Pekin 2008 > Kontuzja Mendelskiego. Twardowski płynie razem z Wysockim!

Redakcja

Marek Twardowski (Sparta Augustów) awansował do półfinału rywalizacji K-1 na 500 m podczas kajakarskich zawodów w Pekinie. Twardowski w swoim wyścigu eliminacyjnym zajął czwarte miejsce. Także Małgorzata Chojnacka (Posnania) zakwalifikowała się do półfinału w K-1 na 500 m zajmując szóste miejsce.
Do półfinału awansował także Paweł Baraszkiewicz (Posnania Poznań) w C-1 na 500 m. Baraszkiewicz zajął trzecie miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym.
Niestety, kontuzji doznał Tomasz Mendelski jeden z członków osady K-4 na 1000 metrów. W związku z tym Mendelski nie wystartował z Adamem Wysockim (Sparta Augustów) w K2 na 500 metrów. Jego miejsce zajął Twardowski. Taka dwójka, która w Atenach zajęła czwarte miejsce, w biegu eliminacyjnym w Pekinie zajęła szóste miejsce i walczyć będzie w wyścigach półfinałaowych.
Daniel Jędraszko i Roman Rynkiewicz wywalczyli natomiast bezpośredni awans do finału w konkurencji C-2 500 m