Pekin 2008 > Porażka siatkarzy, awans Plawgi

Redakcja

Po dobrym, choć przegranym pierwszym secie, w kolejnych biało-czerwoni spisywali się poniżej oczekiwań. W sumie Polacy zagrali najsłabszy z dotychczasowych mecz na igrzyskach i ulegli Brazylii 0:3 (28:30, 19:25, 19:25)
Różnie wiodło się Polakom na stadionie lekkoatletycznym.
Olimpijka z województwa podlaskiego, Anna Rostkowska (Athletics Jakać Młoda) nie awansowała do finału biegu na 800 m. W drugim z trzech półfinałów, Polka z dobrym czasem 1.58,84 zajęła piąte miejsce. Awansowały jednak tylko po dwie zawodniczki z każdego biegu plus dwie z najlepszymi czasami.
Kandydat do medalu na 400 metrów przez płotki, Marek Plawgo w półfinale zajął 4., ostatnie premiowane awansem miejsce. Polak osiągnął czas 48.75 i teraz powalczy o medal.
Daria Korczyńska w drugiej rundzie eliminacji 100 metrów uzyskała czas 11,41 i zajęła piąte miejsce w trzeciej serii żegnając się z rywalizacją.
Szóstą konkurencję siedmioboju, rzut oszczepem, wygrała Polka, Kamila Chudzik z rezultatem 52,05. 34. była zajmująca do tej pory 6. lokatę Karolina Tymińska (35,97). Tymińska w klasyfikacji generalnej spadła na 11. miejsce, a Chudzik awansowała na 14. Do rozegrania został tylko bieg na 800 metrów.
Marcin Starzak nie zakwalifikował się do finału skoku w dal. Polak spalił dwie pierwsze próby, a w trzecim podejściu uzyskał wynik 7,62. Ostatecznie Starzak został sklasyfikowany na 33. pozycji.