Pekin 2008 > Polska wciąż bez medalu

Redakcja

Szwajcar Fabian Cancellara, brązowy medalista olimpijski w kolarstwie z Pekinu ze startu wspólnego i aktualny mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas został mistrzem olimpijskim w tej konkurencji. Drugi na mecie był Szwed Gustav Larsson, a trzeci Amerykanin Levi Leipheimer. Polak Przemysław Niemiec, zajął 34. miejsce, tracąc do zwycięzcy 6.32.
W zapasach w kategorii do 66 kg triumfował Francuz Steeve Guenot. W finałowej walce pokonał on Kirgiza Kanatbeka Begalijewa. Brązowe medale uzyskali Ukrainiec Armen Wardanjan i Białorusin Michaił Siamionaw.
Po raz pierwszy w historii igrzysk olimpijskich rozgrywany jest turniej drużynowy w tenisie stołowym. W pierwszym meczu Polki przegrały z Hongkongiem 0:3.
Agnieszka Stanuch z ósmym czasem awansowała do półfinału w kajakarstwie górskim w rywalizacji kajakarek. Także do półfinału awansowali Paweł Sarna i Marcin Pochwała w konkurencji C-2. W eliminacjach Polacy zajęli 7. miejsce - 198,75. Najlepsi byli dwukrotni mistrzowie olimpijscy i aktualni mistrzowie świata słowaccy bracia Pavol i Peter Hochschornerowie - 186,73.
Julia Michalska zajęła trzecie miejsce w półfinałowym wyścigu wioślarskich jedynek i awansowała do olimpijskiego finału.
Z kolei polska dwójka bez sternika Jarosław Godek i Piotr Hojka przegrała finał C i została sklasyfikowana na 14. miejscu, ostatnim miejscu na igrzyskach olimpijskich. (mark)