9, 2:0 Adrian Gębalski 54, 2:1 Fabian Piasecki 73 , 3:1 Adrian Dziubiński 90
Żółte kartki: Kolbusz, Piechniak(Stal), Piasecki, Bogusz (Olimpia).
Czerwona kartka: Włodarczyk (Olimpia)
Sędziował: Marcin Bielawski (Katowice).
Stal: Bartosz Koncki - Michał Mistrzyk, Szymon Jarosz, Mateusz Kolbusz, Mateusz Wójcik, Bartłomiej Wasiluk (89. Przemysław Stelmach), Bruno Żołądź, Adrian Dziubiński, Michał Dobkowski (46. Radosław Adamski), Mohamed Essam (80. Kamil Bętkowski), Kacper Piechniak (46. Adrian Gębalski).
Olimpia: Maciej Humerski - Artur Bogusz, Michał Kuczałek, Mariusz Gogol, Rafał Włodarczyk, Jakub Bach, Marcin Byszewski (82. Przemysław Jastrzębski), Bartosz Osoliński, Sebastian Szerszeń ( 57. Patryk Brzeski), Bartosz Biel (57. Karol Buzun), Fabian Piasecki.

Wyniki 10. kolejki:

Kotwica Kołobrzeg - Błękitni Stargard 0:1 (0:0)
Bramka:
Sebastian Inczewski 79.

Raków Częstochowa - Rozwój Katowice 3:0 (1:0)
Bramki:
1:0 Adam Czerkas 38, 2:0 Adam Czerkas 48, 3:0 Tomáš Petrášek 60.

Polonia Bytom - Puszcza Niepołomice 1:2 (0:0)
Bramki:
1:0 Arkadiusz Kowalczyk 46, 1:1 Longinus Uwakwe 76, 1:2 Dominik Radziemski 90.

Odra Opole - Radomiak Radom 0:0

Polonia Warszawa - Siarka Tarnobrzeg 2:2 (1:1)
Bramki:
0:1 Daniel Koczon 29 z karnego, 1:1 Donatas Nakrošius 41, 1:2 Michał Żebrakowski 53, 2:2 Fabian Pawela 59.

Olimpia Elbląg - ROW 1964 Rybnik 3:2 (1:1)
Bramki
: 0:1 Kamil Spratek 6, 1:1 Paweł Piceluk 20, 2:1 Jakub Bojas 31, 3:1 Paweł Piceluk 53, 3:2 Mariusz Muszalik 82.

Warta Poznań - Legionovia 0:2 (0:1)
Bramki:
0:1 Marcin Wodecki 40, 0:2 Marcin Wodecki 66.

GKS Bełchatów - Gryf Wejherowo 2:3 (0:1)
Bramki:
0:1 Adrian Klimczak 38, 0:2 Daniel Ciechański 55, 0:3 Robert Chwastek 58, 1:3 Marcin Krzywicki 69, 2:3 Szymon Zgarda 90.