Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Papież widział koniec świata. Zobacz wszystkie przepowiednie

kp
Koniec świata. Przepowiednie.
Koniec świata. Przepowiednie.
Przepowiednie. Koniec świata.

Kiedy świat dotykają spektakularne wydarzenia, na języki ludzi wracają przepowiednie, proroctwa, wróżby. Szukane są w nich prawdopodobieństwa wydarzeń, odpowiedzi na niewyjaśnione pytania. Jak to mówią: szukajcie, a znajdziecie. I znajdujemy, tylko do niektórych informacji, którymi jesteśmy bombardowani powinniśmy podchodzić z dystansem i nie we wszystko wierzyć.

Czytaj także: Zobacz, co przepowiedział Nostradamus

Najbardziej znanymi przepowiedniami o końcu świata i o zdarzeniach, jakie miały miejsce lub dopiero się wydarzą były, te pisane przez Nostradamusa. Nie był on jedynym prorokiem. Wśród osób widzących przyszłe zdarzenia była także jedna z głów kościoła katolickiego - Pius X.

W trakcie trwania spotkania z zakonnikami papież zasnął i nikt nie chciał go budzić. Po jakimś czasie Pius X obudził się. Na jego twarzy malowało się przerażenie. Do współuczestników spotkania powiedział, że to co zobaczył było przerażające. "Widziałem Rzym skąpany we krwi księży i biskupów, widziałem któregoś z papieży jak w ucieczce rzuca się do wypełnionego zwłokami Tybru i tonie. Ujrzałem nasze świątynie w gruzach i wiernych, którzy je podpalają. Nie wiem, kim był ów papież, ale z całą pewnością nie był Włochem. Dzień Sądu nadejdzie, gdy w świętym Rzymie rozpadnie się Koloseum..."*

O Nostradamusie przeczytasz również: Nostradamus przepowiedział katastrofę w Smoleńsku?

Po 45 latach jakby przepowiednia zaczęła się spełniać. Starożytny amfiteatr zaczął się rozwalać. Ówcześni budowniczy na próżno udowadniali, że pęknięcia nie są groźne, a wszystkiemu winny jest wiek budowli. Zapoczątkowało to pojawianie się pogłosek o końcu świata.

W niedługim czasie po śnie papieża otwarto księgi proroctw Jana Bosco, włoskiego duchownego i pedagoga. Zaskoczeniem była treść jego widzenia, a raczej zgodność jego proroctwa ze snem Piusa X.

Rozpoczęły się poszukiwania kolejnych jasnowidzeń dotyczących losów kościoła. Odnaleziono przepowie św. Malachiasza, zakonnika benedyktyńskiego Arnoldo de Wion z klasztoru Świętej Justyny w Padwie. Skonfrontowano je z widzeniami jasnowidzki Sybilli greckiej. Przepowiednie te pokrywały się z tym, co przewidział Nostradamusa.

Rozpoczęły się prace nad złożeniem wszystkich zapisków w jedna całość w celu stworzenia jednego dokumentu. Z tego dokumentu wynikło, że losy kościoła są przesądzone. Chrześcijaństwo ma trwać tylko do 2025 roku. Zapoczątkować to miała śmierć "księżycowego papieża", którego pontyfikat miał trwać tylko kilka tygodni, a który tak jak księżyc zdąży zaświecić tylko odbitym światłem. Komentatorzy twierdzą, że tym papieżem był Jan Paweł I, który głową kościoła był tylko 30 dni.

Kolejnego papieża nazwano "słońce". Janowi Pawłowi II komentatorzy przypisali ten przydomek, bo był papieżem pielgrzymem i podróżował po ziemi tak jak słońce przemierza nieboskłon.

Przedostatniego papieża nazwano "gałązką oliwna". Jest nim Benedykt XVI - jednym z symboli zakonu św. Benedykta jest gałązka oliwna.

Ostatniego papieża w historii kościoła katolickiego nazwano "Piotrem rzymskim". Za wiele informacji o nim nie ma. Wiadomo, że ma być on innej rasy.

Podobno po papieżu Polaku miał być papież czarnoskóry. Dopatrzono się w herbie Benedykta XVI twarz czarnoskórego człowieka.

Przepowiedni dotyczących końca świata jest wiele i nie we wszystkie należy wierzyć, bo gdyby brać pod uwagę te, których termin już minął, to globu już by nie było. Więc czytajmy, ale traktujmy je z przymrużeniem oka. Jednak w każdym kłamstwie zawsze znajdzie się ziarenko prawdy.

*Cytat zaczerpnięty jest ze strony http://www.tajemnice.ovh.org

Zobacz koniecznie: Jasnowidz Krzysztof Jackowski: Ludzie boją się tego, co wiem. Przepowiednie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna