Pekin 2008 > Fatalne starty polskich pływaków. Chiny mają już dwa złote medale.

Redakcja

Fatalnie spisali się polscy pływacy w pierwszym dniu igrzysk. Do finału na 400 m st. zmiennym nie awansowali Paweł Korzeniowski i Przemysław Stańczyk. W finale 400 m st. zmiennym kobiet nie popłynie także Katarzyna Baranowska, która mimo że pobiła o blisko 3 sekundy rekord Polski (4.36.95) to zajęła 9. miejsce. W finale wystartuje tylko ósemka najlepszych pływaczek.
Polka Kamila Augustyn w grach singlowych turnieju badmintona w I rundzie przegrała z Koreanką Jae-Youn Jun 0:2 (15:21, 5:21). Spotkanie trwało zaledwie 27 minut.
W pierwszych kategoriach turnieju judo złote medale dla Rumunii i Korei Południowej. Wśród kobiet w wadze 48 kg triumfowała Alina Dumitru (Rumunia), która w finale pokonała Yanet Bermoy (Kuba). Brązowe medale wywalczyły: Paula Pareto (Argentyna) i Ryoko Tani (Japonia). Natomiast kategorię 60 kg mężczyzn wygrał Choi Min-Ho (Korea Południowa). Srebro dla Ludwiga Paischera (Austria), a brąz dla Riszoda Soborowa (Uzbekistan) oraz Rubena Houkesa (Holandia).
W szabli kobiet całe podium dla USA. Złoto zdobyła Sada Jacobson, srebro Mariel Zagunis, a brąz Becca Ward.
W pierwszym dniu igrzysk medale zdobyli przedstawiciele ośmiu państw. Na pierwszym miejscu klasyfikacji medalowej są Chiny (2 złote). Ponadto złote krążki zdobyli sportowcy USA, Korei Płd., Czech, Hiszpanii i Rumunii.