Pech Ślepska, sukces BTPS-u

Miłosz Karbowski
Marta Wójcik (z prawej) była najlepszą siatkarką meczu.
Marta Wójcik (z prawej) była najlepszą siatkarką meczu. B. Maleszewska
Augustów, Ostrołęka. Nigdy nie uczestniczyłem w takim meczu - mówi trener Ślepska Augustów Adam Aleksandrowicz. W przeciągu kilkunastu minut obu jego rozgrywających skręciło kostki.

Mecz pokręcony jak kostki

Życie pisze najbardziej niezwykłe scenariusze. Ślepsk podejmował lidera grupy trzeciej MOS Wola Warszawa i w razie zwycięstwa 3:1 zająłby jego miejsce.

Stołeczny zespół przyjechał bez swojego ... pierwszego rozgrywającego Marcina Drabkowskiego. Zastąpił go 19-letni Łukasz Makowski. Augustowianie, mimo że zepsuli 8 zagrywek, wygrali pierwszego seta. W drugim prowadzili czterema punktami, by go stracić. Wszystko się jednak zaczęło układać znakomicie. Do stanu 23:10 w trzeciej partii. Jacek Malczewski wystartował do piłki i źle postawił nogę skręcając kostkę. Wszedł za niego Łukasz Augustynowicz. Wydawało się, że drugi rozgrywający i tak poprowadzi naszą ekipę po trzy punkty.

- Prowadziliśmy chyba 15:10 w czwartym secie. Wtedy Łukasz, przy wystawie spadł środkowemu na nogę. Ze skręconą kostką zszedł na moment z boiska. Wrócił na własne życzenie i "dokuśtykał" do końca spotkania - mówi Aleksandrowicz.

Mimo wszystko augustowianie mieli meczbole, prowadzili nawet 24:22. Przy stanie 24:23 Wojciech Iwanowicz przebijając piłkę palcami wyrzucił ją w aut. W grze na przewagi lepsi okazali się goście. W tie-breaku również warszawianie popełnili mniej błędów i wygrali mecz 3:2.

Z Kopciuszka stały się pogromcą

Dziewczyny z ZSR BTPS Białystok zadziwiają coraz bardziej. Po sześciu porażkach na początku sezonu, teraz odniosły czwarte zwycięstwo z rzędu. Sama wygrana w Ostrołęce z Nike to jedno. Największe wrażenie robią jej rozmiary.

W setach 3:0, w małych punktach 75:44 - to deklasacja. A jeszcze kilka tygodni temu w spotkaniu obu tych drużyn w Białymstoku to Nike triumfowała 3:0.

Mecz zaczął się od zepsutej zagrywki Pauliny Barszcz oraz udanych bloków Katarzyny Kuczyńskiej i Małgorzaty Właszczuk. I tak już wyglądał do samego końca.

- Co można powiedzieć, chyba frazes, że "ciężka praca przynosi efekty" - mówi trener BTPS-u Sebastian Grzegorek. - Mieliśmy dobre przyjęcie i groźną zagrywkę. W zespole Nike natomiast nie było odbioru i stąd brały się jej problemy.

Trudno w to uwierzyć, ale podczas całego meczu Nike wyszła na prowadzenie tylko na początku trzeciego seta. Trwało to do stanu 7:6. Za chwilę było 10:8 dla BTPS-u, po punktowej zagrywce Marzeny Korol. Przy serwisie Właszczuk przewaga urosła do pięciu "oczek" i potem tylko się powiększała.

To nie jedyne sobotnie zwycięstwo w Ostrołęce. We wcześniej rozegranym Mikołajkowym Turnieju Minisiatkówki w gronie 12-latek również triumfowały białostoczanki.
Ślepsk Augustów - MOS Wola Warszawa 2:3 (25:21, 21:25, 25:10, 29:31, 12:15).

Ślepsk: Malczewski, Skrzypkowski, Gołębski, Iwanowicz, Starzewski, Główczyński, Bokuniewicz (libero) oraz Rudzewicz, Augustynowicz, Szlejter.

Telekomunikacja Novum Nike Ostrołęka - ZSR BTPS Białystok 0:3 (18:25, 11:25, 15:25).

ZSR BTPS: Dąbrowska, Gosko, Wójcik, Kuczyńska, Właszczuk, M. Korol, Obacz (libero) oraz Okruszko, Chańko, D. Skrypoczko, M. Skrypoczko, Mojsik.